Skocz do zawartości
tokarex pontony

Porozumienia okręgów


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 months later...

Moi drodzy towarzysze i towarzyszki zaplanowałem sobie, że spędzę tegoroczny weekend majowy nad zbiornikiem Otmuchów.

Należę do okręgu sieradzkiego, który to ma podpisane porozumienie z Opolem.

Mimo to pod porozumieniami jakie posiada mój okręg widnieje napis Dopłata Opole 47zł ?

Sami zobaczcie

http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=1805&id_kategorii=32&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Czy oznacza to, że jeśli chcę tam pojechać i pospinningować lub powędkować na spławik to muszę zrobić dopłatę :?:

Jak taki zapis wy rozumiecie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki :wink:

A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł) :?:

Bo w przypadku Siedlec na przykład sytuacja jest jasna okręg Sieradz ma podpisane porozumienie z okręgiem Siedleckim natomiast widniejąca niżej informacja o dopłacie dotyczy metody spiningowej. Tak więc sytuacja w tym przypadku jest jasna jadąc do Siedlec nie wolno mi tam spiningować, ale już po dokonaniu dopłaty w kwocie 15 zł mogę śmiało rozkładać wędkę spiningową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł)

Z reguły jest to dopłata do składki okręgowej, która uprawnia do połowu na dwie wędki lub spinning. Dopłatę najczęściej robi się, w kole macierzystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to czego konkretnie dotyczy ta dopłata (Opole 47 zł)

Z reguły jest to dopłata do składki okręgowej, która uprawnia do połowu na dwie wędki lub spinning. Dopłatę najczęściej robi się, w kole macierzystym.

No to fajnie macie z tą dopłatą, dla wędkarzy z Okręgu Wałbrzych owa dopłata wynosi jedyne 55 zeta :???:

Wg informacji dla mojego okręgu: "Okręg PZW w Wałbrzychu zawarł również porozumienie z Okręgiem PZW w Opolu. Na podstawie tego porozumienia wędkarze łowiący na wodach Okręgu PZW w Opolu płacą składkę roczną za wody nizinne w wysokości 55 zł (wędkowanie z brzegu). Opłaty za korzystanie ze środków pływających należy uiścić w wysokości obowiązującej w Okręgu PZW Opole".

a więc, dopłata ta upoważnia do normalnego wędkowania z brzegu na wodach nizinnych, którą opłaca się u siebie w kole; tak było u mnie i mimo, iż mam blisko nie skorzystałam ponieważ w koło mam wiele innych wód, na których mogę spokojnie łowić ryby bez dodatkowych dopłat na podstawie zawartych porozumień.

Osobom skłonnym do korzystania z opolskich wód polecam zapoznanie się z zasadami wędkowania w okręgu opolskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi no to zapracowałaś sobie na plusik :wink:

A to dla tego, że gdyby nie twój link to znalazł bym się na Otmuchowie ze spinningiem i chęcią zapolowania na szczupa z łodzi w miesiącu w którym (na Otmuchowie) jest to surowo zabronione.

A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi no to zapracowałaś sobie na plusik :wink:

Dziękuję bardzo :wink:

A to dla tego, że gdyby nie twój link to znalazł bym się na Otmuchowie ze spinningiem i chęcią zapolowania na szczupa z łodzi w miesiącu w którym (na Otmuchowie) jest to surowo zabronione.

Jak dobrze pamiętam to te zaostrzenia w regulaminie zwłaszcza jeżeli chodzi o połów szczupaka i sandacza, miały miejsce na początku zeszłego roku. Faktycznie mógłby być problem, i to dość kosztowny.

A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach

Też dobry pomysł, akurat będzie zapas na ryby :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketonal napisał/a:

A co do dopłaty to hm ... zamiast niej dokonam zapłaty za kilka złotych bażantów w Czechach

Też dobry pomysł, akurat będzie zapas na ryby :wink:

A jakie ryby się łowi na zlote bazanty :mrgreen::wink:

Ps sorki za zart ,ale kiedyś takie pytanie usłyszałem . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam.

Czy orientuje się ktoś jak wygląda porozumienie między PZW Poznań a PZW Katowice?

