Skocz do zawartości
tokarex pontony

Porozumienia okręgów


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam ja rozumiem że w poprzednim poście parę "przekliknięć" mi się przytrafiło :wink: ale naprawdę nic nie wiadomo o co chodzi z tym Mazowieckim ?? Bo jak kupiliśmy super ponton z silnikiem 25Km specjalnie dla Wisły :shock: to nie mam zgody na łowienie normalnie po opłaceniu samej karty bez dopłat :sad: ????? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za porozumienia ,mam kartę wędkarską PZW to znaczy Polski Związek Wędkarski.

To nie Białoruski nie Niemiecki TYLKO POLSKI w Polsce mogę łowić.

Jak kilku panów z naszego Polskiego Związku chce się napić to ja chętnie zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, niestety scyzoryk sie w kieszeni otwiera na widok tych NIEporozumien, zeby nie uzywac wulgaryzmow...

Cos mi sie wydaje, ze podobnie jak w ub.roku wyciagna mi z kieszeni sporo szelestow za mozliwosc wedkowania nad Warta, Bzura i ew.Wisla :( czyli Sieradz, Skierniewice i na dokladke Mazowsze sie znow nie dogadali. Tyle, ze w ub. roku za Mazowsze doplata byla 40zl/rok, a teraz jest "ciut" wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie mocno zastanawiam nad przeprowadzka moich papierow i $ do siedleckiego :)

Patrzac na porozumienia, sa wszystkie (+ sporo wiecej) wody w ktorych wedkuje.

Chyba na zlosc przejade sie (bo teraz trzeba osobicie, albo ktos w imieniu) do Siedlec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie mocno zastanawiam nad przeprowadzka moich papierow i $ do siedleckiego

Ja bym Ci radził nie przenosić się tylko zapisać do nowego koła, bo w moim okręgu wymyślili, że przeniesiony jest jak parszywy i nie może korzystać z porozumień jak jest w nowym kole mniej jak 3 lata. Takie okręgi które mają mało porozumień boją się rozpierduchy i uciekinierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisac sie - jak mam to rozumiec ? zdawac egzamin :)

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa - brak porozumien dla "emigranta" przez 3lata...

macie to gdzies zapisane w regulaminie? (mi to podpada pod jakies bezprawne praktyki) i jeszcze jedno - w karcie przy oplatach taki ktos ma dopisane, ze nie obowiazuja go porozumienia, czy tatu zmywalne (po 3latach) na czole robia ?

Przepraszam, ale dziwne sa te ustalenia - stad moja ironia, absolutnie nie atakuje Twojej osoby :)

Okregi ktore maja malo porozumien niech sie nie dziwia, ze wedkarze zaczynaja przepisywac sie do konkurencji. W ub. roku koledzy zalatwili taka przeprowadzke listownie (ja zostalem myslac, ze teraz sie dogadaja). Teraz trzeba sie pofatygowac, ale to nie problem dla zdesperowanego i zdenerwowanego wedkarza (jak by nie pisac klienta), ktory woli zostawic pieniadze w kole, ktore potrafi sie dogadac z innymi. Do kiedy PZW bedzie pozwalac na oplacanie skladek w _dowolnie_ wybranym okregu, takie migracje nie beda niczym dziwnym. Ile razy w tym watku czytamy, ze ktos moze wedkowac kilkaset km od domu, a w wodzie plynacej "pod nosem" nie - bo brakuje porozumien. Moja sytuacje opisalem i mozna sprawdzic jak sie "dogadaly" okregi w mojej okolicy...

Ja widze 2 wyjscia: przenosic sie tam - gdzie okregi maja porozumienia interesujace nas ew. cos o czym rozmawialem z kolega po kiju ostatnio - bojkot, polegajacy na nieoplaceniu skladek wcale. Tyle ze ta ostatnia opcja, zeby przyniosla efekt jest trudna do realizacji, za to efekt ... chyba nie musze pisac.

Domyslam sie tylko, ze jezeli dalej okregi beda sie tak "dogadywaly" to rozwiazanie moze byc realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okręgu jest zapis:

"1. Członkowie kół okręgów, z którymi Okręg PZW Katowice podpisał Porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód są uprawnieni do wędkowania na otwartych wodach Okręgu Katowice, jeżeli w tych okręgach są członkami kół minimum 4 lata przed zawarciem niniejszych Porozumień.

