Skocz do zawartości
tokarex pontony

Porozumienia okręgów


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

pawel332, Też tak myślę ale może istnieje możliwość opłacenia innych stawek bo z łodzi łowił nie będę na górskie nie potrzebuję a stawek mają tam wiele, dlatego piszę bo może ktoś jest na forum z okręgu gdańskiego i zna się na tych stawkach.

Ciekawi mnie dlaczego w tym okręgu tak drogo sama składka na zagospodarowanie wód 300zł w katowickim wszystko mnie wyszło 182zł

Jak zacznę jeździć do gdańska to wstąpię do któregoś koła i na miejscu się dowiem prawdopodobnie będzie to w okolicy Gdańskiego Terminalu Kontenerowego bo z tam tond będę odbierał ładunki na Śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

abra1711 bo to jakiś złodziejski okręg nawet ta opłata ulgowa(dla młodziezy i tych z wieńcami) to nie jest 50% tylko 2/3 całosci .I niech się nie tłumaczą ze mają dostep do morza bo bałtyku to chyba pzw nie zarybia :?: NO A MOŻE SIĘ MYLĘ :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy okręg Konin ma podpisane jakieś porozumienia ? Nie wiem czy ktoś u nich zauważył, że Ner od Lutomierska do ujścia do rzeki Warty należy do okręgu Sieradzkiego. I teraz wędkarze z takich kół jak np. Dąbie mogą kupić pozwolenie w swoim kole i nie będą mogli łowić w Nerze, albo będą płacić mandaty. Chyba że wykupią dodatkową składkę okręgową w Sieradzu. Sieradz ma możliwość dopłaty 60 zł za Konin, a odwrotnie takiej możliwości nie ma. Jednak w okręgu Konińskim były i są większe ulgi na składkę okręgową w tym ulga dla rencistów i emerytów bez względu na wiek, dlatego wielu ludzi z Poddębic i okolic kupowało kartę w Uniejowie (okręg Konin). Prawie wszyscy wędkarze z Wartkowic łowiący na Nerze też kupowali kartę w Uniejowie co wynikało nie tylko z ulg, ale i lepszego podejścia do klienta człowieka, który sprzedaje zezwolenia w Uniejowie. Dla przykładu dodam, że w Poddębicach potrafili organizować egzamin na kartę i z pół roku :) a w Uniejowie "od ręki".

Ja sam w Sieradzkim zapłaciłbym 172 zł (bez łódki) + 60 zł za Konin to daje 232 zł, a w Konińskim 124 zł czyli prawie 90 zł różnicy, a na Nerze i tak nie łowię tylko szkoda mi trochę możliwości połowu pod tamą na Jeziorsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to wszystko to jest chore mieszkamy w Polsce ,powinna być jedna karta ogólna i potem jak mnie stać to wykupuje morską albo górską i tyle w tym temacie.

Tego facia co wymyślił te porozumienia to bym za j--a powiesił.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje w tym roku wykupić karte w Legnicy i zrobić dopłate na Poznań. Mam w tym wszystkie okręgi na terenie których wędkuje i święty spokój.

Tego facia co wymyślił te porozumienia to bym za j--a powiesił

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jak będziesz wiedział kto to wymyślił daj znać chętnie pomoge! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mając opłacone składki w okręgu katowickm chciałbym na mocy porozumienia dopłacić za okręg bielski.

Czy mogę to zrobić w dowolnym kole okręgu bielskiego?

Czy muszę w swoim kole?

A może mogę w dowolnym kole w okręgu katowickim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę to zrobić w dowolnym kole okręgu bielskiego?

Czy muszę w swoim kole?

A może mogę w dowolnym kole w okręgu katowickim?

po co kombinowac?idz do swojego kola i wszystko załatwisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinowac?idz do swojego kola i wszystko załatwisz.

Gdybym miał taką możliwość.

