Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jutro po szkole opisze dokladnie dlaczego nie neci sie o tych samych porach dnia :) mam duzo sprawdzianow i nauki :) wytrzymajcie do jutra :D a co do smuzenia to tak jak napisal hexman, zaneta opadajac na dno rozpada sie po czym prad wody znosi czastki zanety i smuzy, robi tak jaby "droge" jedzonka i zapachu po ktorej plyna sobie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja lowie leszce czy tam ploc zawsze na koszyk a zanim caly zestaw pojdzie do wody najpier kilkanascie razy bez haczyka rzucam zanete . Oczywiscie zaneta w koszyku i robie tak za kazdym razem i wyniki mam leszce po 50 cm a plocie gdzies tak 35/40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięi za jasne i wyczerpujące wytłumaczenie... znowu jestem mądrzejszy :lol: Dzięki za pomoc, no i z niecierpliwością oczekuję informacji na temat: "dlaczego nie nęci się o tych samych porach dnia?" :wink:
Ale jezeli masz ochote i czas to możesz nęcic o tych samych godzinach.Ja osobiscie staram sie o tej samej godzinie nęcić tylko karpie,gdy nastawiam sie na inne gatunki to nie zwracam aż takiej uwagi na godziny necenia

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Zastanawiam się czy czasem nie jest juz czas aby zaczatować na rzecznego lecha w nocy,mam takie pytanie do was czy może ktoś z was o tej porze roku tj. wczesną wiosną łowił leszcze w porze nocnej.Ostatnimi czasy zaczynają skubać leszczyki ale nie zaduże,no ale moje wyprawy były bez większych przygotowań no i zanęcania oprócz tego co w koszyczku.Dziwi mnie to iż brania są tylko przez godzinę po świcie a póżniej 0,zastanawiam sie czy to nie jest juz ten czas aby spróbowac w nocy,w ubiegłym roku miałem tak samo tyle że zaczynałem na końcu kwietnia i efekty były super.Jeszcze takie pytanie do was co najlepiej założyć na haczyk,z teorii wynika że wszystko co mięsko ale jak tu wierzyć teori jak ostatnio widziałem gośćia który na pszenicę nałowił pół siatki płoci :wink: No i czy zanęcać czymś w kulach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Bylem juz kilka razy na nocce , jak zaczeły o 1 w nocy brać leszcze to musielismy z bialych robaków zmienic na kuku , bo co zacięcie to leszcz i trzeba był wynosić zestawy daleko , a minus 3 było.

leszcze w przedziale 30 do 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem nie jest juz czas aby zaczatować na rzecznego lecha w nocy,mam takie pytanie do was czy może ktoś z was o tej porze roku tj. wczesną wiosną łowił leszcze w porze nocnej.Ostatnimi czasy zaczynają skubać leszczyki ale nie zaduże,no ale moje wyprawy były bez większych przygotowań no i zanęcania oprócz tego co w koszyczku.Dziwi mnie to iż brania są tylko przez godzinę po świcie a póżniej 0,zastanawiam sie czy to nie jest juz ten czas aby spróbowac w nocy,w ubiegłym roku miałem tak samo tyle że zaczynałem na końcu kwietnia i efekty były super.Jeszcze takie pytanie do was co najlepiej założyć na haczyk,z teorii wynika że wszystko co mięsko ale jak tu wierzyć teori jak ostatnio widziałem gośćia który na pszenicę nałowił pół siatki płoci

Nie chcesz łowić małych leszczy ,rada jest prosta załóż kulkę prot. ,oczywiście nie z marszu ,ale przygotuj miejscówkę ,kulki też można kupić z "mięskiem" .W teorie to raczej nie wierz ,bo teoretycznie to można powiedzieć ze leszcz jeszcze nie żeruje ,a w realu to już ciężko "pracuje" :roll: ,mnie się nie pytaj :wink: ,ja o tej porze leszczy nie łowie ,poczekam aż będą po tarle ,choć i leszcze wcale się nie pytają czy mogą brać to nie raz biorą ,to taka rada nie specjalisty od leszczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
więc mam pytanie: czy już można startować na leszcza?

