Skocz do zawartości
tokarex pontony

Porozumienia okręgów


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

Aneks nie dotyczy osób, które opłaciły składkę przed 1 lutego 2011 roku. Dla nich uprawnienia nabyte z chwilą opłacenia składki pozostają bez zmian. "

koniec cyt.

Co Wy na to ?

Dla osob nie sledzacych porozumien dodam tylko, ze ostatnie zdanie jest wazne - przed wprowadzeniem tego aneksu doplat nie bylo...

zasadniczo prawo nie działa wstecz i gdyby nawet tego nie napisali to ja bym obstawał przy tym ze w chwili opłacania składki np 28 stycznia takich regulacji nie było i guzik mnie obchodzi co uchwalili potem.Inna sprawa swojego rodzaju nie sprawiedliwośc dlaczego jedni płacą mniej a inni więcej za to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie znam oficjalnych danych, ale ze Skierniewic do Siedlec przeprowadzilo sie wedkarsko "kilka" osob ;) stad ta decyzja...
Wczoraj odemnie było 9szt a przed nami też było wczoraj 11szt a na jednej liście widziałem coś koło 60szt z samych "nieporozumnych" Skierniewic :cool::mrgreen: no i chyba zrobią koło emerytów i rencistów jako jedno jedyne na cały powiat hahaha :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,a mianowicie Kalisz podpisał porozumienie z Poznaniem ale przeczytałem w necie o jakichs odrebnych zezwoleniach i nie wiem o co tu chodzi,czy trzeba dodatkowo cos wykupic czy co. Wie ktos cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wracając do opłat w woj mazowieckim to gdzie i jaką sumę muszę zapłacić żeby bez stresów łowić na Wiśle okolice Warszawy czy na Zegrzu ??? i jeszcze jedno pytanko jeśli łowię też na Bugu w okolicach Wyszkowa ( mam w tamtych rejonach działkę i w sezonie często tam jestem ) a jest to chyba okręg Siedlecki to rozumiem że żeby w tym roku tam łowić muszę dokonać kolejnej dopłaty i gdzie ją wpłacić ( jaka suma ) :shock: bo zaczynam się zastanawiać że chyba lepiej byłoby przenieść się na zbiorniki komercyjne a olać te całe PZW chyba taniej ta opcja wyjdzie a i raczej pewne że zawsze coś złapię :lol:

U siebie a mieszkam obecnie w Mszczonowie wyrzygałem już za opłatę podstawową na nasze wody 162 złote z 10 zł. na zarybienie jak dojdzie mi jeszcze zrobić te dwie dodatkowe opłaty to wku.........ienie :evil: i załamka kompletna :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będziesz musiał sporo zapłacić. Tak dla przykładu dopłata do okręgu radomskiego wyniosła mnie 50zł (ulgowa!), z tym, że w koszty była wliczona opłata za spinning.

To co się dzieje zaczyna przekraczać ludzkie możliwości, za co oni biorą takie pieniądze?! Mazowieckie podpisało porozumienia z 4 okręgami, pech chciał, że parę razy w roku wędkuje akurat w innych graniczących okręgach, teraz trzeba będzie sobie odpuścić, taniej wyjdzie kupić sobie rybkę w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

kurcze

23 lata w łódzkim okręgu a tu chyba w tym roku trzeba bedzie się przenieść do Sieradza.

Pozostając dalej w Łodzi niemogę łowić w bzurze,warcie i nawet ner poza zasięgiem w jeziorsku również...masakra za co my płacimy!!!!!!!!!!!!!!!

Wykluczając 3 większe rzeki łódzkie to tylko pilica jest w zasięgu no i grabia szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Sieradzu mam zamiar dopłacić 30zł na Zofiówkę.

Biurokracja w tym sezonie przekroczyła samą siebie,

my musimy za to wszystko zapłacić z naszych składek.

Za te wszystkie książeczki, kwitki.

Jak tak

będzie w następnym sezonie to ogłoszę zawieszenie płacenia za makulaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w ub. roku zaplacilem za ten zbiornik. Bylem tam 3 razy i odechcialo mi sie...