Od poniedziałku do środy siedzę w Żywcu potem jadę do Gdańska i wracam w piątek nocą lub sobotę( taka praca). A koło czynne co drugi czwartek przez godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Odświeżę trochę temat. Otóż ciekawi mnie kwestia zezwoleń na dany okręg - czyli kiedy mam zapłacone na Wrocław, a przy odbieraniu papierów po opłaceniu składki nie dostanę zezwolenia z rejestrem na okrę, z którym mamy porozumienie, dajmy na to Częstochowa, to czy muszę specjalnie drałować do siedziby częstochowskiego okręgu po zezwolenie, czy nie potrzebuję go? Moje pytanie wzięło się z nieudolności i niewiedzy dziadków z PZW - w okręgach Wrocław i Częstochowa "NIE WIEDZĄ JAK Z TYM JEST", w kole dowiedziałem się, ze skoro nie dali nam tutaj, żebyśmy od razu z opłacaniem składek dostali rejestr i zezwolenie na ich wody, to CHYBA tego od nas nie wymagają, aby rejestr uzupełniać, do tego jeszcze przecież za nie posiadanie wyżej wymienionych dokumentów są kary, a wiem, że zdarzały się sytuacje, że trzeba się było ostro wykłócać z wielmożnym przedstawicielem PSR, który to stwierdził, że dany wędkarz z okręgu z którym jest porozumienie powinien pojechać sobie do Częstochowy po zezwolenie albo w ogóle nie łowić. Nie mam pojęcia więc jak w końcu z tym jest, a tak jak pisałem, z PZW pomocy/odpowiedzi nie otrzymałem i zapewne nie otrzymam. Proszę więc osobę obeznaną o przedstawienie mi jak to w końcu jest. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W normalnych okręgach zezwolenie zawiera rejestr z łowiskami okręgu, z którym ma porozumienie. Jak tego nie dopilnowali to bez sensu. Można spróbować zadzwonić do okręgu Częstochowskiego niech wyślą wzór zezwolenia z rejestrem na ich wody na maila i w razie kontroli mamy podkładkę. Zezwolenie, rejestr na Częstochowskie i opłaty na Wrocław uprawniające do korzystania z porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na nie?! Po raz kolejny od PZW niczego się nie dowiedziałem...

Proponuję zadzwonić do ZO, to tylko niecałe 50 groszy i wszystko będzie wiadomo, nie zapomnieć zapytać o nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, gdybyś przeczytał dokładnie mój post, wiedziałbyś, że niejednokrotnie próbowałem. ALE! Udało się uzyskać odpowiedź na maila od Częstochowy! Powinienem dostać od swojego okręgu to zezwolenie, a jak nie dostałem, to się muszę o nie postarać u siebie w okręgu lub odebrać je gdzieś w częstochowskim. Oczywiście dodzwonić się do nas do PZW nie mogę, maila podanego na ich podstronie na pzw.org.pl chyba nie odwiedzają, trzeba będzie się wybrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

opłącam 3 okręgi (w tym czestochowę) - w styczniu już zamówiłem znaczki w moim kole po tygodniu dostałem telefon ze moge przyjechać. Dla każdego z okręgów (z tych niemacierzystych) dostałem oddzielne zezwolenie z rejestrem tak więc mam po prostu trzy ksiązeczki. Jak łowię w danym okręgu to musż epo prostu dokonać odpowiedniego wpisu w odpowiedniej "książeczce" bo taki jest wymóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie dodzwoniłem się, nie odpisali, to się tam wybrałem, i mogłem zrobić tak od razu. Z dokumentami zezwolenie na Częstochowe i Piotrków Trybunalski do odebrania, a na nasze zezwolenia można łowić w pozostałych "porozumiałych" okręgach (tak mi się zdaje) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a na nasze zezwolenia można łowić w pozostałych "porozumiałych" okręgach (tak mi się zdaje) :wink:

na zasadzie wzejemnej dopłaty 50% na okręg kóry ma z macierzystym porozumienie i pozyskaniu zezwolenia/rejestru bo za darmo w okręgach "porozumianych" nie mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
cannibalus, ale ja od początku mówiłem o tych 100% opłaconych naszą składką. Nie wspominam tu np. o Opolu. 50% jakoś się nie interesowałem.

spoko, ale kilkukrotnie spotkałem sie z przekonaniem ze jak okręgi mają porozumienie to wędkarze sądzili ze mozna tam "łapać" na jedną okręgową składkę z macierzystego ;) Można się zdziwić, choć PZW woli wydawać kasę na "sport" niż wzmagać kontrolę więc różnie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Klikam zakładkę Okręgu PZW Wrocław i nic nie wiem:/

Pojawiają się pytania, co dalej z porozumieniami?

Złapałem się na tym, że sam jestem obecnie zainteresowany, jak to ugryźć?

