Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kto łowi w Świnoujsciu ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobrze, mam chwile czasu więc wszsytko Wam objaśnie. W tym jakże pieknym miescie jakim s-cie jest jest kilka niezlych miejscowek. 1 i chyba najbardziej charakterystyczne to chyba falochron zachodni z tzw. wiatrakiem umiejscowionym na jego koncu. Łowi się tam glownie z gruntu - okonie, plocie, leszcze, wegorze. Zdarza sie ze podejdzie belona z morza ktora mozna ladnie na spinig polowic wtedy. Okonie lowi sie tez tutaj na taki uproszczony spinning ;) na koncu zestawu ciazarek 30-40 gram, powyzej ciezarka umocowany przypon z haczykiem i powyzej kolejny. Na haczyku paprochy przeroznych kolorow czesto z dodatkiem 3-4 bialych robaczkow. Jesienia w porcie jest spor sandacza, niestety jest bardzo mocno klusowany przez szarpakowcow. Fanom splawika polecam liczne miejscowki w centrum miasta w porcie oraz przy przeprawie promowej "Karsibór". Kanał Piastowski jest rozniwez bardzo rybmym lowiskiem jednak z powodu bardzo licznych zacepow raczej tylko splawikowym - odbywaja sie tam liczne zawody. Plagą jest ogromna liczba jazgarzy ktore bardzo czesto uniemozliwiaja zlowienie innej ryby z gruntu czy na splawik. Niwjwdnokrotnie lowi sie je dziesiatkami albo nawet i wiecej. Na rozlewiskach i kanalach Starej Świny łowi się piekne szczupaki ale to glownie z łodzi. Jeśli ktos ma jakies konkretne pytania to pytac postaram sie odpowiedziec. Ja natomiast mam pytanie odnosnie wod urzedu morskiego w szczecinie czyli od mostu dlugiego w strone ujscia, czy tam tez mozna polapac sandacza, okonia w rownych ilosciach jak przy pkp? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk1234, Jak dla mnie to jesteś kopalnią wiedzy o świnoujskich wodach :wink:

Ja natomiast mam pytanie odnosnie wod urzedu morskiego w szczecinie czyli od mostu dlugiego w strone ujscia, czy tam tez mozna polapac sandacza, okonia w rownych ilosciach jak przy pkp? ;)

Z tego co słyszałem od kilku ludzi to tak.

A wracając do tematu to czyje wody tam są :?: Mam pozwolenie SUM i PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świnoujściu obowiązują karty sumowskie, nie ma zadnych wod pzw ( chyba za wyjatkiem kanalu piastowskiego ale i sumowskie sa tam respektowane ) - kolo pzw w sciu liczy 13 osob xD.

Supersobi - ja posiadam tylko zezwolenie sumowskie, karte w pzw wyrobie sobie moze na wiosne jak bede mial wolne te ponad 100 zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z plaży nikt w Świnoujściu nie łowi. Natomist z tzw. "wiatraka" ( poprawna nazwa - Stawa Młyny ;P ) jak najbardziej. Na wszystkie gatunki ryb wystepujace w okolicy. Jedna z najczestszych przynet zaraz obok dendrobeny i bialych robaczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżam temat. Jeśli ktoś by się wybierał w okolice - naprawde nie warto, od dłuższego czasu jest wielka lipa z wszelką rybą, nawet babki i jazgarze biorą tylko po zmroku. Byłem kilka razy na falochronie popołudniu tak do 24 i totalna beznadzieja, inne miejscówki też na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk1234, widziałeś może kogoś pchającego na falochron zielonego Simsona? :smile:

Rozmawiałem z wędkarzami i widziałem ich podczas łowienia przez jakiś czas. Nie biorą - mówią.

Ale nie sa rozmowi mimo polarku i T-Shirtu haczyk.pl, gdyż pewnie nie widzą tego i myślą, że jestem nudnym turystą, Dopiero gdy wspomnę coś o wynikikach z mola w Międzyzdrojach rozmowa się rozkręca. Ale to zależy od charakteru mięsiarza. Tak mięsiarza - znajdź mi ktoś kogoś co rybę wypuści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj wypuszczam ;) Nie zmienia to faktu, że wiekszość pochłania ryby złowione hurtowo, znam jednak bardzo wielu miejsowych wędkarzy,którzy robią to umiarkowanie, co nie jest niczym złym.

Dzisiaj wybieram się pod wieczór posiedzieć trochę, może w końcu coś się złowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Mam pytanie odnośnie zakazu wędkowania w porcie Świnoujście od dnia 01.12 do 28.02 , czy został on ponownie wprowadzony ? Na zezwoleniu kupowanym w tym roku w urzędzie w Ś-ciu nie skreślili mi właśnie tego miejsca ( w poprzednich 3 latach za zezwoleniu ale kupowanym w Wolinie zawsze skreślali mi port Świnoujście ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie w tym okresie zachodni falochron będzie gęsto obstawiony . W sumie to dopiero 1 rok tu wędkuje ( poprzednie lata w Wolinie gdzie przyzwyczaiłem się już do 3 miesięcy przerwy ) . Wszystko będzie zależało od pogody , bo nie uśmiecha mi się iść po to żeby szczekać zębami z zimna nad wodą i fale robić :) . Ale póki co to jeszcze ponad miesiąc można pomachać kijkiem w porcie przy Bielikach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falochron nie będzie obstawiony,bo nikt nie łowi raczej w tym okresie tam :)

Ogólnie w tym czasie jest lipa, co widać chociażby po sklepach wedkarskich - przewiną się 3 osoby na dzień. Podobno niektórzy w tym czasie jeżdzą gdzieś na miętusa, ale nie do końca wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.