Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witaj Trini po dłuuuugiej przerwie :razz:

Mam nadzieję, że remont zakończony i zaczniesz znowu aktywnie działać na forum :wink:

ktoś mi przysłał to zdjęcie...

Powiem szczerze, że bardziej zaintresowała mnie ta sztuka ze zdjęcia z lewej strony leszcza :mrgreen::wink:

Fajne zdjęcie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny problem jakiś czas temu. Łowiłem małe rybki i nie wiadomo yło co to jest. Opinie oscylowały: leszczyk, rozpiór, sapa... jedno co pewnie że te maluchy trudno czasemo odróżnić. Może być to mały leszcz ale jeśli pletwa dobytowa była długa (nie widać dokładnie na zdjęciu) to może być to sapa. Jednak sugerując się tym co widać na zdjęciu powiedział bym raczej że to leszczyk.

Rzuć okiem tutaj

http://wedkarskieprzygody.blogspot.com/2006/09/drobnica_13.html

http://wedkarskieprzygody.blogspot.com/2006/08/certa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Trini po dłuuuugiej przerwie

czeeeść Tomek :D

Mam nadzieję, że remont zakończony

optymista :P

zaczniesz znowu aktywnie działać na forum

a to się postaram :D jak najbardziej, net mam wreszcie jak biały człowiek :D

Powiem szczerze, że bardziej zaintresowała mnie ta sztuka ze zdjęcia z lewej strony leszcza

sprecyzuj proszę :P

trini, a jednak żyjesz

a co teskniliście? :lol:

Ryba wygląda na leszcza i to bardzo wygląda

no doobra, tak sprawdzałam, ale kolor ma dziwny :P

Tomaszek - pewnie masz rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej zainteresowala tajemnicza żyłka

To chyba żadna tajemnica to żyłka wychodząca z kołowrotka. A "ryba" pierwsza z lewej to pusta flaszka, a drugiej nie potrafię rozpoznać :lol::wink:

hmmm.... miałam się zawstydzić tak?

Broń Boże. Ja zawsze mówię szczerze albo wcale :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

WITAM SERDECZNIE MÓJ TATO ZŁAPAŁ WCZORAJ PIEKNEGO KARASIA O DŁ. 45 CM. I WADZE 1,50 KG, CHCEMY GO ZGŁOSIC DO GAZETY ALE NIE CHCEMY WYJŚC NA BŁAZNÓW NIE WIEMY CZY TO KARAS CZY KARAS SREBRZYSTY, WEDŁUG LITERATURY KARAS MA 31-55 ŁUSEK W LINI BOCZNEJ A KARAS SREBRZYSTY 28-32 ŁUSKI, TEN OJCA KARAS WEDŁUG RYSUNKU LINI BOCZNEJ WZDŁUZ KTÓREJ LICZY SIE ŁUSKI PODANEGO NA TEJ STRONIE http://www.rybieoko.pl/ryby/ryby/karas LICZY SOBIE 31 ŁUSEK I MASZ BABO PLACEK, BARDZO LICZYMY NA POMOC DOŚWIADCZONYCH ŁOWCÓW KARASIA, ZA POMOC Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJEMY ( PO KLIKNIECIU NA FOTO LEPSZA JAKOSC ZDJĘCIA)

post-2508-14544971365229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że martwy bo sie troszke pozmieniał,mi ciężko powiedzieć a zawsze rozróżniałem :/ chyba srebrzysty z tego co widać,choć kształty ma jak złoty....zapewne ktoś bardziej doświadczony odemnie to oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japoniec - karas srebrzysty.

Karas ma cialo bardziej okrągłe (patrząc z boku), srebrzysty bardziej wydluzone - tak jak twoj okaz. Barwa tez nie pozostawia wiekszych watpliwosci. Ladny bączek (tak u mnie w okolicy nazywa sie karasie srebrzyste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO KLIKNIECIU NA FOTO LEPSZA JAKOSC ZDJĘCIA)
No niestety u mnie nie otwiera się .a szkoda.Nie moge policzyć łusek,piszesz że ma 31,i nie podałeś ułamka ,cytat-Jak mozna się łatwo przekonać łuski w szeregach podłuznych nie lezą

równo jedna nad drugą ,lecz w kazdym z nich ,powyżej i poniżej linii bocznej są nieco przesunięte .To powoduje ,że szeregi podłuzne leżą nieco skośnie w stosunku do długiej osi ciała ryby .Te szeregi oblicza się w najszerszym miejscu ciała ryby.Liczy się najpierw szeregi

położone nad linią boczną ,a następnie leżące pod nią ,zawsze skośnie ,nieco ku tyłowi ciała .Wyniki liczenia przedstawia się w postaci ułamka .Liczba umieszczona w liczniku oznacza podłużne szeregi łusek nad linią boczną ,a w mianowniku pod nią .*

6-8

Karaś -l.l 32-35 -----

6-7

5-7

Karaś srebrzysty l.l.29-33------

5-7

l.l-to liczba łusek.

*Cytat -Ryby wód Polskich strona 8

Poznawanie ryby po kolorze moze być mylne i często tak się dzieje ,że ryby kamuflując się przybierają kolor dna ,otoczenia ,lub kolor wody.

Ale też obstaje przy Karasiu srebrzystym.Choć pewnie zaraz zjawią się opinie że to karaso-leszcz ,lub karasio-karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karaś srebrzysty. Nie wiem czemu się tak tym gryziesz, skoro np. Wiadomości Wędkarskie już od dłuższego czasu nie rozdzielają tych dwóch gatunków (właśnie ze względu na niedomówienia) . Jest po prostu karaś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dobrze widac że srebrzysty.A jak raz na zawodach złapałem japońca to sędzia uwazał że to karp ale zapewniałem go że to karaś.Dopiero po konsultacji z drugim sędzią stwierdził że to karas. Nie wiem gdzie on sie dopatrzył w nim karpia. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.