Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w okolicach Kościerzyny


abu

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i jak dotąd nie znalazłem wiele na temat jezior wokół Kościerzyny. Może ktoś z Forumowiczów zechce podzielić się swoimi wrażeniami. Łowię najczęściej na jeziorach, na feedera i spławik, rzadziej spininguję z łódki. Szukam takich łowisk w okolicach Kościerzyny, gdzie można połowić sobie z brzegu i jest co połowić:) Byłem wczoraj na Jeziorze Mielnica w miejscowości Sycowa Huta, wynik - dwie płotki na spławik i trzy ładne okonie na czerwonego na feeder. Chętnie wymienię się wrażeniami z resztą wędkarskiej braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W tamtym roku miałem okazje wędkowac na jeziorze Rzuno w Dziemianach to dosyc blisko Kościerzyny. Wędkowałem tam z pomostu łapiac głównie płocie leszcze i czasem spore liny. Osoby wędkujące ze środka pływającego maja spore szanse złapac sporego leszcza lub szczupaka ustawiaja sie na wyspą podwodną znajdująca sie na tym jeziorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem jeszcze na jeziorze Rzuno, dzięki za wskazówkę, jak będę w okolicy, to na pewno wyjmę wędkę z bagażnika. Znalazłem też na mapie jezioro, dość spore o nazwie Sobąckie w miejscowości Sobącz. Może ktoś wędkował na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś jezioro Liniewskie w miejscowości Liniewo. Bardzo ładny zbiornik. Zezwolenie za dzień kosztuje 8.50PLN. Łowiłem match'óką, na waglera, ledwie kilogram popularnej zanęty traper leszcz, na trzy białe robaki, z pomostu, których jest kilka od strony północnej i miałem cały dzień zabawy, kilka ładnych leszczy i mnóstwo płoci. Zdjęcia płoci znaleźć nie mogę w telefonie, ale wstawię leszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w USA i przyjezdzam do Redy na miesiac zeby odwiedzic ojca. Chcialbym go wyciagnac na pare dni nad jakies ciekawe jezioro zeby sobie powedkowac. Okolice Koscierzyny bylyby niezle. Tak naprawde to nie znam tamtejszych jezior. Interesuja mnie Kaszubskie jeziora.

Chcielibysmy wynajac jakas kwatere na 3-4 dni z dostepem do lodki. Ogolnodostepne jezioro lub prywatne. Ja nie mam polskiej karty wedkarskiej (kiedys mialem jak bylem maly ale gdzies wsiakla), no to chyba na wodach PZW nie da sie wedkowac. Czy ktos ma jakies sugestie? Gdzie pojechac zeby wypoczac i sobie polapac pare ryb? Nie zalezy mi na szczupakach. Moga byc plocie, leszcze lub okonie. No ale zeby tylko byly! :roll:

Tutaj w Stanach ludzie miszkajacy nad jeziorami sie oglaszaja z mozliwoscia udostepnienia lodzi i noclegu jak ktos chce przyjechac i powedkowac. Nawet czasami oferuja "przewodnika" ktory dobrze zna jezioro i miejca gdzie mozna cos ciekawego zlapac. Oczywiscie to wszystko za zaplata no bo to jest business dla takiego goscia. Jakos trudno jest mi znalezc tego typu informacje w internecie polskim. Moze to jeszcze nie jest tak popularne w Polsce... Dlatego tez postanowilem skontaktowac sie z tym Forum majac nadzieje, ze moze ktos mi cos ciekawego zasugeruje.

Z gory dziekuje za pomoc

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł, znam jedno takie łowisko, gdzie można wynająć pokój i łódkę, znajduje się w miejscowości Ręboszewo w odległości ok 10 km od Kartuz, można tam połowić z brzegu i z łódki, z płocią i okoniem nie ma problemu, jest też szczupak, zezwolenie na jeden dzień kosztuje bodajże 12zł, łódka z zależności, czy z silnikiem czy bez około 20zł. Jeśli chodzi o nocleg, to nie wiem jakie koszty, bo nie korzystałem, ale pewnie do przyjęcia. Jak znajdę nr tel, to wstawię go tu. Jest jeszcze z tego co mi wiadomo jedno łowisko komercyjne, ale tam nie byłem, więc wstawię link do niego http://www.lowisko-piaseczno.pl/. Ręboszewo nr tel. 607081698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "abu" za super info. :mrgreen: Wlasnie mi o cos takiego chodzilo. Wszedlem na ten link ktory mi przyslales i lowisko Piaseczno wyglada super. Jest gdzie sie przespac, lodki do dyspozycji, no i ponoc ryby tez sa. Z tym Reboszewem to bede musial troche poczekac az dojade do Polski. Przylatuje w nastepny czwartek to moze w weekend z ojcem wyskoczymy do tego Reboszewa i zobaczymy jak to tam wszystko wyglada.

