Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

A więc potwierdzacie moje przypuszczenia: duży leszcz wczesnym świtem zapuszcza się w strefę litoralu w poszukiwaniu pożywienia. Pozostaje jeszcze pytanie o jakiej porze go nęcić. Czy możliwe jest nęcenie wieczorem (tuż przed zapadnięciem zmroku), czy konieczne jest sypanie pokarmu ok 3 nad ranem, tuż przed wschodem słońca. Jak myślicie? Wolałbym uniknąć podczas urlopu pobudek w ekstremalnych godzinach, ale jeśli to konieczne to dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie uda mi się wybrać na jakąś 1-2 dniową wyprawę na leszcze. I powiedzcie mi czy dobrze kombinuję :P Z informacji, które zebrałem wynika, że leszcze biorą tam na białe, choć wielkością nie rozpieszczają. Czy w takim układzie taka zanęta pozwoli połowić i ew. zwabić większe leszcze[o ile są], poza dłoniakami?

dragon magnum leszcz 2,5kg[ew. inna]

białe x op.

kuku z puchy mrożona x2 [,,przetrzyma"najazd drobnicy i może skusi coś większego?]

melasa

I wtedy na obie wędki kanapkę kuku i białe. Czy nie dawać kuku?

Przypon na leszcza powinien być jak najcieńszy? A jaki najlepiej haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Przypon na leszcza powinien być jak najcieńszy? A jaki najlepiej haczyk?

Przypon dopasuj do ryby jakiej się spodziewasz. Musisz przewidzieć 1-2kg leszcze.

Hak dobierasz do przynęty... Ja jedną wędkę zarzuciłbym na 2 ziarnka kuku, a drugą na powiedzmy 4 białe robaczki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną wędkę zarzuciłbym na 2 ziarnka kuku, a drugą na powiedzmy 4 białe robaczki.

też wchodzi w grę... Tylko myślałem o rzucaniu jedną wędką w jedno miejsce, a drugą w całekiem inne, bo nie znam wody, i nie wiem jak wtedy taka teoria będzie wyglądać ;) W wędkarskim mają tak beznadziejne przypony, że 2kg to już 0,14 plecionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Przypon 0,18 powinien wystarczyć.

A z tym, że jedną wędkę zarzucić w jedno miejsce, a drugą w drugie to nie pomogę... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałem zaakcentować przejrzysta, ale wyszło inaczej :P

Czy haczyk nr 8 będzie na leszki za duży?[szczególnie, że okazów się nie spodziewam raczej, chociaż lepiej być przygotowanym, a nuż się trafi na złość większy:P]

A kukurydzę dam do zanęty, powinna dłużej trzymać rybki w łowisku, bo robale pewnie zostaną szybko zjedzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaczyk należy bardziej dobierać do przynęty i metody niż do konkretnej ryby. Obecnie chaki są na tyle dobre, że można wycholować całkiem sporą rybę nawet na malutkim chaczyku. Uważam że dużo ważniejszy od sprzętu i zanęty jest wybór odpowiedniego miejsca. Gdzie będziesz łowił te leszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chaki są na tyle dobre, że można wycholować całkiem sporą rybę nawet na malutkim chaczyku
Po pierwsze to zobacz w tytule forum jak się piszę haki ,a po drugie zapraszam na karpie 10kg z haczykiem 18 :wink::razz: pewnie mi pokarzesz ze się da ,a i ja się ucieszę bo bardzo dużo zaoszczędzę :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym na skraju blatów, musisz znaleźć miejsce gdzie jest jakiś uskok dna albo dołek. Leszcza sukałbym raczej na głębokościach od 4 , 5 metrów i głębiej, no chyba że będziesz łowił o wschodzie słońca, wówczas możesz poprubować na płytkim, ale raczej w tych miejscach które najszybciej się nagrzewają od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd. Sprowadzasz moją wypowiedź do granic absurdu. Oczywiście że nie da się wyciągnąć karpia 10 kg na haczyk nr. 18, ale dużego leszcza z powodzeniem można wyciągnąć np. na 10. Duży hak zapewnia komfort łowienia i większą pewność że ryba się nie urwie, ale przypadkowy chol większej ryby nie jest z góry skazany na niepowodzenie gdy stosujemy mały haczyk. W tym roku łowiąc wiosenne płotki na ochotkę wyciągnąłem karpia 62cm. na haczyk nr. 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym na skraju blatów, musisz znaleźć miejsce gdzie jest jakiś uskok dna albo dołek.

teorię znam, ale nie ma mowy żebym znalazł jakiś fajny blat, bo nie mam typowej matchówki, żeby rzucać na 50m wagglerem i sprawdzać dno ...

Ze względu na natłok turystów i upały pewnie będę łowił od 3 do 9, chyba że uda mi się na nockę, albo będzie brzydka pogoda [jak dla kogo :twisted: ]

Tylko pytanie brzmi, czy wyciągnę lecha dłoniaka na haczyk nr 8 :P Bo nad większym raczej nie myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdzam już w Niedzielę. Najpierw kilkudniowy postój w Bydgoszy- opłacenie karty i wędkowanie na Brdzie, a potem nad moje ukochane jezioro :grin: Będę nęcił 2 miejscówki: 10m blat na stromym spadzie brzegu i w płytkiej zatoczce. Nie ma bata musi podejść coś większego :twisted: [/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam do was pytanie, w jakich miejscach szukać wrześniowych leszczy :?: płytko,głęboko, przy trzcinach czy może w głąb jeziora :?: jezioro jest dość płytkie, średnio 3m głębokości,dno jest lekko muliste, totalnie płaskie. Jest tylko jedna głębia prawie 6m :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam koledzy mam ostatnio przyjemność wędkować na Odrze przed wrocławniem na wysokości miejscowości Czernica.

Najczęściej wędkuję na spinning próbując trafić sandaczyka ale jakoś nie tylko mi ale wszystkim poznanym wędkarzom nie idzie to spinningowanie pomimo ogromnych chęci nic nie udało mi się złowić. Czy ktoś z was łowił na tym odcinku sandaczyki :?:

Jeśli tak to podpowiedzcie co nieco :wink:

Chcę was również zapytać o leszcze które łowione są na tym odcinku. Zauważyłem że dość często Odrą przepływają barki jak ich praca wpływa na żerowanie ryb, i jak kształtuje dno w takiej rzece (gdzie szukać leszczy :?: ).

Zauważyłem, że wędkarze łowiący białą rybę zarzucają zestawy na stronę napływową ostrogi czy jest jakieś wytłumaczenie takiego postępowania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łów sandacze na zewnętrznych łukach rzeki na napływie i w warkoczu sporo brań jest zaraz przy kamieniach nie zniechęcaj sie niepowodzeniami ale odra taka juz jest próbuj nawet w grudniu często jest to najlepszy miesiąc sandaczowy w roku.... co do leszczy to moim zdaniem są prawie wszędzie ,łowie je w nurcie na napływie jak i w warkoczu przy większej wodzie super łowiskiem jest środek klatki między ostrogami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.