Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zdjęcia wędkarskie- technika i estetyka.


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dwie_sety

1 naucz się dobrze posługiwać swoim aparatem i używać samowyzwalacza, bo zazwyczaj nie ma ci kto zrobić zdjęcia z rybą. Postaraj się też o najprostszy choćby statyw.

2 zanim rozłożysz cały majdan wędkarski spójrz na stanowisko okiem fotografa, jak by ci przyszło zrobić w takich warunkach zdjęcie z okazem. Pomyśl że jesteś nad wodą a więc za tło niech posłuży woda.

3 złowiony okaz włóż do siatki, niech spokojnie czeka a ty przygotuj się do zdjęcia, ustaw aparat wybierz kadr, sprawdź parametry naświetlenia itd.

4 wyjmij rybę z siatki tuż przed zdjęciem, naciśnij samowyzwalacz i uśmiechnij się.

Niech będzie to skromny początek w dyskusji jak dobrze zrobić zdjęcie z rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli juz z jakiś względów chcę fotografować rybę to wolę to zrobić tak aby było widać samą rybę, wewntualnie jakiś przedmiot standardowej wielkości. Uważam że zdjęcia wędkarza z rybą są, powiedzmy, śmieszne. Więc jeśli patrzysz w lustro i nie widzisz tam przystojnego atlety jak z magazynu, to lepiej daj sobie spokój. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie lubię takich zdjęć typu ryba leżąca na trawie :/

Dlaczego są śmieszne? Nie każdy wygląda jak James Bond, ale co z tego?

Ja lubie oglądać zdjęcia uśmiechniętych wędkarzy z rybami :)

Tylko niech to będzie ryba podtrzymywana tuz za głową i przed ogonem, a nie wisząca z paluchami w skrzelach. I to jeden, największy okaz a nie wędkarz leżący obok 30 leszczy rozłozonych na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W związku z gorącą sprawą zdjęć, zakładam temat, w którym będziemy rozmawiać wyłącznie o nich. Tu (wyłącznie tu!) umieszczamy swoje uwagi do zdjęć umieszczanych na forum Haczyk.pl.

Podnośmy świadomość wędkarzy w tym zakresie, ale z kulturą. Wymieniajmy się doświadczeniami- jak zrobić dobre i estetyczne zdjęcie wędkarskie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o fotografii wędkarskiej już jest i powielanie go nie wydaje mi się celowe. Celowe natomiast jest zwracanie uwagi na fotograficzne koszmarki tam gdzie one się pojawią, a nie zupełnie gdzie indziej - bo celem jest zwrócenie uwagi autorowi a nie wyładowanie się w dowolnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celem jest zwrócenie uwagi autorowi a nie wyładowanie się w dowolnym temacie.

Praktyka pokazuje, że tak nie może być, bo się robi bajzel.

Ten temat ma się koncentrować głównie na estetyce zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Umówmy się w ten sposób, że w momencie gdy ktoś wklei na forum zdjęcie nieestetyczne to zamiast zjeżdżać go na miejscu podajemy linka do tego tematu z prośbą o zapoznanie się z jego tematyką i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nie ma większego sensu. Bo jeśli ktoś znowu wklei zdjęcia kafelków i zlewu to jaki sens jest pisac o tym w tym temacie? Pozostaje wysyłać priv. Dziwna postawa jak na kogoś kto sam z oburzeniem wklejał przykłady "mięsnych zdjęć" znalezionych na fotosiku. No chyba że będziesz wszytskie posty z takimi zdjęciami przenosił do tego tematu. Jednak na razie tego nie zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosilem Tomka o jakas reakcje i ciesze sie ze jest i dziekuje mu za to

Dlaczego - bo mam dosc czytania jak bylo na rybach gdzie pojawia sie relacja ze zdjeciem ryby na tle kafelek a pozniej jest 2 strony klotni i dywagacji czy zdjecie bylo zle czy moze dobre

