Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tani feeder z włókna dla początkującego DS-owca


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rady osób, które miały styczność z którymś z poniższych feederów z włókna:

- Kongery: Salva, Olimpia, Karat, CarboMaxx, Jaxon Adventure, York Fino, jeszcze jakieś???

Długość 3,30 lub 3,60 m, ciężar wyrzutu 80 lub 100 gr w cenie około 60 zł. Nie mam możliwości pooglądania na żywo więc prośba o pomoc. Na dziś skłaniam się do Salvy (widziałem karpiówkę i za ten pieniądz całkiem porządnie zrobione). Wędka będzie używana na wodzie stojącej.

Kij dla początującego DS-owca z ograniczonym budżetem więc proszę o wstrzymanie się z komentarzami: niech dozbiera 50, 100, 200 .... zł (niepotrzebne skreślić) :wink::lol::lol::lol: Liczę na posty osób, które spotkały się z tymi wędkami "na żywo" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Jeśli pilne to nie pomoge ,a jeśli poczekasz pare dni ,to sprawdze ,ale tylko w sklepie.

Ok, wstrzymam się parę dni. Będę wdzięczny za pomoc. U mnie nie mam gdzie tego pooglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z w/w polecałbym konger karat długości 3,30m ma c. w. do 70g, zbudowany z kompozytów węglowych kosztuje nie więcej niż 70zł. Dwóch kumpli ich używa i bardzo dobrze spisują się podczas holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tej pory Konger Karat 3,6 cw 70 (czy 80).

Od niej zaczynałem a potem dokupiłem sobie Kongera Vega ale to już nie te pieniądze.

Dla mnie Karat jest dobrym sprzętem, nawet solidnie wykonany, jak za tą cenę nie za ciężki, poręczny. Krótko: Używam jej do dziś w wcale nie narzekam, u mnie w mieście łatwiej dokupić do niego szczytówki niż do Vegi czy innych. Powszechna i dobra wędka i wcale nie mam zamiaru zamienić jej na nową węglówkę. Łowię na nią od 3 lat i zawsze mi się sprawdzała na leszczach, karpiach (max 6kg bo większego nie złowiłem :wink: ), karasiach, jaziach zarówno na wodzie stojącej jak i płynącej.

Z czystym sumieniem polecam ale nie potrafię jej porównać z innymi wymienionymi przez Ciebie tomek1, bo ich nie używałem ale w ręce w sklepie miałem(ale dawno to było). :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, od trzech sezonów używam dwuch Kongerów Carat 3,6m do 80g w trzy składzie.

Używane może nie za często bo jakoś tak inna metoda wędkowania mi bardziej leży ale wedeczki za tak śmieszne pieniądze dobrze sie sprawują.

Wyjełem już parę przyzwoitych leszczy i płoteczek na te wędziska.

Wedki te są idealne do łowienia drobnych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmk81, keri, respect04, Dzięki za informacje :wink: To jeszcze raz potwierdza, że nie trzeba wydawać grubej kasy, żeby łowić ryby :wink:

Poczekam jeszcze na wizję lokalną Mańka w sklepie :razz: . Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij dla początującego DS-owca

Rozumiem, że Wójek złapał bakcyla do DS :wink:

Osobiście nie łowiłem tym wędziskiem ale też słyszałem kilka dobrych opini na temat kongera z kompozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Wójek złapał bakcyla do DS

Bingo :wink: A drugi będzie dla ojca, który uwierzył w jego skuteczność, jak siedzieliśmy obok siebie jemu tylko kiwało bombką a ja ciągnąłem karasia za karasiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Kongeta 3,6 z cw 40-80g. Co prawda nie powiem jak się sprawdza w stosunku do innych bo nie korzystam z innych. :) Jedno co moge powiedzieć to to że jak łowiłem na Wiśle to z konieczności "( duży nurt ) dawałem obciążenie 110 g. i wcale sie gorzej nie spisywał. CO do wyciągniętych rybek to nie mam z nim efektów bo mało nim łowię, ale nastawiony parę razy na żywca sprwował się bardzo przyzwoicie przy sztukach nie przekraczających 2 kg. Ogólnie jak dla mnie - mało łowiącego tą metodą to jakość do ceny 9 w skali 1-10. Kupiłem pod koniec tamtego roku w W-wie za cenę 48 zł.

