Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, wiem, że się nie czepiamy zbytnio o ortografię, jak komuś się zdarzy to trudno i wielkiego halo nie ma. No i dobrze. Bo to nie o to chodzi...

Ale czy mógłby ktoś mimo wszystko poprawić wyraz rozróżnianiu w temacie? Bo trochę w oczy kłuje... ;)

[ Komentarz dodany przez: sinus: 25-06-08, 14:22 ]

mówisz i masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mając internet jak Wam się chce tak trywialnie szukać obrazków namalowanych w książkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "ryby słodkowodne" a zasypani będziecie takimi wiadomościami jakich nie znajdziecie w książkach. Wszystko jest w zasięgu ręki tylko niektórzy mają je za krótkie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jak MANIEK napisal zdawalel w Niemczech na karte wedkarska(Polska mam),i musze wam powiedziec ze nie jest to takie latwe ,podstawowa wiadomosc o rybach,specialna wiadomosc o rybach(gatunki)np jak dlugi jest zoladek karpia,wiadomosci o wodzie,wiadomosci o sprzecie wedkarskim i wiadomosci o przepisach(paragrafach) w sumie jest 600 pytan i sa dwa egzaminy wstepny i glowny na ktorych tzreba odpowiedziec na 60 pytan 12 z kazdej dziedzinyDopuszczalna liczba bledow to 3 z kazdej dziedziny.Mi sie udalo.POZ PETER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jak MANIEK napisal zdawalel w Niemczech na karte wedkarska(Polska mam),i musze wam powiedziec ze nie jest to takie latwe ,podstawowa wiadomosc o rybach,specialna wiadomosc o rybach(gatunki)np jak dlugi jest zoladek karpia,wiadomosci o wodzie,wiadomosci o sprzecie wedkarskim i wiadomosci o przepisach(paragrafach) w sumie jest 600 pytan i sa dwa egzaminy wstepny i glowny na ktorych tzreba odpowiedziec na 60 pytan 12 z kazdej dziedzinyDopuszczalna liczba bledow to 3 z kazdej dziedziny.Mi sie udalo.POZ PETER

hehe "jak długi jest żołądek karpia"...widze, że Niemcy tak jak my lubują się na egzaminach w podchwytliwych pytaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozpoznawania ryb bardzo polecam książkę:

Ryby słodkowodne Polski pod redakcją pani Marii Brylińskiej. Fachowa książka z opisami bardzo szczegółowymi i fotografiami.

a co do karpia to on nie ma żołądka :wink: mają go wszystkie polskie drapieżniki oprócz bolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam panowie , panie. Jestem z pod wołomima. Mam pewne pytanie. Mianowicie... dziś pojechałem na działkę która znajduje się nad liwcem. Poszedłem nad rzekę w celu nałapania drobnicy. ale konkretnie... Woda była ciepła wiec chodziłem po wodzie nagle na plaży ujrzałem coś wijącego się w granicach 15-20 cm. Podszedłem i na pierwszy rzut oka pomyślałem że to węgorz... Lekkie zdziwienie? skąd one w liwcu...? ale co bardziej mnie zaciekawiło ryba ta nie miała oczu... czy ktoś wie co to za ryba? później wrzucę zdjęcia bo posiadam ale na innym tel mojego brata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co bardziej mnie zaciekawiło ryba ta nie miała oczu...

Moze poprostu miała oczy w tym samym kolorze co głowa i ich niezauwazyles. Mógł to byc minóg.

A na drogi raz uzyj opcji szukaj bo wydaje mi sie ze juz jest taki temat i mozesz na starcie dostac ostrzezenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie patrze... na google. skrzeli nie mial takich jak węgorz... raczej takie dziurki... wlasnie jak to i taki ryj u dolu... tyle te oczy mnie zastanawiaja... przygladalismy sie jemu uwarznie. trzy osoby ktore maja stycznosc z wedkarstwem i nikt nie widzial u niego oczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.