2. Takie same warunki obowiązują członków kół Okręgu Katowice, jeżeli zamieszkują na terenie okręgów, z którymi podpisano niniejsze Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód.

3. Porozumienia zostały zawarte na okres do 31.12.2011 roku. "

Porozumienia i tak są do d...y bo u sąsiadów nie mogę łowić bez dodatkowych opłat a ich ciekawe wody mam w odległości 30-40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, tylko zaraz pomyslalem sobie o nowych (czesto mlodych) osobach ktore zaczynaja, albo wracaja do wedkarstwa - ich te ograniczenia rowniez dotycza ? Bo jezeli tak - to jest jakas dyskryminacja, a nie demokracja ... Cisna sie na usta jeszcze inne okreslenia na takie zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyślałem o młodych wędkarzach... i tu maja klops.

Co do wracających do wędkarstwa lub emigrantów z innych okręgów, to nie mamy tutaj zapisu, że trzeba być członkiem koła przez co najmniej cztery lata bez przerwy (w jednym ciągu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyślałem o młodych wędkarzach... i tu maja klops.

Co do wracających do wędkarstwa lub emigrantów z innych okręgów, to nie mamy tutaj zapisu, że trzeba być członkiem koła przez co najmniej cztery lata bez przerwy (w jednym ciągu).

Właśnie tu nie chodzi o młodych, nowych członków, którzy są mile widziani tylko o emigrantów.

Zapisac sie - jak mam to rozumiec ? zdawac egzamin

Jaki egzamin, przecież karta jest ważna na całe życie, nic nie trzeba zdawać tylko się zapisać jako nowoprzyjęty a kartoteka niech zostanie na starym miejscu i w razie czego można się po latach przenieść z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial to sprawdzic, bo pani w okregu powiedziala wyraznie - bez starej kartoteki mnie nie zapisze ... musi sprawdzic czy nie mam jakis grzechow na sumieniu :) Jak mam miec, jezeli przez kilka ostatnich lat kontroli nie widzialem na oczy, ale to juz inny temat.

Jezeli jest tak jak piszesz - przestaje widziec roznice pomiedzy przeniesieniem sie, a zapisaniem do nowego kola/okregu. Moze zle napisalem ;) ale chyba wiadomo co mialem na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie chcialbym byc strona w tym nieporozumieniu okregow, ale zaciekawilo mnie to co napisales "Swoją drogą to nie ma się co dziwić" Mozesz rozwinac ta mysl? Moim celem nie jest tez zaczynanie jakiejs wojenki - ot zwykla ciekawosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,oczywiście że mogę rozwinąć swoją myśl :wink:

Opolszczyzna to malutkie województwo zarówno pod względem wielkości jak również liczebności w porównaniu z katowickim.W czasach kiedy za jedną opłatę można było wędkować w całej Polsce, opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa każdy siata w wodzie :cry: co martwiło ale również wkurzało że nie ma gdzie kija wcisnąć a 99% to rejestracje zaczynające się na S dlatego już dawno łowię daleko od śluz następnym problemem to śmieci a raczej wielkie hałdy śmieci i nikt mi nie wmówi że okoliczny dziadek zabiera ze sobą nad wodę konserwy,zupki,plastikowe napoje czy browary bo to są biwakowo-wekendowe śmieci ponieważ dziadziu jak zechce to nażre się w domu i co najwyżej weźmie ze sobą dwie kanapki+termosik żeby nie dźwigać zbędnego balastu po za tym mają swoje miejsca więc sobie nie śmiecą inaczej niż ci co przyjeżdżają 1-2 razy do roku.

Teraz rozwinięcie "myśli"-co takiego ma do zaoferowania katowickie oprócz armii wędkarzy i paru bez rybnych wód?