Pozdrawim i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado Matrix 555 3,6m cw do 80g. Tani, nie najgorszy, ale nie wiem czy jeszcze dostępny bo ten mój to ze trzy lata już ma. Akcja typowo paraboliczna (nie wiem czy tak wszystkie feedery mają mają), dwie szczytówki, dałem za niego coś kolo 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dziś sprawdzałem przy okazj zakupów ,wędki Kongera i Jaxona ,Jaxon odpada po prostu szkoda forsy ,jak miałbym kupić to już wybrałbym Kongera lepszej jakości blanki ,lepszej jakości przelotki ,lepiej ustawione na blanku ,tylko jak dlamnie to ja wybrałbym gramature 120 lub nawet-150cw ,ale to tylko moje zdanie co do cw ,powiem szczerze to nie ma zbyt wielkiego wyboru jak na pełnie sezonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak dlamnie to ja wybrałbym gramature 120 lub nawet-150cw ,ale to tylko moje zdanie co do cw

Wiem, wiem ty lubisz konkret-kije :wink::mrgreen: Dzięki wszystkim za pomoc :razz: Już wiem co mam robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja cos doradzę :wink: Ja mam feedera Konger Carbomaxx 3,60/120g(nowosc na ten rok) jest wykonany z kompozytu weglowego,to jest niezwykle mocny kij a przy tym wcale niedrogi!Z mojej strony gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kongera salve do 150g kupiłem ją pod początek tego sezonu (była z 20 razy na rybach) poradziła mi ją babka w sklepie (mówiła że nie było na nią reklamacji i dobrze się sprzedaje). I jestem zadowolony nic złego się z nią nie dzieje jest dość mocna (używam ja na Wisłę przy ciężarku 125 g) ma rok gwarancji.

Dodam, że jej nie oszczędzam,a mimo to wędka nadal wygląda jak nowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
tomek1 no i co kupiliście?

Ostatecznie konger carbomaxx 3,3 m 120 gr. Bardzo fajna wędka :cool: Szczytowa akcja ładne wykończenie i cena ok. 75 zł. Ochrzczona przez wujka dziś w nocy podczas zawodów nocnych karpiem 50 cm. Pewnie się pochwali nowym sprzętem, bo trochę tego nakupił :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zakup wędziska do do feeder'a do DS'a - podobnie jak kolega. Ewentualnie jak będzie się nadawać to na żywca na szczupaka, ew matrwa rybka, ale nie szczególnie.

Mama zamiar uczyć się DS'a.

Myślę coś o cenie 130zł-150zł

Wody stojące, czasem potrzebny daleki rzut (wędkuję na różnych zlewiskach).

Masa wyrzutowa powinna być dość duża, coś typu heavy.

Do kija planuję kupno Shimano Catana 4000 RA.

Poradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz cos w tych,te modele jako tako widzialem w akcji :smile: ale osobiście nie mam zadnego z nich.Z twojego pytania wnioskuje ze potrzebujesz czegos mocniejszego :smile:

http://www.allegro.pl/item217365161_model_2006r_mamba_feeder_360_30_110g_firmy_york.html

http://www.allegro.pl/item220509236_konger_aviator_feeder_360_120_promocja_.html

Szczegolnie ten drugi bym polecił:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ryb większych nie będę łowił, chociaż czasem jak pisałem żywiec lub amur.

Masa wyrzutowa może być większa, gdyż mam zwyczaj dawać duużo zanęty na sprężynę z ciężarkiem.

Jednak wolałbym aby leżała dobrze w ręku, niż była wyjątkowo mocna.

Coś mocnego, ale bez przesady. :)

Obie wędki pasują jako tako, ale nie znam się zbytnio na firmach.

York nie jest mi zbyt znana, za to Konger chyba dobry. Dużo Jaxon'ów widzę na Allegro tego typu.

A Wy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak leżą w reku to Ci nie powiem bo nie testowałem,ale mam kongera tylko z innej serii i spisuje sie na medal.A wiec z mojej strony polecam kongera,naprawdę bardzo dobry sprzet za nie wygorowana kase :wink:

Dużo Jaxon'ów widzę na Allegro tego typu

no na temat jaxona to najlepiej sam poczytaj tutaj :lol: :

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.