Poki nie nauczycie sie dyskutowac normalnie to dyskutujcie sobie tutaj

Co wam szkodzi kopiowac posty z czyimis zdjeciami tutaj i pisac sobie rozprawki na ich temat :?:

Macie tu swoje male piekielko estetyczno-fotograficzne i robcie co sie wam zywnie podoba byle by zgodnie z regulaminem :cool:

Ja (i pewnie nie tylko ja) w temacie "jak bylo na rybach" chce poczytac tylko relacje a nie bezsensowne dysputy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek zle sie wyrazilem - mozecie sie zacytowac i wtedy sie tutaj pojawia - to mozecie zrobic ale faktycznie niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem

Nie bardzo rozumiem co mi niby jest wszystko jedno

Chodzilo ci o zdjecia :?:

Czy moze o to ze nie bardzo chce mi sie czytac ciaglych klotni w "jak bylo na rybach" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna postawa jak na kogoś kto sam z oburzeniem wklejał przykłady "mięsnych zdjęć" znalezionych na fotosiku.

To był temat "znalezione w sieci", więc chyba całkiem na miejscu :wink:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=762&postdays=0&postorder=asc&start=15

No chyba że będziesz wszytskie posty z takimi zdjęciami przenosił do tego tematu.
dyskutujemy o zdjęciach, przywołując ewentualnie linkiem którego postu dotyczy dyskusja.

Rozumiem, że omawiamy fotki erazma

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3353&postdays=0&postorder=asc&start=150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że omawiamy fotki erazma

Proszę bardzo. Nie robiłem tego wcześniej bo uznałem, że temat "Jak było dziś na rybach" jest nieodpowiednim miejscem do kometarzy tego typu. Kilka miesięcy temu dość mocno rozwijały się tematy dotyczące sztuki fotografowania:

"Fotografia wędkarska" i "galeria zdjęć użytkowników forum"

Nawet mi zdarzyło się tam trochę powymądrzać.

Ale do rzeczy. Szczególnie pierwszych 10 stron w tych tematach powinno dostarczyć czytelnikom elementarnej wiedzy na temat fotografowania przyrody. Szczególnie cenne są posty Kolegi Gemara. Autorom powiedzmy "niezbyt udanych zdjęć" a do takich niewątpliwie możemy zaliczyć te na tle zlewów, płytek, firanek, ścian budynków, samochodów itp polecam poczytać wspomniane tematy i spróbować odnieść się do swoich fotek.

Koledzy Wędkarze!!!

Każdy z nas ma jakąś tam swoją filozofię wędkarstwa. Jednak wg mnie wszystkie te filozofie oparte są na jednym krótkim stwierdzeniu.

Wędkarstwo to obcowanie z przyrodą możemy to rozszerzać w dowolnym kierunku np. ochrony środowiska, kwestii zarobkowych, etyki, sposobu na życie itp. ale fundament zawsze jest ten sam. Przebywamy na łonie przyrody.

Zatem fotografia wędkarska to nic innego jak uchwycenie obiektywem i pokazywanie przyrody takiej jaką ona jest. Sztuką natomiast jest oddanie za pomocą fotografii atmosfery miejsca i chwili.

Z całym szacunkiem dla Kolegów, którym zdarzyło się popełnić na forum zdjęcie typu "zlewozmywak". Te zdjęcia po prostu nie są ładne, a dodatkowo nie mieszczą się w kanonie wędkarstwa i dlatego napotykają na krytykę. To tak jakby pokazać zdechłego konia na betonowym parkingu. A wiadomo, że znacznie lepiej wygląda żywy koń szczególnie na łące.

Macie ochotę zabrać rybę czy ryby z łowiska :?: Nie ma w tym nic złego. Ale zróbcie zdjęcie na łowisku, a nie w domu. Wiadomo, że zabrana ryba i tak zostanie oskrobana i trafi do zlewozmywaka, ale nie pokazujcie tego na forum :!:

Wyobraźcie sobie jak wyglądałby sandacz Erazma trzymany przez niego na tle łowiska i wody, a nie pstryknięty na podłodze w domu. Dostałbyś Kolego burzę gratulacji od forowiczów, a tak..... Gdybyś jeszcze, oczywiście zgodnie z prawdą, napisał że ryba wróciła do wody - masz u innych nie tylko gratki ale i uznanie.