Być może, że epizod pod tytułem "Pierwsze lipienie z rzeki Kwisy i Bobru" przekształcą się u mnie na "Pierwsze i ostatnie":)

Trochę koloryzuję, ale okazuje się, że nie ma nic trwałego w dzisiejszych czasach. Jak coś sobie ułożymy, dostosujemy do potrzeb, to kwestia czasu, że nie potrwa ta sytuacja długo.

Ja na 99% wiem jak postąpię. Zostało jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji, gdzie opłacać składki. Wiem, że część z Was jest w rozterce.

Okręg PZW Wrocław bardzo późno podaje na swojej stronie informacje o porozumieniach na przyszły sezon. Czas zerwać z tą złą tradycją.

PS

Cytuję informację z Okręgu PZW Wałbrzych.

UWAGA**: ZO PZW w Wałbrzychu informuje, że pomimo usilnych starań ZO PZW Wrocław nie wyraził zgody na kontynuację porozumienia w opcji „0” z Okręgami strefy dolnośląskiej (Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam zakładkę Okręgu PZW Wrocław i nic nie wiem:/

Pojawiają się pytania, co dalej z porozumieniami?

Złapałem się na tym, że sam jestem obecnie zainteresowany, jak to ugryźć?

Być może, że epizod pod tytułem "Pierwsze lipienie z rzeki Kwisy i Bobru" przekształcą się u mnie na "Pierwsze i ostatnie":)

Trochę koloryzuję, ale okazuje się, że nie ma nic trwałego w dzisiejszych czasach. Jak coś sobie ułożymy, dostosujemy do potrzeb, to kwestia czasu, że nie potrwa ta sytuacja długo.

Ja na 99% wiem jak postąpię. Zostało jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji, gdzie opłacać składki. Wiem, że część z Was jest w rozterce.

Okręg PZW Wrocław bardzo późno podaje na swojej stronie informacje o porozumieniach na przyszły sezon. Czas zerwać z tą złą tradycją.

PS

Cytuję informację z Okręgu PZW Wałbrzych.

UWAGA**: ZO PZW w Wałbrzychu informuje, że pomimo usilnych starań ZO PZW Wrocław nie wyraził zgody na kontynuację porozumienia w opcji „0” z Okręgami strefy dolnośląskiej (Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych) !

Jacku nie będzie żadnego porozumienia. Po prostu żeby łowić tam gdzie jeździsz trzeba będzie opłacić całą składkę na okręg wałbrzyski. Ciekawe tylko co postanowią ,,barany" ze składką podstawową na którą wliczają się wody nizinne i górskie?

Będziemy chyba dodatkowo płacić choć nie będziemy chcieli za górską Bystrzycę!!!

Sumarycznie, Wałbrzych + Wrocław będzie wydatkiem ~430 złociszy!!!

Tylko pogratulować i wystawiać zadki naszym Panom z PZW!!!

P.S. gratuluję wyników na Bobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sympatyczny :) nie 430 a raczej coś około 280 z czgo tylko 70 pojdzie do naszych zachłannych we wrocławiu gdyż gdy przeniesiesz sie np.do walbrzych to zaplacisz skladke podstawowa czyli 140 zl +skladke czlonkowska ok 80 + na wroclaw połowa skladki podstawowej czyli 70zł, w dodatku korzystasz z dużej liczby porozumień z opcją 0zł ( dokladne dane okręgów na stronie np.okręgu wałbrzych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sympatyczny :) nie 430 a raczej coś około 280 z czgo tylko 70 pojdzie do naszych zachłannych we wrocławiu gdyż gdy przeniesiesz sie np.do walbrzych to zaplacisz skladke podstawowa czyli 140 zl +skladke czlonkowska ok 80 + na wroclaw połowa skladki podstawowej czyli 70zł, w dodatku korzystasz z dużej liczby porozumień z opcją 0zł ( dokladne dane okręgów na stronie np.okręgu wałbrzych )

Faktycznie będzie ok 280 ale i tak okręg wrocławski będzie płacił składki za wody górskie czyli za Bystrzycę.

I ciekawe o ile podwyższą przyszłoroczne opłaty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (wałbrzyskie) jest natomiast syf z opolskim. Większość wędkarzy z kotliny kłodzkiej chętnie wykupywała dopłaty na opolskie i jeździła na jeziora Otmuchów i nyskie oraz na rzekę nysę kłodzka. Teraz ponoć będziemy mogli korzystać jedynie z połowu na jeziorze Otmuchów. Inne łowiska tylko dla miejscowych. Czy to jest normalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.