Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotek do feedera


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

Cormorany omijałbym szerokim łukiem, jak wszystko sygnowane tym znakiem
na jakiej podstawie takie opinie kolego :?:

Ja jakoś używam i wędzisk i kołowrotków tej firmy i nie powiem złego słowa.

które kołowrotki z wolnym biegiem do 350zł są godne uwagi
tu masz kolego szeroki wybór, w tej cenie większość z firm ma porządne modele według mnie i tandety nie wciśnie. Może weź coś z dragon/okuma 5 lat gwarancji, i w tej cenie ciekawe propozycje, lub shimano. Konkretne modele sobie pooglądaj. Może jeszcze ktoś ci coś innego doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tomek_mar miałem mnóstwo sprzętu tej firmy i wszystko poszło do kosza. Po długiej przerwie w wędkowaniu kupiłem masę sprzętu tej firmy pamiętając, że cieszyła się dużym uznaniem wędkarzy. Dla mnie sprzęt tej firmy to bazarowe, zabawkowe g...., Jaxon jest milion lat świetlnych przed cormoranem jeżeli chodzi o jakość. Tak ostre potraktowanie przeze mnie tej firmy wynika z tego, że sprzęt do kosza=pieniądze do kosza, nie będę się pieścił z firmą, która tak podchodzi do klienta. Są inne firmy Jaxon,Konger,Mikado,Shakespeare,Abu Garcia których produkty nie rozlatują się po jednym sezonie (tylko po dwóch,trzech :mrgreen: ) Chciałbym oszczędzić kolegom wędkarzom przykrości związanych z zakupem poroduktów tej firmy, lepiej się uczyć na cudzych błędach.

Maniek ma rację, nie wiem jaki jest godny polecenia kołowrotek w cenie do 350zł ze stajni Shimano, ale może ktoś kto głębiej siedzi w temacie zna jakiś model godny polecenia. Dodatkowo serwis Shimano w Polsce nie istnieje, tzn. istnieje, ale tylko teoretycznie. Jakiś czas temu kupiłem w Anglii dwa kołowrotki Shimano Tribal 5500 XTA, przez nieuwagę uszkodziłem jedną z zapasowych szpul, chciałem ją zamówić w Polsce, ale serwis Shimano odpowiedział mi:

"Ten model kolowrotka nie wystepuje w naszym asortymencje sprzetu Shimano i nie zamawiamy czesci, ktore nie beda wykorzystane w naszym serwisie.

Imię Nazwisko - Serwis Shimano." - szpule zamówiłem bez żadnych problemów w serwisie Shimano w Angli.

Dla mnie kupowanie sprzętu wędkarskiego w Polsce to ostateczność, nie dość, że 30% drożej to jeszcze nie ma serwisu. Sorki za małego offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprzęt tej firmy to bazarowe, zabawkowe g...., Jaxon jest milion lat świetlnych przed cormoranem

no każdy może mieć swoją opinie, może miałeś pecha do cormoranów, ja nie narzekam i tyle

A który to model godny polecenia uważasz z wb. z stajni Shimano.
nie wiem jaki jest godny polecenia kołowrotek w cenie do 350zł ze stajni Shimano

a chociażby baitrunner, zły :?: to shimano dobre kręcioły robi tylko powyżej 1000 zł czy ilu :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chociażby baitrunner, zły

Moim zdaniem wolny bieg przy łowieniu feederem jest niepotrzebny. Kupując Shimano to warto zainteresować się tymi modelami z hamulcem walki. To już się przydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolny bieg przy łowieniu feederem jest niepotrzebny

fakt, zapomniałem czego dotyczy temat :oops: i po prostu odpisałem moim zdaniem przyzwoity kręcioł shimano do 350 zł. Moja wina. Choć wolny bieg nic nie przeszkadza w łowieniu feederem a czasem może się przydać na grunt z bombką lub na lekkiego żywca, ja np. mam do feedera z wolnym biegiem bo w razie czego mogą się nadać do innych metod, łatwiej jest mi również regulować napięcie szczytówki delikatnie naciągając lub popuszczając przy użyciu wolnego biegu. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

Odkopię trochę temat bo chyba nie ma sensu zakładać nowego.

