Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zakupiłem silnik Yamaha 4AC dwusuw, jaki jest najlepszy olej do mieszanki, czy musi być specjalny do silników zaburtowych.

Własnie niedawno sprzedałem cztery flaszki CASTROL AQUA RACE 2T które zostały mi po zmianie silnika. http://allegro.pl/olej-castrol-aqua-race-2t-4x1-l-wroclaw-i3209208564.html

Polecam ten olej. Używałem różne na początku, ale ten okazał się najlepszy. Pięknie sam się miesza z paliwem, nie kopci no i właściwości smarne na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Jestem w posiadaniu silnika SeaKing 5km drugi sezon. Jak do tej pory (odpukać w niemalowanie), nie mam z nim najmniejszych problemów. Jednak chciałbym profilaktycznie sprawdzić mu co jakiś czas luz zaworowy. W związku z tym prosiłbym o informacje, jaki luz powinien być. Przeszukałem już chyba całe Google i niestety, nic. Chyba, że dostałem pomroczności jasnej.

Może odwiedza forum ktoś, kto samodzielnie dokonywał regulacji.

Za wszelkie informacji na ten temat z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mam pytanie do kolegów z Wielkopolski. Kupiłem można powiedzieć że trochę przypadkowo silniczek spalinowy 5 hp. Gdzie i czy w ogóle jest serwis hondy w Poznaniu? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Mam łódkę Michał z Milexu (4m długa 105kg wagi). Czy na 5-konnym silniczku da się tym popływać na Warcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy silnika spalinowego. nadchodzi powoli czas zakupu mojej pierwszej łodki ( motorówki ) i dobrania do neij silnik aspalinowego o mocy max 15 kM . Wszyscy piszecie o japońskich silnikach a nikt nie wspominał o silnikach volvo penta . Chciałbym sie dowiedzieć czegos wiecej o tych motorkach ( jak sie sprawują , spalanie itp .) Mam na oku skompletowaną motoróweczke wraz z tym silnikiem na obudowie którego napisane jest 9,9 i tylko tyle . Prosze doświadczonych o porady czy warto za cos takiego sie zabierać

http://tablica.pl/oferta/lodz-motorowa-z-silnikiem-volvo-penta-wraz-z-przyczepa-sam-CID767-ID4FjKN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bedzie super :) ale oczywiscie wszystko zalezy od przeznaczenia. Jesli jednak kupiles kawal takiego pontonu to domyslam sie, ze po lesnych stawach nim plywal nie bedziesz :]

Z takim silnikiem bedziesz prul po wodzie co zaoszczedzi twoj czas, poprawi komfort i bezpieczenstwo. Jedyny minus- waga. Mialem przyjemnosc dzwigania 20 konnego mercurego na zywca. Do dzis boli kregoslup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam. Potrzebuję pewnej porady. Jestem posiadaczem łodzi 4,15cm. Jej waga to około 180kg. Na tą chwilę uzywam silnika 15km Yamahy Dwusuw. Niestety, prędkość jaką uzyskuję łodzią to około 15-18 km/h. Brakuje mi trochę mocy. Jak myślicie jaki silniczek wystarczałby żeby podnieść prędkość do okolo 30-40 km/h? Czy jest różnica w mocy między 15km dwusuwem a 15km czterosuwem? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście :) Miałem doświadczenia z silniczkami ruskimi jak i japońskim.... 15 koni czterosówa to jak 10 koni dwusówa.. Miałem yamachę 25 NMHO, wystawiłem do sprzedania i gość mi proponował czterosówa z dopłatą 2000 zł :) A może masz chęć sprzedać 15 ? Bo mi by się przydała ale z krótką stopą .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pewnej porady. Jestem posiadaczem łodzi 4,15cm. Jej waga to około 180kg. Na tą chwilę uzywam silnika 15km Yamahy Dwusuw. Niestety, prędkość jaką uzyskuję łodzią to około 15-18 km/h. Brakuje mi trochę mocy. Jak myślicie jaki silniczek wystarczałby żeby podnieść prędkość do okolo 30-40 km/h? Czy jest różnica w mocy między 15km dwusuwem a 15km czterosuwem? Pozdrawiam:)

Witam

A więc spróbuję Ci podpowiedzieć lub nakierować na dobry tok myślowy.

Po pierwsze łódka 4,15/ 180 nic nam nie mówi, zdjęcie lub jaki rodzaj kadłuba { czy jest ślizgowa, spacerowa czy np: jednoskorupowa Romana z kabiną }.

Po drugie możesz mi odpowiedzieć czy się różni kilogram pierza od kilograma ołowiu ?

Poproszę też o odpowiedź kolegę ,,Neyson"

,,Tak oczywiście Miałem doświadczenia z silniczkami ruskimi jak i japońskim.... 15 koni czterosówa to jak 10 koni dwusówa.. Miałem yamachę 25 NMHO, wystawiłem do sprzedania i gość mi proponował czterosówa z dopłatą 2000 zł A może masz chęć sprzedać 15 ? Bo mi by się przydała ale z krótką stopą .. "

Czy ta odpowiedź miała w czym pomóc koledze ? Jeśli miałeś kolego doświadczenia z silnikami to od strony d... zabierasz się do tematu.

