Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129

Trochę obraźliwe stwierdzenie. Nieogar = u mnie mówi się tak na kogoś głupiego, który gada głupoty i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obraźliwe stwierdzenie.

Hmmm...

Uuuuuuuuu.......Włazić komuś "do domu" i od razu mieszkanie ubłocić, to chyba niegrzeczne.

Niech kolega z Gdańska sam wyciągnie wnioski, co powinien teraz zrobić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Sorki troche moze przesadzilem z tym nieogarem ale wytlumacze to jeszcze raz.

Koleś chce zlowic duzego karasia wiec:

Po co mu podpowiadacie zeby uzywal zanety smurzacej skoro wiadomo ze podejdą

male karaski.

CO DO TEGO

ja zgodze sie z SAVIOR'em musi byc większa przynęta.

wtedy kiedy robak jest większy mniejsza ryba nie da rady go połknąc.

a co do spławika ze świetlikiem nie ma co łowic lepiej grunt, ale znowu na grunt biorom

sumiki karłowate :mad: :mad: :mad: .

jest to naprawde wkurzające.

a i jeszcze do duzych karasi terzeba miec większy dobrze zaostrzony haczyk.

ja wyciągłem 39cmna haczyku nr.14 firmy MUSTAD haczyk mały ale na tym stawie nie mam małych ryb.

a tak haczyk13 12 powinien byc dobry a co do gruntuustawcie gdziec 25-32cm

PO 1

Czerwony robak aka glizda sie nienadaje w 100%.Male gnojki zaczną go ciagnąc i nie da duzemu karasiowi podejsc NAWET GDY ZALOZYSZ ICH 10 na haczyk.

PO 2

Haczyk 12-13 jest zdecydowanie za maly a chociarzby z tego powodu jezeli połknie go nawet do ogona albo go wypluje albo wyrwiesz mu kawalek jelita i pojdzie w długa.

grunt 25-32 cm? poprostu zwariowal.Jak juz mowilem DUŻy KARAŚ chodzi po dnie szukajac jedzonka.Wiec OGARNIJ SIE :wink: i pomyśl, choc jednak czasem udezy jakis

wiekszy z malego gruntu pływajac w toni i polujac na wodne pajaki i i muszki ktore sie topią xD.

Łowię karasie juz z 5 lat i wiem ze chocby z najmniejszej sadzawki i bagna mozna wyciagnac sztuke ponad 30 cm.

Nie stac mnie na cyfrówke bo wszystko wydaję na groch :smile:

ale spokojnie postaram się jakos zrobic parę zdjec i wrzucic je bo napewno w tym okresie jeszcze padnie jakis spory karas :P

spróbojcie tą metodą i powiedzcie o wynikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony robak aka glizda sie nienadaje w 100%.Male gnojki zaczną go ciagnąc i nie da duzemu karasiowi podejsc NAWET GDY ZALOZYSZ ICH 10 na haczyk.

e tam :lol:

ten i kilka innych zostało złowione na rosówkę

4a62f87d24859445.jpg

fakt, rosówka była duża - ale pewnie ten sam efekt można osiągnąć zakładając kilka dużych czerwonych robaków, tylko po prostu rosówki są tańsze, bo darmowo po Śląskim trawniku pełzały ;)

Haczyk 12-13 jest zdecydowanie za maly

No pewnie, potrzebne są haki co najmniej 8 a nawet 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] Wiedzialem ze pani kuma o co kaman. :wink:

Ja niepowiedzialem ze w ogóle nie złowi sie większego karasia na robaki ale nie daja 100% pewnosci ze nie wezmie jakis karasek albo conajgorsza okonek.

Ładny karaś.

Jest różnica pomiedyz łowieniem w jeziorku w ktorym wystepuja tylko karasie i liny

a zbiorniku o duzej głebokosci i powierzchni gdzie jest mała szansa że nawet na robaka

wezmie maly karas :P bo ich tam duzo pewnie nie ma

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze pani kuma o co kaman. :wink:

Ty mi nie paniuj, bo na forum wszyscy są równi ;)

Jest różnica pomiedyz łowieniem w jeziorku w ktorym wystepuja tylko karasie i liny

a zbiorniku o duzej głebokosci i powierzchni gdzie jest mała szansa że nawet na robaka

wezmie maly karas :P bo ich tam duzo pewnie nie ma

To oczywista, ale można znaleźć miejscówki, gdzie karasie i liny bytują.

Np. Ciepłe porty, czy głębokie zatoczki. Nawet na Zegrzu takie miejsca znam, więc szansa jest, tylko trza wiedzieć, gdzie szukać :)

Ładny karaś.

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ogólnie to jakiego karasia największego złowiłaś??

Bardziej się liczy regularność połowu dużych karasi, niż pojedyncze sztuki / sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jakiego karasia największego złowiłaś??

40 cm - czyli wszystkie podobne do tego powyżej. Łącznie takich między 30 a 40 cm, razem z mężem w ciągu 2 dni złowiliśmy 20, w tym drugie tyle spięte, z różnych powodów ;)

Niezapomniana przygoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 40-to centymentrowe juz godne sztuki...

dzisiaj mialem takiego ale strzelil :P dopiero od niedawno spowrotem zaczolem necic łowisko spowrotem. Bo juz jakies łby powsypywali shitu i shit bierze :P

a btw ten karach co na zdieciu ile wazyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a btw ten karach co na zdieciu ile wazyl?

Największy miał 1,10 kg, najmniejszy 800 gram.

Ten jest gdzieś pomiędzy.

te różne powody to zaczepy przy brzegu? :mrgreen:

Też... Ale też niedokładne zacięcie, za wczesne zacięcie, no sam wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Na moim jeziorze, karasia jest mało. Zdarza się od czasu do czasu, zazwyczaj na czerwonego robaka w ilości jakiejś 15-20 sztuk średniej wielkości na sezon. Czym je nęcić przez kilka dni by podeszły? Dodam, że w łowisku jest bardzo dużo płotek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch :razz:

Zwykły groch. Moczony i gotowany. Opisy przygotowania znajdziesz na forum.

Nie napisałeś nic o łowisku, ale ja bym próbował przede wszystkim znaleźć miejsce. Wiosną (kwiecień) to będą najpłytsze nagrzane obszary. Potem próbowałbym nęcić nie grubym, ale zanętą sypką w kulach wzbogaconą o kukurydzę z puszki i groch (ale nie za dużo). Do tego na jednym haku gruby czerwony robak lub rosówka a na drugim kukurydza lub groch z białymi robakami. I najważniejsza wskazówka- nie żałuj cukru przy mieszaniu zanęty :wink:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie lepiej jak 2,3 dni bede wcześneij necił samym grochem? da to jakiś lepszy efekt??

Jeżeli mówimy o łowieniu wiosną to to nie jest dobry pomysł. Groch to przynęta na cieplejszą wodę. Poza tym jeżeli nie ma zbyt wiele karpia a i karasi nie ma za dużo to ryzykujesz zepsucie się niewyjedzonego grochu w łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby jak nie znaja w tym łowisku grochu to beda musialy sie przyzwyczaic.Radzę Ci na początku necic malymi ilosciami grochu i jedna wedke stawiacz na kukurydze czy robaka a druga stawiasz na groch i wtedy sie dowiesz czy sa jakies brania na groch jak beda to znaczy że rybki go polubiły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ciepłe lato, chciałbym nęcić przez kilka dni. Ile grochu codziennie wrzucać? Jezioro kilka set hektarów. Jak pisałem, karasia mało, dlatego chce go zanęcić. Nie ma karpia, jest leszcz, płoć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.