Na stronie PZW Poznań - porozumienia jest zapisek:

Na podstawie składki okręgowej wykupionej w Okręgu w Poznaniu można wędkować również na wodach ogólnodostępnych n/w Okręgów:

Bydgoszcz

Leszno

Gorzowski - 2 wędki z brzegu na wodach ogólnodostępnych

Zielona Góra

Koszalin - również na wodach górskich

Kalisz

Łódź - rz. Bzura, Moszczenica, Malina, Ner, stawy Arturówek, Zgierz, Przędzalnia, Młynek, Stefańskiego - licencyjne: zb. Stryków, za 30zł dopłatą: stawy Krzywie, Konstantynów, Monoprzem-Talar, Talarza prawa strona, cegieln. Wymysłów, zb. Skoszewy Nowe

Katowice -wody ogólnodostepne. W okręgu Katowickim obowiązuja liczne ograniczenia.

Jelenia Góra- tylko wody nizinne

Wałbrzych

Piotrków Trybunalski

Legnica

Okręg Nadnotecki – Piła - tylko rzeki Noteć, Warta, Wełna i jez. Samołęż w gm. Wronki

Chodzi mi o zapisek dotyczący ograniczeń, czy to są ograniczenia wynikające z formy zawartego porozumienia (wynikające z porozumienia) czy po prostu ograniczenia jakie istnieją w okręgu katowickim niezależne od zawartej umowy.

Ma ktoś pojęcie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czy to są ograniczenia wynikające z formy zawartego porozumienia (wynikające z porozumienia) czy po prostu ograniczenia jakie istnieją w okręgu katowickim niezależne od zawartej umowy.

To są ograniczenia niezależne od umowy polegające na przedłużeniu ochrony lub wymiaru poszczególnych gatunków a poza tym nawet niektóre zbiorniki maja jeszcze dodatkowe ograniczenia. Na przykład na zbiorniku Przeczyce jest całkowity zakaz spiningu do 31 maja i zakaz połowu z wyspy. Trzeba niestety wiedzieć o tych ograniczeniach przyjeżdżając na nieznany akwen. Wszystkie te zmiany są zawarte w aktualnym wykazie łowisk lub erracie do starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnosnie porozumienia miedzy tymi okręgami.pisze że jest porozumienie na 2wędki z brzegu!ja jestem z okręgu Poznań a wędkuje na wodach gorzowskich także, i mam dostęp do łodzi czy konieczna jest jakaś dopłata ,jesli tak to jaka i gdzie ją można wykupić?W tym roku w okręgu Poznań niema dopłaty za łódz aniewiem jak to jest wGorzowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma dopłaty za łódź, bo trzeba by od tego odprowadzać Vat. Składka może być powiększona jedynie o łódź.

_________________

Jarosławie a możesz jaśniej ,bo coś "mataczysz" :wink::mrgreen:

OKRĘGOWE SKŁADKI NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD NA TERENIE DOLNEGO ŚLĄSKA W 2009 ROKU

Składki w 100% przeznaczone na: zagospodarowanie i ochronę wód, dzierżawy i zakup wód, ekologię i ochronę przyrody.

I. Składka Pełna "N"+"G"+"Ł" - uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych, górskich oraz z środków pływających:

1. normalna - 90+50+30 = 170 zł,

2. ulgowa I (50%) - 45+25+30 = 100 zł,

3. ulgowa II (75%) - 23+13+30 = 66 zł,

4. ulgowa członek uczestnik - 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie a możesz jaśniej ,bo coś "mataczysz" :wink::mrgreen:

Sam sobie odpowiedziałeś:

I. Składka Pełna "N"+"G"+"Ł" - uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych, górskich oraz z środków pływających:

Teraz nie ma dopłat są tylko zniżki jak z czegoś zrezygnujesz. Ale to nie ja mataczę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hi

Należe do koła wędkarskiego we Wrocławiu a chciałbym się wybrać na rybki nad jezioro w Boszkowie...z tego co wiem porozumienia nie ma więc stąd moje pytanie:

Co, gdzie trzeba kupić, żeby móc połowić na tym zbiorniku legalnie, należąc do koła we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.