Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Byłem w sobotę rano na rybach nad Wisłą w okolicach Sandomierza i nawet udało mi się cosik złapać. Mam pytanko do profesjonalistów amatorskiego połowu ryb:

co to za ryby na załączonym obrazku oprócz oczywiście szczupaka :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma foty to po co po nim jedziesz??

Ja też nie umiałem rozróżnić Klenia od Jazia ;) (tylko dlatego, że nie spodziewałem sie tak dużego jazia, który by żerował na chrabąszczach)

Jeżeli to rzeczywiście jest jakiś mutant to będzie Ci głupio :D o ile kolega zamieści zdjęcie...

A w sumie po co sie bulwersować to tylko Polska = ]

Pozdro wrzuć na luz ;) bo mentalność niemiecka Ci sie załancza :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Takie banalne pytanie ;): jak zamieścić na tym forum fotki?

2. Co do kwestii regulaminu i rozpoznawania ryb:

jestem wędkarzem "początkującym" i na egzaminie nie dawano mi do rozpoznawania ryb "w akwarium" lub nad rzeką. Były tylko rysunki. Złapane przeze mnie ryby to coś między jaziem a kleniem jednak co do klenia to mam wątpliwości po "rodzaju" brania i walki ryby w trakcie holu - były mało waleczne jak na klenia.

Myślę że niektóry ichtiolog specjalizujący się w rybach rzecznych środkowej Europy może czasem zwątpić w swe kompetencje w dzisiejszych czasach. A skoro kolega Tomek_N jest ekspertem to będę wdzięczny ogromnie za odpowiedź - mam nadzieję że jego rozpoznanie będzie 100%. Takich ludzi, kompetentnych i pewnych swojej wiedzy, potrafiących trafnie argumentować swoje zdanie potrzeba nam w świecie wędkarstwa amatorskiego. Trzeba uczyć się od najlepszych. Taki amator jak ja, który nie ma "pod ręką" wielkich autorytetów stara się poszerzać swą wiedzę i horyzonty w miarę możliwości XXI wieku - czyli czytając prasę i przeglądając strony internetowe. Jeśli jakiś "profesjonalny" amator uważa że zadawanie prostych i elementarnych pytań na forum wędkarskim jest profanacją wędkarstwa amatorskiego powinien zastanowić się sam nad sobą. Ja czytam i zadaję konkretne pytania z nadzieją że znajdę miłą osobę która rozwieje moje wątpliwości a pieniaczą i ludziom którzy nie mają ochoty odpowiadać na moje pytanie będę wdzięczny ogromnie za zachowanie umiaru i powstrzymanie swoich emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to kto Ci dal karte jak ryb nie umiesz rozroznic?

take it easy man :grin: Kazdy czasem może mieć problem z rozpoznaniem ryby,niektóre gatunki naprawdę jest trudno rozróżnić szczególnie jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z wędkarstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dalej czekamy na rybke.

Myslalem ze ETS jest nastepna osoba ktora "olala" egzamin i olewa regulamin - teraz wiem ze tak nie jest, i chcialem przeprosic :oops:

Ale dawaj juz ta rybke ;)

Robimy tak:

www.tinypic.com

Upload

2 link z gory wklejasz tutaj

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie za kolege, zeby kazdy widzial.

67hhkpi.jpg

Na samej gorze mamy szczupaka, tyle wiemy ;) Ta rybka na samym dole to jest moim zdaniem Klen. Te posrodku sa naprawde dziwne :shock: Ale mysle ze sa to albo Jazie albo Podleszczyki. Po fotce zawsze ciezko ocenic, przedewszystkim jak sa juz rybki zabite (traca kolor itd) A pozatym nie widac ani dobrze pletw ani pyszczkow.

I rzeczywiscie miales racje...ciezko powiedziec co to jest, dlatego przepraszam jeszcze raz.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak na 100% :mrgreen:

Na samym dole ten najmniejszy kleń na 99%

Pod szczupakiem jaź na 80 % a może być też krąp chociaż za wąski trochę

Dwie pozostałe krąpie na 99% . :mrgreen:

Tomuś nie oceniaj na drugi raz nikogo po łebkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Drodzy koledzy ! jaź-łuski wzdłuz lini bocznej 55-63

-od klenia jest znacznie wyższy mniejszy pyski i osztrzej zakończone pletwy inaczej jest ubarwiony

-płoć czerwone oko -jaź żólte

leszcz-tłumaczyc róznic chyba nie musze .

Wiem ze to co napisałem trudno wywnioskowac ze zdjęcia ETS,bo nie widac w całej okazałości płetw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rybka od góry to wg. mnie będzie szczupak ale moge sie mylić :)

Najmniejsza tj ta na samym dole to jest kleń :D podobnych gabarytow jakos w tamtym tyg złapałem

Reszta to są krąpie ale po utraceniu kolorów upodobniły sie jeszcze bardziej do młodych leszczyków a po za tym mają większe oczy niż leszczyki i łuski na grzbiecie są u krąpia bardzo drobniutkie a u leszcza są większe, zastanawia mnie ich pyszczek troszke bo leszcze mają bardziej w dół a krąpie troszke wyżej. No ale reasumując ;D mała różnica czy to leszcz czy krąp skoro juz go wziołeś... w okręgu tbg leszcz nie ma wymiaru (leszczo-krąp ? :D) :D tylko martwi mnie kleń :(

Krzyś = ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.