30 zl to moze nie majatek, ja placilem chyba 20, ale dla mnie pieniadze wyrzucone w bloto. Osoby z ktorymi jezdze na ryby wiedza, ze nie jestem miesiarzem, wiec nie chodzi o to, ze mi sie oplata nie "zwrocila". Ale 3 dni spedzone nad woda z zerowymi efektami, nie licze kilku sztuk o dlugosci nie przekraczajacej malego palca ;) Wedkarze schodzacy z lowiska tez nie byli zachwyceni efektami. Podczas ktoregos wedkowania nad ta woda, zauwazylismy z kolega, ze kilka stanowisk obok wedkarze wyciagneli niemiarowego szczupaka i zapakowali go do torby - na nasza uwage, grzeczna - odp. byla bardzo niegrzeczna ... Oliwy do ognia dolalo odpowiedz jaka uslyszalem na zebraniu kola, zapytalem jaki jest powod tak krotkiego okresu zakazu lowienia po zarybieniu - odpowiedz mniej wiecej: bo jak sa wedkarze, to klusownikow nie bedzie ;)

Dopytaj sie jeszcze o dodatkowe oplaty za parking i wejscie na lowisko, nie mam 100% pewnosci, ale slyszalem ze takie oplaty zostaly wprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,oczywiście że mogę rozwinąć swoją myśl :wink:

Opolszczyzna to malutkie województwo zarówno pod względem wielkości jak również liczebności w porównaniu z katowickim.W czasach kiedy za jedną opłatę można było wędkować w całej Polsce, opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa każdy siata w wodzie :cry: co martwiło ale również wkurzało że nie ma gdzie kija wcisnąć a 99% to rejestracje zaczynające się na S dlatego już dawno łowię daleko od śluz następnym problemem to śmieci a raczej wielkie hałdy śmieci i nikt mi nie wmówi że okoliczny dziadek zabiera ze sobą nad wodę konserwy,zupki,plastikowe napoje czy browary bo to są biwakowo-wekendowe śmieci ponieważ dziadziu jak zechce to nażre się w domu i co najwyżej weźmie ze sobą dwie kanapki+termosik żeby nie dźwigać zbędnego balastu po za tym mają swoje miejsca więc sobie nie śmiecą inaczej niż ci co przyjeżdżają 1-2 razy do roku.

Teraz rozwinięcie "myśli"-co takiego ma do zaoferowania katowickie oprócz armii wędkarzy i paru bez rybnych wód?

P.S.w tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zapewne jak bym mieszkał w katowickim to bym tak nie myślał.

Swego czasu równiez wody okregu bielskiego przezywaly ekspansje slaskich wedkarzy,przykro mi to mówic bo jestem ze slaska,ale opienie o slaskich miesiarzach są jak najbardziej słuszne,widze co sie 'u mnie' nad woda dzieje....

A jeszcze pamietam jak jakies 3-4 lata temu ludzie przywozili tony leszczy z wisły z pod krakowa..

Dlatego prawie wszystkie okregi sasiadujące z Katowicami niemają porozumienia :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreg Opole nie ma porozumien sa tylko doplaty w wysokosci 70 zl nie orientowalem sie z kim ale napewno z wroclawiem ( wedkarze z okregu wroclawskiego za wedkowanie w opolskiem placa 70 zl i tyle samo my z opolskiego na wroclawskim) ale wyczytalem ze ilosc takich pozwolen jest ograniczona, do tego kanal ulgi W Opolu jest od marca do 5 czerwca strafa "no kill" a od 6 czerwca do 26 czerwca CALKOWITY ZAKAZ POLOWU RYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy mając kartę opłaconą w Siedlcach i mając 2 pozwolenia wydane przez koło w Siedlcach na wody okręgu Piotrkowa Tryb uprawniające do amatorskiego połowu ryb wędką z brzegu i środków pływających to muszę robić jakąś dopłatę na Zalew Sulejowski żeby móc łowić z łódki ????? :shock: Bo nikt w kołach nie potrafi tego precyzyjnie mi wyjaśnić :cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ub. roku majac wykupiony okreg sieradzki jakies doplaty robilem w siedzibie PZW na ul. P.O.W. 23. Ale to bylo rok temu, wiec proponuje kontakt telefoniczny z okregiem :) Jakies dodatkowe pozwolenia, kupowalem tez w sklepie wedkarskim na Fanciszkanskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Mam opłacone składki na okręg bialskopodlaski, niestety nie ma w tym roku porozumienia z okręgiem lubelskim. Chcę wykupić dodatkowe zezwolenie na okręg lubelski, jak to ma wyglądać czy jest to sam znaczek, który kupie w każdym kole należącym do okręgu lubelskiego :?: czy znowu cały komplecik książeczek :?: Jak ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z zezwoleniem na inny okręg PZW niech napisze bo nic nie rozumiem z tych nowych zasad podziałów i porozumień :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
kurcze

23 lata w łódzkim okręgu a tu chyba w tym roku trzeba bedzie się przenieść do Sieradza.

