Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Porozumienia okręgów


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czym są porozumienia okręgów?

Pytam bo naleze do okregu plocko-włocławskiego, w ktorym oplata roczna na wody nizinne wynosi 150zł. Okręg ten nie posiada ŻADNYCH porozumień. Z tego co wyczytałem z prasy okręg toruński, w którym mam rodzinę i zapewne bede tam w tym sezonie wędkował posiada porozumienie z okręgiem płocko-włocławskim. Opłata wynosi tam 140zł czyli jakby nie patrzeć MNIEJ.

Czy opłaca więc mi sie kupowac karte na okreg moj, czy lepiej pojechać do torunia i tam zalatwic sobie TANIEJ pozwolenia na moj i tamtejszy okręg.

Sam juz nie wiem czy dobrze rozumiem pojęcie POROZUMIENIE, dlatego prosze o rade w tej kwestii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, Nie zawsze jest tak kolorowo, np. okręg szczeciński i gorzowski mają ze sobą porozumienie, przykładowo w Szczecinie koszt zezwolenia to 150 a w gorzowie 200 PLN (nie wiem dokładnie ile kosztuje ale w gorzowie na pewno jest drożej) logiczne więc byłoby wykupienie zezwolenia w Szczecinie i łowienie na terenie obu okręgów :wink: niestety mieszkaniec Gorzowa takiej możliwości nie ma, aby zapobiec odpływowi członków (czytaj kasy) okręg gorzowski zastrzegł że gorzowianin który wykupi zezwolenie w Szczecinie nie może łowić w wodach okręgu gorzowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy jest tak, że składki mojego okręgu mialem wykupione tylko raz. Składki w Toruniu za to mialem juz 4 razy, czyli 4-1 dla Torunia. Mysle ze bede musial sie tam po prostu przejechac i wykupic pozwolenie bez zbednych pytań, jeśli tylko da mi to mozliwosc wedkowania u siebie ;]. Bo jak mowie - w okregu torunskim TEŻ bede lowil, a kupowac skladki 2x jesli mozna raz mi sie nie usmiecha.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raczej nie bedziesz mial problemow

Kiedy bys chcial oplacac skladki?

Ja za max miesiac wybiore sie do kola wniesc oplaty wiec moge szczegolowo dopytac

Jednak na zebraniu sprawozdawczyn narzekali ze wlasnie porozumienia powoduja czasami odpyw a czasami doplyw czlonkow PZW :lol:

Padlo nawet zdanie ze bodajze jak dobrze pamietam wlasnie okolice radziejowa u nas kupuja ale odbija sie to pozniej na waszym okregu bo jest to jeden z najslabszych okregow (podobno maja odebrac wam Wisle :???: dlatego ze okreg wloclawski ma takie problemy :???: )

Jesli nie spieszy ci sie to w ciagu max miesiaca szczegolowo ci odpowiem na twoje pytanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisle? Pff... Ta wisla jest pod warszawą, w moich okolicach nie nalezy ona chyba do okregu, takze dziekuje za taka wisle. Mamy najslabszy okreg, bo nie mamy wod ani ryb. Co wiecej - to najdrozszy okreg w Polsce. Niech go włączą pod toruń i tyle a nie biora 150zl za bezrybie.

Nie spieszy mi sie. Zamierzam zaczac wedkowac od kwietnia - to minimum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś do końca nie doczytałem komunikat na str. PZW Szczecin brzmi dokładnie tak:

" 8.UWAGA SKARBNICY KÓŁ:

W przypadku gdyby z Okręgu Gorzów członek Koła dokonał opłaty członkowskiej w macierzystym Kole ,

a w naszym Okręgu chciałby zapłacić za składkę okręgową traci prawo do wędkowania na terenie

Okręgu Gorzowskiego. W związku z tym takich opłat nie należy przyjmować.

PREZES ZO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza skladke w zyciu zaplacilem w okregu toruńskim, problemem nie jest tez dokonanie oplat czlonkowskich w Toruniu, takze jesli dobrze zrozumialem treść tego punktu to mi w zaden sposob nie wadzi :P

Trzeba sie po prostu dowiedzieć jak to wyglada w praniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaryaChi jak bylem na sprawozdawczym spotkaniu to mowili o okregu numer ktorys tam na Wisle ze jest pod wladaniem Wloclawka i Wloclawek moze go stracic

Jednak chodzilo chyba o odcinek od tamy w strone Torunia (przynajmniej ja tak sadzilem)

Przy okazji dowiem sie jak wyglada to porozumienie

Na stronie http://www.pzw.torun.pl/index1.html jest tylko zeszloroczne porozumienie

Zatem poki co niewiele Ci podpowiem

Aha jeszcze w kwartalniku "Nasze wody" wyczytalem ze na dzien 21 grudnia 2006 zaklepane sa juz porozumienia z Bydgoszcza Elblagiem Olsztynem i Ciechanowem

Na zebraniu jeszcze mowili ze z innymi okregami niby gadaja ale nie wiedza czy i co wyjdzie z tych rozmow