Czy znasz ime i nazwisko tych ludzi pod tym numerem telefonu ktory mi przyslales? Dobrzeby bylo wiedziec czy to "Kazik" czy tez "Jasiu" to wszystko tam obsulguje. Jeszcze raz z serca dziekuje!!!

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ma na imię Józek, w porządku Kaszub, na pewno się z nim dogadasz. Na Łowisku Piaseczno jeszcze nie byłem, ale zamierzam tego lata odwiedzić te jeziora na Kaszubach, na których nigdy nie łowiłem. Zachęcam nadal wszystkich do dyskusji, z każdej wyprawy składam małą relację. Jak się dołączy parę osób, to może i mały przewodnik powstanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a wiec zadzwonie do Jozka i pogadamy. Zobaczymy co on moze mi zaoferowac. Ja chcialbym wyskoczyc na 3-4 dni a wiec bede musial pogada z Jozkiem na temat kwatery. W kazdym badz razie serdeczne dzieki za te wszystkie info. Gdziekolwiek pojade to napewno zdam relacje na tym Forum. Postaram sie tez wcisnac pare zdjec z "wyprawy". Czasami tak bywa, ze niektorzy "naganiaja" ludzi na to zeby przyjechali no i jak sie przyjedzie to to wszystko tak rozowo nie wyglada. Dlatego uwazam, ze kazdy prawdziwy wedkarz jesli chce zdac relacje z ostatniego wypadu na ryby to powinien umiescic prawdziwy opis sytuacji tak zeby w przyszlosci inni wiedzieli "co w wodzie plywa" (zeby nie powiedziec "co w trawie piszczy"). :cool:

Dzieki serdeczne abu za te wszystki informacje. Jak bys pojechal do tego Piaseczna to daj cynk i podziel sie wrazeniami.

Tymczasem, :grin:

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę na pewno pojadę nad jakieś kaszubskie jeziorko, tylko jeszcze nie wiem dokładnie dokąd. Często jeżdżę z moim siostrzeńcem i decydujemy na świeżo, gdzie dziś akurat chcemy jechać. Piaseczno w internecie prezentuje się naprawdę dobrze, ale cenę też niemałą mają za korzystanie z łowiska. Jak dla mnie trochę zaporową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no to zdaj relacje z wyprawy. Rozumiem, ze Piaseczno nie jest tanim miejscem. To troche sporo sobie licza za te lowiska, no ale ktos musi splacic ten pensjonat, no nie? Ja raczej lubie bardziej "kameralnie" i na "dziko" i chyba bede oscylowal w kierunku Jozka z Reboszewa. W kazdym razie zycze super wypadu w sobote. Ja dopiero sie zjawie w Polsce w czwartek przyszlego tgodnia dlatego jeszcze nie moge dokladnie sprecyzowac gdzie pojade na te ryby. Bede musial tez kupic sobie nowy spining. Sama wedke bo kolowrotek przywioze ze soba.

A wlasnie, moze wiesz czy gdzies w okolicach Redy czy Wejherowa jest jakis porzadny sklep wedkarski gdzie mozna kupic dobrej jakosci sprzet (wedki, zylki, haczyki, itp)?

Trzymaj sie i powodzenia w sobote!

Na razie! :grin:

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie pomogę jeśli idzie o sklepy wędkarskie w okolicach Redy, ale powiem Ci, że byłem mile zaskoczony wyborem w niepozornym małym sklepie tuż poniżej kościoła w Kościerzynie. Ale myślę, że i w Redzie znajdziesz coś bez większego problemu. Jakbyś jechał do Ręboszewa, to na wyjeździe z Kartuz jest taki domek-sklep wędkarski, też dobrze wyposażony. A, i po drodze w Żukowie też jest sklep w takim białym pawilonie tuż za strażą pożarna po prawej stronie jadąc w kierunku Kartuz. Nie powinno być problemu, by wybrać odpowiedni dla Ciebie spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za info. Przed chwila rozmawialem telefonicznie z ojcem i powiedzial mi, ze w Redzie jest super sklep wedkarski a wiec nie ma zadnego problemu. Kupi sie ten spinning no i skoczymy na ryby!!!

