Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja łowie karasia na grunt...do koszyczka zanętowego dodaje właśnie kupowana zanęte z dodatkiem kukurydzy przetartej przez sitko z dużymi oczkami..troche czerwonego pęczaku można kupić w zoologiku a to wszystko mieszam w 5 litrowym wiaderku nie daje wody do tej zanęty tylko wbijam koło 6 jaj kurzych i do tego dodaje jeszcze kartofelki gotowane i dużą ilość biszkoptów tak dla słodkiego smaku to wszystko mieszam i gotowe proste i nei drogie a na moje karasie w 100% skuteczne polecam...pisze to bo u mnie na łowisku tam gdzie łowiłem dotychczas karasie na to biora cudownie a na hak zakładam na wiosne dużą dendrobene na pudełku pisze 4 wiec większaod tej zwykłej...w lecie daje kukurydze waniliową lub też biały robak z przenica pasteryzowaną... w jesieni na kilka średniej wielkości czerwonych robaków bądz też na większa dandrobene o to mój przepis pozdrawiam :mrgreen::grin: powodzenia i połamania wedki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Łowię na stawie po PGR-owskim,gdzie podobno są niezłe bękarty. Wczoraj łowiłem z 2 kumplami i w sumie łowiliśmy na: Spławik i kukurydza.ciasto,zanęta,pinka,biały robak,i nic nie złapaliśmy,praktycznie to nawet brań nie było...Zazwyczaj jak tam jeżdżę to brań nie ma:D No ale załóżmy że tam rzeczywiście są te bękarty to na co łowić? Czekam na szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinka i bialy robak moga byc , ale mozesz sprobowac innego sposobu.

Mialem bardzo dobre wyniki na stawach po bylym PGR i na stawach przy starych nieczynnych cegielniach. Jest to robak , tylko nie czerwony czyli kompostowy ale ten ziemny , szary.

Zbieralem je zawsze po ulewnym deszczu. Jak woda zalewala im norki to wychodzily z trawnikow na chodniki i ulice. W krotkim czasie zbieralem caly litrowy sloik i nie musialem kopac. Jak masz gdzie to zawsze mozesz nakopac.

Jeszcze jedno: musisz 2-3 dni nimi podnecic , najlepiej pocietymi na 3-4 cm kawalki.

Efekty murowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Najleprzy czas na karasie przypada raczej na lipiec i sierpien. Karasie sa cieplolubne, kiedy robi sie zimno przestaja brac. Staraj sie łowic na wodzie plytkiej, gdzie jest bardziej nagrzana, ale watpie zeby dobrze braly.Na twoim miejscu zaczailbym sie na te liny..... :). Na karasie moim zdaniem najleprzy jest czerwony robak.

chyba nie łowiłeś na ziemniaki. karsie można także dobrze łowić w listopadzie. mało brań ale plus jest taki że przynęte atakują tylko duże ryby. roland ma pytanie xD czy ty nie grasz w www.plemiona.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja bym ci poradził abyś zaczoł łapać na większe przynęty,wiem że karaś duży lubi brać na zielony groszek,kukurydze załóż jakiej wielkości jest ta drobnica??-domyślam sie że karasie i linki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mozna zakładasz swietlik i widzisz jak w dzień wtedy jesli woda jest płytka to radze troche przymaskować swietlik a jak głebiej to spokojnie bez kombinacji.

Dowiedz sie czy tez mozna na tym zbiorniku wędkowac w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie proponował świetlika bo w oczach sie od nich wali,ja łapałem to nie mogłem sie patrzeć na spławik,bo miałem złudzenia że prowadzi a kumpel ze mnie sie śmiał bo spławik stał jak słup w miejscu a ja złudzenia miałem,bo on sie na niego nie patrzył tylko spoglądał jak pytałem czy bierze,spróbuj na grunt zapal znicz i wtedy wyniki będa lepsze a i lepiej ci sie będzie łapać,chyba ze nie lubisz gruntu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzis byłem na rybkach wczoraj popołudniu i wieczorem łapałem na grunt i na spławik nie za bardzo brały ale złapałem pare japońców i linkó na noc zostawiłem zazuconą wedke na grunt z kluskiem w koszyczku i białym robakiem na haczyku rano nic nie było dzis złąpałem sporo małych karasi i linów a brania były lepsze ale wciaz brak wiekszych karasi. :( nastepne połowy zaczne w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja karasie lowilem zawsze an grunt i nawet nawet było ostatnio nie mam czasu jeździc na ryby wybieram sie w sobote i mam zamiar nastawic sie wlasnie na karasie ale chce łowic na spławik co zrobi zeby dorwac je bo na spławik nie jestem dobry mozna tak powiedziec ze dopiero zaczynam swoją przygode ze spławikiem dzieki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.