P.S.w tym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zapewne jak bym mieszkał w katowickim to bym tak nie myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poklikalem sobie z ciekawosci na mape porozumien na stronie PZW i z tego co tam zobaczylem nie ma okregu, ktory mialby porozumienie z Opolem i nie musial doplaty robic. Nawiasem piszac - ciekawie "dogadal" sie okreg Bielko-Biala ;)

Czyli jak sam piszesz punkt widzenia itd... mozna napisac dalej - jeszcze sie taki nie urodzil ... ciag dalszy kazdy pewnie zna :)

Co do tematu zostawiania smieci po sobie - temat bardzo wazny, ale nie ten watek, wiec nie rozwijam chociaz mnie tez to bardzo denerwuje. Zeby tylko zasygnalizowac, ze mozna z tym cos zrobic. Jest to fragment regulaminu jeziora Łąckie Duże:

"Proszę zwrócić uwagę na punkt 15 powyższego regulaminu, który w skrócie należy rozumieć tak: gdy chcę wędkować w odległości bliższej niż 5mb od zastanych śmieci na łowisku, to: a) zbieram je przed rozpoczęciem wędkowania – zarzuceniem pierwszej wędki (mimo, że nie są one moje) lub B) oddalam się od nie swoich śmieci na odległość 5 mb. Nie zastosowanie się do powyższego punktu grozi (zgodnie z punktem 19 regulaminu) odebraniem Zezwolenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa porozumień nie jest w pełni z aktualizowana.Wrocław posiada porozumienie z opolem na wody przygraniczne bez dodatkowych opłat.Swoją drogą wy tam w łódzkim też słabo z wodą macie i musicie wędrować trochę a porozumień malutko.

I co dziwnego z tym dogadaniem bielska-białej bo jakoś nie załapałem o co ci biega :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opolszczyzna przeżywała istny potop wędkarzy z sąsiedniego województwa(czytaj katowickie) krótko pisząc przyjeżdżając (JAKO TUBYLEC) na jedną (obojętnie jaką) odrzańską śluzę można było poczuć się jak na zawodach,min.50 namiotów od piątku do poniedziałku to norma wiadomo że każdy zabrał kolegów tak więc siedzi 200chłopa

Tak było od zachodniej strony województwa od wschodniej był NALOT wędkarzy z wałbrzyskiego i było to samo w weekendy nie jeżdziłem i zresztą do dzis nie jeżdzę na ryby w weekendy łapanie pomiędzy wrzeszczącymi dzieciakami , pijanymi 'wędkarzami" stertami śmieci, puszek , grillami i namiotami to żadna przyjemność mam na myśli jez. Otmuchowskie nad którym wędkuję od 1988 roku i Nyskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac, ze nie ma okregu ktory by nie musial doplacac opieralem to stwierdzenie tylko na mapie, ktora jak piszesz jest niedokladnie aktualizowana.

Na tej mapie okreg B-B ma kilka porozumien, ale _wszystkie_ z dodatkowa doplata i to dla mnie bylo "ciekawostka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic? :) Jak juz pisalem wczesniej, w ub. roku jakos to znioslem, porobilem doplaty do okregow na ktorych wody wedkuje. W tym roku - bunt I stopnia, przenioslem sie do okregu, ktory ma te wody w porozumieniu bez dodatkowych doplat. Jak sytuacja sie bedzie pogarszala, zostaje kolejny stopien buntu - nie oplacanie skladek wcale... Pozyjemy zobaczymy, moze w koncu obudza sie mocodawcy (nie)porozumien miedzyokregowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa juz zarty jakies chyba:

ze strony siedleckiego PZW cyt:

"Na wniosek władz Okręgu PZW w Skierniewicach został w dniu dzisiejszym podpisany aneks do "Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek".

W chwili obecnej członkowie Okręgu PZW w Siedlcach pragnący wędkować na wodach Okręgu PZW w Skierniewicach muszą opłacić składkę okręgową ulgową Okręgu w Skierniewicach (50 zł), a członkowie okręgu w Skierniewicach pragnący wędkować u nas analogicznie muszą opłacić składkę ulgową okręgu siedleckiego (48 zł).

Aneks nie dotyczy osób, które opłaciły składkę przed 1 lutego 2011 roku. Dla nich uprawnienia nabyte z chwilą opłacenia składki pozostają bez zmian. "

koniec cyt.

Co Wy na to ?

Dla osob nie sledzacych porozumien dodam tylko, ze ostatnie zdanie jest wazne - przed wprowadzeniem tego aneksu doplat nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.