Ojciec mowil ze jezioro Zarnowieckie moze byc ciekawe. Wiem, ze to duze jezioro i chyba troche za ruchliwe (duzo motorowek, itp) jak na spokojne wedkowanie. Czy byles nad tym jeziorem w przeszlosci? Czy sa tam jakies ryby? :?: Ponoc mozna wynajac lodke za 15zl na caly dzien.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem na tym jeziorze, może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia i podzieli się nimi. Swoją drogą dziwię się, że tak mało osób uczestniczy w dyskusji, bo wędkarzy na kaszubskich jeziorach liczyć by trzeba w tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze jakos nikt sie nie kwapi do dyskusji na tematy jezior kaszubskich. To troche dziwne, bo wydaje mi sie (tak jak mowisz) musi byc sporo ludzi na Kaszubach i okolicach trojmiasta ktorzy na pewno jezdza na ryby do Szwajcarii Kaszubskiej.

Hej LUDZIE!!!!! Nie wierze, zeby tylko abu i ja byli zainteresowani wedkarstwem na jeziorach kaszubskich!!!! No niech kurde ktos sie "zahaczy" pod ta dyskusje!!!!

OK, abu, dzieki serdeczne za wszystkie info. Mysle, ze wyskocze z ojcem na jeden dzien nad to j.Zarnowieckie. Zrobie pare zdjec i umieszcze je tutaj na forum wraz z relacja "z czym to jezioro sie je".

Zycze super soboty!

Pawel :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkował może ktoś na jeziorze Osuszyno w miejscowości Rzym, jadąc od Kartuz w kierunku Sierakowic, w prawo za Garczem? Coś mi sie obiło o uszy na temat tego jeziora, ale nie mam bliższych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej LUDZIE!!!!! Nie wierze, zeby tylko abu i ja byli zainteresowani wedkarstwem na jeziorach kaszubskich!!!! No niech kurde ktos sie "zahaczy" pod ta dyskusje!!!!

Dużo osób poprostu (tak jak ja) przyjeżdża tak jak ja na wakacje i dlatego jest dużo osób. Ja tak jak juz wcześniej pisałem łowiłem tylko na jeziorze Rzuno w Dziemianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazury to troche daleko dla mnie, ale moze kiedys sie tam wybiore, ale nie w tym roku. Poniewaz przyjezdzam na miesiac do Redy wiec chcialbym najpierw zbadac sprawe na Kaszubach. Kto wie, moze w przyszlym roku zorganizuje wyprawe na Mazury.

Apropos wyprawy. Ciekaw jestem czy w Polsce czlonkowie haczyk forum organizuja wspolne wypady nad jeziora. Byloby fajnie zorganizaowac jakas grupe wedkarzy na 2-3 dni wedkowania na jakims jeziorze. Wynajac wspolnie jakas mala chate, wynajac lodki i do przodu! To byloby super. No ale takie rzyczy trzeba organizaowac zza wczasu.

Bylbym zainteresowany zorganizowaniem czegos takiego ale nie wem czy byliby chetni na tego typu "zlot". No i oczywiscie musialoby to byc zgrane czasowo tak zeby to wszystkim pasowalo.

No nic, jak na ten rok to nic nie wypali, ale kto wie co przyszlosc przyniesie.......

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazury to troche daleko dla mnie,

Też mam daleko :???: na wakacje sie tam wybieram

Apropos wyprawy. Ciekaw jestem czy w Polsce czlonkowie haczyk forum organizuja wspolne wypady nad jeziora. Byloby fajnie zorganizaowac jakas grupe wedkarzy na 2-3 dni wedkowania na jakims jeziorze. Wynajac wspolnie jakas mala chate, wynajac lodki i do przodu! To byloby super. No ale takie rzyczy trzeba organizaowac zza wczasu.

Bylbym zainteresowany zorganizowaniem czegos takiego ale nie wem czy byliby chetni na tego typu "zlot". No i oczywiscie musialoby to byc zgrane czasowo tak zeby to wszystkim pasowalo.

Ciekawy pomysł ja bym byl chetny :grin:

No nic, jak na ten rok to nic nie wypali, ale kto wie co przyszlosc przyniesie.......

Nigdy nic nie wiadomo :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.