Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotek do feedera


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...

Witam, co sadzicie o kołowrotkach abu zastosowanie feeder?

1. Abu Garcia Cardinal 305 FR

http://www.allegro.pl/item774034232_abu_garcia_cardinal_305_fr.html

2. ABU CARDINAL BC 20

http://www.allegro.pl/item774034232_abu_garcia_cardinal_305_fr.html

Wersja 2 wydaje mi się że ma za mało pojemną szpulę.

A jeśli uważacie, że te się nie nadają co polecicie z okuma baitfeeder? Ktoś ma sprawdzony kręciołek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaloo, w tym przedziale cenowym zwróć uwagę na Okumę Travertine i Spro Aggressive. Chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby rozglądać się za kręciołem bez wolnego biegu za te pieniądze. Chyba że wb jest Ci niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dragon Express - mam często doczynienia z rocznym (nie jako właściciel, lecz jako tow. wpraw), który jest zamontoany do wędki typu Picker z koszyczkami 40G.

Co dziwne, ma bardzo małe luzy, nic się z nim nie dzieje.

Napewno będzie lepszy od kołowrotków Kongera, które nie cieszą się popularnością jak i jeden model za 50zł co kupiłem to prawdziwy niewypał. Śrubka się odkręcała od kabłąką i miał luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

WITAJCIE I POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!

Szukam kręcioła do kija jak w temacie, jestem zielony, jeśli chodzi o feedera - w tym roku zadebiutuję :mrgreen:

Łapać będę głównie na kanale z niewielkim uciągiem, koszyczki i ich ciężar to jeszcze dla mnie zagadka - rzucać nie trzeba daleko - 30-50 metrów, ale do tego dojdę.

Mam jednak problem z tym kołowrotkiem - przeczytałem nie wiem ile już postów i wszystko mi się pomieszało. Wędeczka jest stosunkowo lekka - około 270 gram.

Fundusz to do około 300 pln.

Koledzy doradźcie JAKI ??? Nie znam się zupełnie i mogę tylko polegać na Waszym doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam SPRO Aggressive LCS Pro 740

i mysle, ze bedziesz zadowolony, ale zdania sa podzielone wiec pewnie dostaniesz wiele odpowiedzi noale po to jest forum ja sam bylem zielony sezon temu i teraz nadal jestem ale troche mniej.

Pytanie gdzie bedziesz lowil

rzeka czy jezioro itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadaon, do takiej wędki i za te pieniądze, Okuma Epix pro byłaby dobra, wielkość 4000. Lub coś z Shimano, dałoby się znaleźc Super GT 4000. Są to sprawdzone maszynki, Epixa ma kolega, męczy już go kilka sezonów. Shimano z tej serii też ma dobre opinie, sam mam 2500GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Spro Nova 740 bardzo fajny kołowrotek,płynna praca,brak luzów na cześciach obrotowych i dobry hamulec.

Obrazek

pooglądałem na razie na obrazkach - prezentuje się przyjemnie i waga jego przyjemna około 350 gram

tylko czy ta szpula jest ok? - z tego co czytałem powinna być cosik bardziej matchowa :smile:

wojtt a dlaczego super GT4000, a nie 2500, skoro sam takiego używasz - waga nieporównywalna i co to jest kurcze RA, RB,RC

OKUMA EPIX PRO FD40 baitfeeder

http://www.allegro.pl/item930966585_kolowrotek_okuma_epix_pro_fd40_baitfeeder_okazja.html to o cosik takiego Ci chodziło?

znowu waga 460 gram, i szpula 200 m 0.35 po co mi to?

a co myślicie o czymś takim ? Browning Force Feeder Extreme http://www.allegro.pl/item925747346_browning_force_feeder_extreme.html

tylko ta waga znowu

nie mam pojęcia jak dobrać ciężar kołowrotka do kija, żeby dobrze go wyważyć

coraz bardziej głupi jestem :oops::mrgreen::lol:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 21-02-10, 12:09 ]

linki opisałem za ciebie, ale tylko tym razem. następne nieopisane powodują skasowanie posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadaon, masz kijaszka z cw 100g, wg. mnie młynek w rozmiarze 2500 byłby za mały, dlatego zaproponowałem 4000. Swojego 2500 używam do naprawde lekkiego gruntu i spławika.

RA, RB, RC - R oznacza że ma tylny hamulec. A, B, C - kolejne po A, są to jego następcy po małych zmianach ( tak jak z samochodami) :wink:

Okuma z Twojego linka ma wolny bieg, mi chodziło o taką bez wb: epix pro

http://rapa.ehost.pl/sklep/product_info.php?cPath=114_118_143&products_id=2720

Browninga mam 2szt. fajne kręcioły, do Twojego kijaszka średnio by pasował, ja używam ich przy feederach z cw powyżej 150g.