Kolego arclight po pierwsze jaka to jest łódź, po drugie zrób zdjęcie albo podaj numer śruby napędowej w tym silniku a wtedy spróbujemy pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich,

Posiadam ponton Pro Marine Forsage 360 i chciałbym do niego nabyć silniczek.

Jak dotąd pływałem tylko na elektryku. Przyglądałem się troszkę różnym opcją i mój wybór padł na Hondę 20 KM. Jest to max jakie można założyć do tego pontonu.

Czy ktoś z Was posiada taki ponton? Bo gdzieś czytałem o źle wyprofilowanej pawęży przy nich przez co śruba czasem kawituje.

Czy mój wybór jeśli chodzi o Hondę i moc jest trafnym wyborem? Doradźcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam pontonu ale pływałem z kolegą który posiada ponton dobre 3 m i silnik 9 koni , kumpel waga około sto kg , ja siedemdziesiąt+ , plus sprzet , moim zdaniem to w zupełności już wystarcza , płynęliśmy w ślizgu , 20 km to już chyba trochę przy dużo ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku brałem pod uwagę Tohatsu 15KM który jest w tej samej cenie co Honda 15KM, ale myśląc przyszłościowo o zakupie jakiejś łódeczki (tu myślałem o Solar) a i niewiele różnicy w cenie, postanowiłem kupić Honde 20KM. Na plus w porównaniu z Tohatsu przemawia waga Hondy i 5 lat gwarancji. Obawiam się jednak, że może być od za duży do tego pontonu bo to max jakie przewidział producent na pawęży. Ponton jeździ na przyczepie i z wodowaniem nie mam problemu. Słyszałem jednak o awaryjności silników Hondy, czy coś na ten temat możecie napisać? Czy ktoś z Was pływa na takim zestawie 360 + 20 KM i wozi ponton z silnikiem na przyczepce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiner , gdzie chcesz pływac z takim silnikiem , wagowo to faktycznie trochę dużo (około 50 kg) i cenowo to trochę wydasz , jeżeli chodzi o nowy (granice 12 tysi) , szwagier ma łódz około czterech metrów i silnik hondy 25 km , czterech chłopa na łodzi i szła w ślizgu , nie wiem po co taka moc do wedkowania , ja osobiście skłaniałbym się do mniejszego silnika , 9,9 koni to w zupełności wystarczy i dodatkowo nie musisz robic papierów sternika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd pływałem po dużych zaporówkach, teraz zamierzam dodatkowo po jeziorach i Wiśle. Sam silnik waży bodajże 46kg + płyny więc będzie 50kg i chyba jak na tą moc to nieźle jeśli chodzi o wagę? Oprócz wędkowania przyda się troszkę rekreacji ze znajomymi i rodzinką. Boję się, że gdy kupie większą łódź to moc 10KM będzie troszkę mało. Cena jak za ten silnik 11tyś to wydaje mi się całkiem przystępna biorąc pod uwagę np silniki Yamaha. Co do papierów to widuję czasem na gruponie fajne promocje, za 3 stówki papiery można zrobić.

Zajac222 Ty masz ponton ze spalinówką? Wozisz na przyczepce, czy złożony?

Ciekawy jestem czy w transporcie na przyczepie pod taką wagą pawęż się nie urwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , mam łódkę i silnik YAMAHA BS 5 , pontonem pływałem okazyjnie , Spiner wejdź na forum MOTOROWODNE i tam dowiesz się więcej , tam są użytkownicy z większymi łodziami jak i większymi silnikami , jednym słowem wszystko co z wiązane z motorowodniactwem , pochwal się z czasem co za zabawkę sobie zafundowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam

Nabyłem dziś silnik spalinowy parsun 2.6 nówkę za bagatela 1999zł od dystrybutora Pezal.

Cena dlatego że są to silniki z 2014 i że wysprzedają gdyż ma wyjść nowy model.

Teraz kilka słów o samym silniku. Nie spodziewałem się tak dobrej jakości wykonania i dbałości o spasowanie zwłaszcza w silniku nisko budżetowym najmniejszej pojemności mało tego jest to kalka silnika Yamaha 2.5 dosłownie tylko kolor inny i nalepki mało tego nawet pod pokrywą jest identycznie.

Do tego spodziewałem się lichoty a tu 2.6 to naprawdę wizualnie spory i masywny silniczek widać że niema lipy. Jestem w szoku co do jakości wiem że to na licencji Yamahy ale aż tak ;)

Jutro docieranie oby zrobił na mnie takie samo wrażenie pozytywne jak jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememiks, i jak twoj parsunik?

Ja posiadam ten sam silnik (tylko pod szyldem Sea King) juz 3 rok i jestem mega zadowolony.

Co do samego silnika, jest to faktycznie wizualnie to samo co Yamaha, ale ma rozbierznosci w detalach.

Pływa i to dobrze ;) Mało pali jak na razie null problemu. Idealny do trollingu pyrka i pyrka godzinami na zbiorniku.

Za 2 tysiące nic lepszego się nie znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.