Pozostając dalej w Łodzi niemogę łowić w bzurze,warcie i nawet ner poza zasięgiem w jeziorsku również...masakra za co my płacimy!!!!!!!!!!!!!!!

Wykluczając 3 większe rzeki łódzkie to tylko pilica jest w zasięgu no i grabia szkoda słów.

Ja od dwóch lat opłacam kartę w Legnicy. Mają porozumienia bez dodatkowych opłat min. ze Skierniewicami ,Sieradzem ,Piotrkowem ,no i z okręgiem Płocko-Włocławskim ,gdzie są fajne wody. Co roku kolega zbiera karty od kilkunastu chętnych i jedzie do Legnicy zapłacić. Wychodzi taniej niż w Łodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałem napisać tu co-nieco o biurokracji w PZW, ale to co przeczytałem mnie załamało.

Takie masowe pielgrzymki w poszukiwaniu tańszych okręgów nic robią nic dobrego.

U mnie wyglądało to tak, że wędkarze z Katowic jeździli płacić do Częstochowy bo było taniej. Na mocy porozumienia wędkowali w Katowicach. Pieniążki "na ochronę i zagospodarowanie" wód trafiały do kasy okręgu częstochowskiego, a ci wędkarze nie łowili na jego wodach. Katowice miały presję wędkarską, ale nie pieniądze. Dlatego w/w okręgi zdecydowały się znieść te porozumienia. I słusznie.

Chciałem poruszyć jeden temat. Mój znajomy należy do koła w okręgu katowickim. Ma opłacone składki roczne w okręgach bielskim i częstochowskim (jedno województwo, trzy okręgi PZW!). Mimo to, może on korzystać tylko z porozumień, jakie oferuje PZW Katowice.

Nawet gdyby miał wykupione pozwolenie na 10 okręgów to może korzystać tylko z porozumień "okręgu macierzystego" :/ Czyli wnosi taką samą opłatę jak wszyscy, ale nie otrzymuje uprawnień jak inni... Masakra jakaś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest chore.

Z jednej strony mamy Polski Związek Wędkarski, a mamy możliwość wędkowania tylko w jednym okręgu. To jest sprzeczne. Skoro tak to działa, to po co nam centrala? Zlikwidować ZG PZW i niech będzie Mazowiecki Związek Wędkarski, Katowicki Związek Wędkarski itp.

Okręgi mają osobowość prawną, opłacenie składki w jednym okręgu upoważnia do wędkowania na wodach tylko i wyłącznie tego okręgu.

Z drugiej strony, opłata krajowa to broń obusieczna. Dla jednych błogosławieństwo, dla drugich okazja. Ponadto nie wyobrażam sobie tego, jak można rozdzielić uczciwie składki na poszczególne wody. Na podstawie areału? Z jakiej racji zarybiać 1000ha zbiornik, na którym presja wędkarska jest znikoma? Zatem na podstawie presji wędkarskiej.

I tutaj pojawia się problem - wędkarze nie wypełniają rejestrów, a i powątpiewam w rzetelność ich analizowania przez organy do tego powołane. Zatem obliczenie presji wędkarskiej na dany zbiornik jest możliwe, ale wyniki nigdy nie odzwierciedlą stanu faktycznego.

Wina leży po obu stronach - wędkarzy i związku.

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem są... takie jakby pakiety.

Przychodzisz do siedziby związku, mówisz co chcesz, za to płacisz.

Każdy mógłby wybrać coś dla siebie, nie byłoby potrzeby płacenia za coś, z czego nie korzystamy, np możliwości zabierania ryb, wędkowania w morzu czy wodach górskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.