Leszcza można próbować łowić przez cały sezon :smile: No ale moim zdaniam lada dzień powinno zacząć sie dobry okres na leszcza.Zapowiadana poprawa pogody nastraja pozytywnie.Do tarła pozostało niewiele czasu,a okres na chwilę przed tarłem jest jednym z lepszych w całym sezonie :wink:

Dodam, że chodzi mi o poranne wypady nad jezioro

A więc nęć i startuj najlepiej jeszcze przed świtem,pewnie jeden wypad niczego Ci nie powie ale kilka dni zasiadki powinno przynieś jakieś efekty.U mnie krąpię zaczęły brać jak oszalałe i to nadzwyczaj duże,są napąpowane ikrą jak balony powietrzem a to znak że już niedługo kuzyn leszcza zacznie tarło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to prawda , ale leszcz kilka dni przed tarłem i miesiąc po tarle niezbyt aktywnie żeruje
Niestety leszcz zaczyna dobrze już żerować przed tarłem ,gdy woda osiągnie 12-14 stopni ,nie wystarcza mu już pokarm naturalny ponieważ ma przy takiej tem ,szybką przemianę pok. .szuka pokarmu w większych ilościach i często wpada na nasz haczyk.Po tarle jest tak mocno wyczerpany że odpoczywa i pokarm pobiera w małych porcjach ,odbija sobie za to jesienią.Na żerowanie leszczy wpływ ma cały rok ,i jeśli zima była sroga i mrożna a wiosna szybka to żer leszczy jest przyśpieszony ,ponieważ wiele robactwa zostało zimą zeżarte :smile: ,a wiosną nie zdążyło się namnożyć ,i odwrotnie jeśli zima łagodna to robactwo się mnoży na bieżąco .Tu przydaje się dociekliwość ,i obserwacja wody .Ale możliwości może być wiele ja tylko opisałem co podpatruje na Odrze ,a tego nie można odnieść do każdej wody..

Ps ,dlaczego napisałem

"Niestety leszcz zaczyna dobrze już żerować,"

Ano dlatego że niszczone są nie tylko leszcze ale i narybek jaki by wydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wielkimi krokami zbliża się długi weekend.Od początku Kwietnia szykowałem się na Karpia na Zbiorniku Jeziorsko.Ale woda na zbiorniku wysoka i moje miejscówki są w tej chwili nie dostępne.Więc dopłaciłem na Wisłę i mam zamiar cały weekend Majowy spędzić nad tą królową polskich rzek.

I teraz mam tak zwanego"Gwoździa"

Spininng raczej odpada,bo musiał bym wywalić sporą kasę na przynęty i jestem raczej przyzwyczajony do stacjonarnego wędkarstwa.

Więc w grę wchodzi feeder....Ale czy o tej porze roku jest szansa na wiślanego leszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem fajną karpiówkę Kongera na Bałuckim Rynku. Sprzedawca powiedział mi że łowi dużo ładnych leszczy w tym roku na Wiśle w okolicach Dobrzykowa i Jordanowa. W długi weekend majowy nastawiłem się na szczupaka, ale w innym terminie mogę dorzucić sie na paliwo podczas wyprawy nad Wisłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Heya ludziska!. Jestem zafascynowany tą rybą chociaż, że złapałem ich tylko dwa podoba mi się ta ryba bo po pierwsze jest naszą rybą a nie jak karp mięsem w stawach. Dlatego też chciałbym sie was poradzić łowie na stawie o głębokości około 2 metrów być moze na środku wiecej. Troche muliste dno jaki zestaw zastosować i przynęte będe łowił na koszyk lub spręzyne pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche muliste dno jaki zestaw zastosować i przynęte będe łowił na koszyk lub spręzyne

to będziesz miał trochę trudno z zestawem gruntowym :wink: Najlepiej zanęć kulami wybrane miejsce i zrezygnuj z podkarmiacza a zastosuj ciężarek w kształcie łezki z krętlikiem w gramaturze od 10 do 20g.Wmiare krótki przyponik np. 15-20cm,jeśli masz muliste dno to przynęta może Ci w nim utknąć.Miałem ten sam problem ale wystarczy przedziać przez haczyk kawałek sturopianu i nadziać go na żyłkę tak żeby nie wpadywał na haczyk.Najlepiej w domu dobiez sobie wielkość styropianu metodą prób i błędów zakładając równocześnie przynęte na haczyk,jak przynęta będzie się unosić to znak że jest ok.Wielu wędkarzy poleca ryż dmuchany jak środek unoszący przynęte ale jakoś mi się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem dmuchany ryż tzn prażony ryż i szybko sie rozwalał. Po tym jak mi powiedzieli żebym namoczył w oleju wtedy sie nie rozwala ale jest cięższy i już nie ma takiego zastosowania unoszącego przynęty spróbuje z tym styropianem. Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chętnie wymienię sie poglądami co do połowu Leszczy,ja głownie łowie metodą spławikową {match} na jeziorach i trochę informacji o tej rybie już zebrałem z własnych doświadczeń.Czekam na osoby które mają ochotę o tym pogawędzić.Piszcie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.