Powinieneś szukać kręćka mniej więcej z wagą 350-400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak dobrać ciężar kołowrotka do kija, żeby dobrze go wyważyć
A po co ci na siłę wywarzać ,zamierzasz trzymać kija w ręce ,gruntówki się nie wyważa z prostej przyczyny ,większość czasu sa na podpórkach . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek jakoś mam takie przyzwyczajenie ze spina :oops: , jak pisałem na początku z feederem dopiero zaczynam przygodę

wojtt szukam wagi tego kręcioła po necie i nigdzie nie mogę znaleźć i jeszcze jednego się obawiam - obudowa i rotor grafitowy - nie mam zaufania jakoś :???: .

i dzięki za te oznaczenia R - tylny, to F- przedni ? niezły jestem w dedukcji :mrgreen:

Dotychczas tylko spin lub mucha, ale znalazłem fajną wodę błąkając się z woblerami i gumami i postanowiłem spróbować :grin:

A jeśli chodzi o wolny bieg, to czy on nie będzie przydatny? Są tam takie karpiki i amury po kilkanaście kilo, a leszcze dochodzą do 80 cm :shock: i właśnie na nie chcę się nastawić. Ale jakby czasem jakaś szybka ryba zachciała mi porwać kijek, a ja bym sobie właśnie drzemkę uciął - to co wtedy? :mrgreen:

I dalej jestem głupi jeśli chodzi o kręcioła - przekonajcie mnie proszę do czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony ze swoich Spro Nova...Kołowrotek cały zrobiony z aluminium Tuff Body,brak luzów na częściach obrotowych,bardzo płynna praca brak wibracji, tylni hamulec o krótkim skoku hamowania czyli pół obrotu i masz pełen luz szpuli czyli działa jak wolny bieg,bardzo mocny kabłąk taki jak w Ryobi Zauber czy Spro Red czy Blue Arc na te kołowrotki chłopaki sumy ciągną obejrzy 4 film Sum Wołgi

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=http://euro-som.de//index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dblogcategory%26id%3D0%26Itemid%3D42&rurl=translate.google.com

To tyle z mojej strony Polecam,a kupisz to co uznasz za słuszne... :wink:

31b4cbe6e562a264med.jpg

f6d67836389471d8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam moderatora, ale jestem świeżaczek na forum i moim rozumkiem Kubusia Puchatka wszystkiego jeszcze nie obejmuję.

Ale poprawiam się - chodzi mi o Daiwę Shinobi Plus AB 2550 - warty czegoś ten kołowrotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumując to co koledzy mi pomogli mamy coś takiego:

1. SPRO NOVA 740

2. OKUMA EPIX PRO 40FD

3. DAIWA SHINOBI PLUS AB 2550 - tylko, że o tym tutaj to ja niewiele wiem i nie bardzo wiem, czy on się będzie nadawał

pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

może jeszcze jakieś sugestie?

w środę wybieram się na zakupy, a jest to wyprawa całodniowa :sad:

w okolicy mojej wioski to ja mogę na bazarze poszaleć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okume Epix Pro to ja bym sobie darował,miałem i jest o wiele gorsza od Spro Nova 740...Na Allegro Spro Nova 740 dostaniesz za 235zł plus przesyłka...

Ten gościu wienix sprzedawał po 235zł na Allegro...Teraz ma po 280zł ale możesz się spytać czy wystawi po 235zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę sie do tematu więc mam dylemat co do wyboru kołowrotków do feederów :

Shimano Hyperloop BX Feeder H CN 3,96m

a kołowrotki które mi chodzą po głowie to :

Shimano SEIDO 2500RA

Shimano Super GT 2500 RC

Proszę o pomoc w doborze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę sie do tematu więc mam dylemat co do wyboru kołowrotków do feederów :

Shimano Hyperloop BX Feeder H CN 3,96m

a kołowrotki które mi chodzą po głowie to :

Shimano SEIDO 2500RA

Shimano Super GT 2500 RC

Proszę o pomoc w doborze :roll:

niezależnie od wyboru, to szybko będziesz szukał nowego kołowrotka bo to maleństwo zajedziesz. chyba że będziesz łowił 15-20g koszyczkami.

rozumiem że te HEAVY 110g jest nieco przekłamane w tym kijku i będzie to bardzo lekkie łowienie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.