W kazdym badz razie podczas wizyty "skladkowej" w kole zapytam o Wloclawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do porozumienia okregu torunskiego z plocko-wloclawskim

Takie porozumienie na rok 2007 istnieje - wlasnie mam przed soba 4 strony tego jak to wyglada dla torunskiego wedkarza

W druga strone panowie w kole nie bylo do konca zorientowani (no w sumie jednak najwazniejsze dla nich jest jak to wyglada z naszego punktu widzenia)

MaryaChi nie wiem co bys chcial wiecej wiedziec - poki co informacja tylko taka ogolna

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedziec, czy jesli wykupie tzw. "full serwis" czyli oplaty krajowe+okregowe+spinning+lodka (bez gorskich), to bede mial tez taki "full serwis" we wloclawku :).

Jesli tak to co mi szkodzi przejechac sie te 60km do torunia?

Chodzi po prostu o to ze porozumienie w druga strone nie istnieje, a dla chcącego lowic i tu i tu... Chyba logicznym bedzie wziecie TYLKO okregu torunskiego niz i wloclawskiego i torunskiego.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Chciałbym wrocic do tematu bo moje wszystkie watpliwosci zostaly rozwiane.

Wynikaly one z pomylki jaka byla zamieszczona w Wędkarzu Polskim (Styczniowym bodajże). Napisane tam bylo ze okreg plocko-wloclawski NIE POSIADA ZADNYCH POROZUMIEN. Przy okręgu torunskim bylo zas napisane ze posiada porozumienie z okregiem plocko-wloclawskim. Bylo to dla mnie dziwne... I doszedlem do wniosku ze wykupie sobie skladki w toruniu - 60km a wiecej miejsca do lowienia. Moje myslenie okazalo sie bledne, bo porozumienia są obustronne i nie musze nigdzie jechac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

PZW Płocko-Włocławski podał na stronie info o zawarciu dwóch porozumień z PZW Bydgoszcz i Toruń.

Przy czym porozumienie z Toruniem nie dotyczy rzeki Wisły w okręgu Toruń. Dla Wędkarzy PZW Płocko-Włocłwaskiego są dodatkowe opłaty za 2 wędki (65 zł) i spining (45 zł).

Porumienia są opublikowane na stronie PZW Płocko-Włocławskiego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POROZUMIENIA 2007

Publikujący: Okręg PZW w Skierniewicach 26 stycznia 2007 20:31

w 2007 roku dla wędkarzy Okręgu Skierniewice Polskiego Związku Wędkarskiego obowiązują porozumienia z niżej wymienionymi okręgami:

1. Ciechanów

2. Częstochowa

3. Kalisz

4. Katowice

5. Kielce

6. Konin

7. Legnica

8. Leszno

9. Łódź

10. Mazowiecki - dopłata 30 lub 40 zł

11. Piotrków Trybunalski

12. Radom

13. Siedlce - dopłata 15 zł spinning

14. Sieradz

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wiec trafilem na samego zarzadce taka jest prawda ze ci prezesi to chyba ukonczyli podstawowke ze sie nie moga dogadac w sprawie porozumienia przemysl- rzeszow a raczej prezes rzeszowa widocznie bardzo uczony ma taki poglad zeby ograniczyc okreg wedkowania dla przykladu to bym mu ograniczyl pensje i stanowisko w zarzadzie [shadow=darkred][/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

ma taki poglad zeby ograniczyc okreg wedkowania

Jesteś rozżalony i wcale sie nie dziwię, ale nie znasz zasad jakie kierują porozumieniami. Jedna z nich jest, że mocniejszy okręg nie chce słabszego aby ci ze słabszego nie wyciągali ryb temu mocniejszemu za darmo. Z kolei ci ze słabszego mogą się przenieść do mocniejszego jeżeli tam więcej wędkują. Miejsce zamieszkania nie ma nic wspólnego z przynależnością do okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozumienia PZW Okręg w Kielcach na 2007 rok:

1. Częstochowa,

2. Jelenia Góra,

3. Kalisz,

4. Kraków,

5. Legnica,

6. Lublin,

7. Łódz,

8. Piotrków Trybunalski,

9. Radom,

10. Rzeszów,

11. Sieradz,

12. Skierniewice,

13. Tarnobrzeg,

14. Tarnów,

15. Wałbrzych,

16. Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak to w zasadzie jest z tym porozumieniem istnieje ono czy nie??

Na głównej stronie internetowej PZW nie ma "Częstochowy" na liście porozumień okręgu Katowice, podobnie z resztą na stronie okręgu PZW Katowice tutaj również nie ma Częstochowy na liście podpisanych porozumień.

Z kolei na podstronie okręgu Częstochowa również jest lista porozumień i tam znajduje się odpowiednia pozycja..

Bedę wdzięczny za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście nie ma ale pierwsze zdania na obu podanych przez Ciebie stronach brzmią:

W 2007 roku nadal obowiązuje porozumienie z Okręgiem Częstochowa, z którym mamy wspólny rejestr połowu ryb.

Tak, że raczej obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.