Nie chodzi o to żeby zdjęcia - Kolego Magnum - były artystyczne bo od konkursów fotograficznych są inne fora. Wystarczy żeby były ładne, a wtedy na wady typu ostrość, głębia ostrości, kadrowanie, naświetlenie, balansy bieli itp. szczegóły techniczne oglądający będą patrzyli z przymróżeniem oka. Nie każdy musi się na tym znać, ale nie stoi nic na przeszkodzie żeby się w tej kwestii doskonalić. Jeżeli będą chęci to z pewnością bardziej wtajemniczeni w fotografię koledzy wędkarze pomogą.

Jedno jest pewne. Każdy może zrobić ładne zdjęcie. Do czego zachęcam bo przyroda jest tak piękana, że nawet nie trzeba się specjalnie w tym celu wysilać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytlumacz mi Tomii co bylo zlego w zdjeciu Matixa :?:

Byl tam zlewozmywak :?:

Specjalnie cyknal sobie fotke na dworze ale widac najwiekszym bledem bylo to ze nie nad tym stawkiem gdzie wedkowal

Bo jesli byl by tam kawalek wody to pewnie by juz bylo git :lol:

I tyle

Co do fotek na tle kafelek to faktycznie za fajne nie sa

Z drugiej strony nie wymagajcie tez aby kazdy bral aparat nad wode (najlepiej cyfrowke bo najwazniejsza jest szybka relacja na forum :lol: ) tym bardziej ze dosc latwo taka zabawke uszkodzic czy zniszczyc (troche wody i piasku) a dla wielu osob jest to spory wydatek

Dlatego powinno byc wiecej wywarzonych opini bo nawrzucac komus jest latwo ale na spokojnie porozmawiac o wiele trudniej

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustalmy jedno, że chcielibyśmy aby zdjęcia umieszczane przez forumowiczów były:

- z rybami żywymi zaraz po złowieniu (a co z nimi później się dzieje to sprawa tego kto ją

złapał);

- aby były również umieszczane zdjęcia miejsca, w którym dany forumowicz łowił,

- aby złowione ryby fotografować np jeszcze w podbieraku.

Ustalmy jakiś "regulamin naszych życzeń" co do takich zdjęć, bo nikt nie zapanuje nad tą falą krytyki, którą sam delikatnie stosowałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie i dzięki takiemu mądremu użytkownikowi naszego forum można odnieść sie do zdjęć estetycznych i nie estetycznych,myśle cze człowiek o nicku tomii dobrze przedstawił sytuacje i co najważniejsze bez nerwów i na spokojnie krok po kroku,każdy logicznie myślący człowiek znajdzie odpowiedź w jego poście jeśli nie to wybaczcie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże jakie wy macie problemy , bracia Tomaszkowie... tomki i inne ziomki, dajcie juz spokoj. ostatni raz cokolwiek na to forum wkleilem, wiem ze ty moze pstrykasz sobie akty w domu z zona lub z rybami i jestes mistrzem fotografii ale zrozum ze dla niektorych to doipero poczatek, nie wiem czy moje zdjecie bylo zle czy nie.. zrobilem je w domu bo na rybach nie mialem aparatu wiec wykorzystalem okazje i pstryknalem, nie myslalem ze cie to tak urazi i wzbudzi takie dywagacje na temat sztuki fotografowania. ale jesli tak to sorry chociaz nie wiem za co tu was przepraszac. czepiacie sie poprostu. forum jest dla wszystkich i dowolnosc wypowiedzi nie powinna podlegac cenzurze. pozdrawiam normalnych wedkarzy... nie pozdrawiam Tomków :D

ps: wasze avatarki twarzowe.. ale to oswietlenie jakos nie takie.. mam pewne zastrzezenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.