Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek na suma


Garfield

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

Odpada. Brak wolnego biegu. Wytłumaczę na prostym przykładzie. Jest noc palisz sobie ognisko już lekko zmęczony a tu przywala bydlak ponad 30. Stawam na to, że albo wyrwie z podpórki, albo połamie wędę, a przy źle ustawionym hamulcu może być niezła katastrofa. Nie mówiąc o tym, że na rzece może wjechać w zestaw zwalone drzewo lub łódka. A wtedy wolny bieg oddaje te kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów pleconki i masz czas na reakcję. Kup taki i już nigdy nie kupisz normalnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
da się i bez wolnego biegu ,juz go mam i jak odchodzę od wędki luzuje hamulec i po problemie jak jest branie to łapie za szpule i reguluje hamulec

Oczywiście. Kiedyś łapałem na ruskie kołowrotki z ruchomą szpulą. Też brały.

Pytanie tylko czy warto za 30 zł stracić rybę życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Mam pytanie do posiadaczy JAXON MARLON 6500 ile wazy ten kołowrotek ? Zaciekawił mnie ten model, bo zastanawiam się teraz między tym JAXON MARLON 6500 , a SPRO LCS Big Fish Pro 580. Może ktoś z użytkowników wymienionych modeli coś mi doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się przekonałem w tym roku że wolny bieg to luksus i naprawdę się przydaje,ja zawsze odblokowywałem kabłonek a żyłkę blokowałem patyczkiem wbitym do ziemi lekko tak żeby przy braniu swobodnie i lekko wybierało żyłkę ale to nie to samo co wolny bieg,pełna wygoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam chciałbym kupić kołowrotek lub multiplikator na sumy łowione w odrze a to są moje typy:

Kołowrotek - CORMORAN BIG BEN 3Ai 5000

Kołowrotek wołałbym z wolnym biegiem, ale ten bardzo mi odpowiada i proszę o opinie czy sie nada na suma w odrze.

Multiplikator - ROBINSON EMINENT 203

Nie wiem czy multiplikator nadaje się do łowienia w odrze.

Na kręcioł mam przeznaczone około 150zl i proszę o jakieś typy, jeżeli sprzęt, który zaproponowałem nie za bardzo sie nadaje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
Gość grzechuce
Penna Spinfishera

sam sie nad nim zastanawiam do bardzo ciezkiego spiningu na suma. ale chyba wezme Slammera bo jest lzejszy. a tego to moze kiedys tam do gruntowki na trupa

a jak z pojemnoscia? stusunek opisu do rzeczywistego nawiniecia?

i tak jeszcze technicznie czy rownomiernie rozklada linke bo na ktoryms forum zdjae sie sumowym wyczytalem ze przy Slammerze trzeba podregulowac podkladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widze dyskusje na temat wolnego biegu i ja bym z niego raczej rezygnował. Sum może nieźle dać w kość kołowrotkowi i w tym momencie wolny bieg nie uważam za koenieczny i wolałbym pieniądze które trzeba dorzucic do wolengo biegu przeznaczyć na ciut lepszy kręcioł bez wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Konar2009 a na jakie rybki ma być ten kręciołek? ja osobiście na suma mam tego cat rewindera cena nie wygórowana, ale wygląda na solidny i dość pokaźny kołowrotek nie ma na koncie jakiś potworów ale na razie po 2miesiącach użytkowania jest ok myślę że za tą cenę warto brać ale jak napiszesz coś więcej to może lepiej doradzimy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość grzechuce

mirek z, ja osobiscie uwazam ze sprzet na karpie mimo ze mocny i robi wrazenie do regularnego lowienia sumow sie nie nadaje. czy to wedzisko czy kreciol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechuce a multik moze byc?mam na suma cos takiego ultimate hardcore catfish 240cm 300gr i multik cormoran corboss seacor z licznikiem.

ale suma jeszcze na tym nie zawieszalem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
grzechuce a multik moze byc?

na multikach sie totalnie nie znam

zawsze mozesz zadac pytaanie chlopakom i dziewczynom :!:(tak tak sa kobiety rowniez w polsce co jezdza na sumy) na forach sumowych bo z tego co pamietam to temat multi sie przewija tylko kij musi byc przystosowany pod multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.