A więc jakiś czas temu dostałem w prezencie wędkę Mitchell Elite Feeder 3,90m cw 60-120g (coś mnie ten Mitchell prześladuje... ale może to i dobrze) - sam kij zrobił na mnie dość pozytywne wrażenie, poczytałem trochę o łowieniu gruntowym i przyszedł czas na zakup jakiegoś kołowrotka do tego kija. Jako że ten feederek będzie czasem tylko używany i to też jako druga wędka bo jednak puki co spławik przemawia do mnie bardziej, poszukuję jakiegoś przyzwoitego kołowrotka za około 150pln, jeśli chodzi o wodę na której łowię to głównie są to jeziora, jakieś żwirownie ewentualnie stawy, a więc woda praktycznie bez uciągu, planowana grubość żyłki to max 0,22m, ryby to wszelkiego rodzaju białoryb z mniejszymi Karpiami na czele.

Jeśli ktoś z was byłby w stanie podać jakieś ewentualne propozycje lub jest w stanie podpowiedzieć czym kierować się w wyborze takiego młynka będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Madmax , również używam wędki cw. 120 g, w zeszłym roku kupiłem kołowrotek ( również za namową, czytając opinie na forach ) OKUMA Travertine Baitfeeder 40. W zeszłym sezonie był bardzo mocno eksploatowany i powiem szczerze, że w tej cenie nie wymieniłbym go na nic innego. Cena ok 140 zł.

system napędu posuwu szpuli EOS

grafitowa obudowa i rotor

aluminiowa szpula główna

zapasowa szpula z grafitu

5 łożysk tocznych (4 kulkowe + 1 rolkowe)

opatentowany system wyważenia rotora RES

sprzęgło wolnego biegu szpuli z regulowanym mikrohamulcem

bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych (łożysko oporowe)

Gwarancja: 5 lat od daty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szczyper3 dzięki za podpowiedź, za Twoją namową kupiłem OKUMA TACTIC BAITFEEDER FD 530i - czyli model z tego roku - powiem szczerze że na pierwszy rzut oka i chwile zabawy na sucho to porządna maszyna, może wygląd jakoś nie powala ale nie to jest najważniejsze. Zobaczymy jak się sprawdzi nad wodą. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Oby służył Ci na lata, jestem pewien, że będziesz zadowolony. No i obyś jak najszybciej miał okazję go przetestować na jak największych okazach :wink: Miałem się wybrać w ten weekend na grunt, ale wszystkie miejscówki jeszcze pod lodem, więc zapewne pospaceruje ze spinem po brzegu naszej pięknej Wisły.

P.S. Uważaj na wolny bieg, bo jak nie zamkniesz przed zacięciem i mocno zatniesz zrobi się niezły syf żyłkowy na szpuli :mrgreen: Uwierz mi, można wyjść z siebie i przypomni się wszelaka łacina :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Uważaj na wolny bieg, bo jak nie zamkniesz przed zacięciem i mocno zatniesz zrobi się niezły syf żyłkowy na szpuli :mrgreen: Uwierz mi, można wyjść z siebie i przypomni się wszelaka łacina :razz:

Możesz coś więcej napisać o tym zamykaniu ?? myślałem że przy wolnym biegu on wyłącza się sam przy przekręceniu korbki.

Miałem się wybrać w ten weekend na grunt, ale wszystkie miejscówki jeszcze pod lodem, więc zapewne pospaceruje ze spinem po brzegu naszej pięknej Wisły.

Wisła w Ostrołęce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3
myślałem że przy wolnym biegu on wyłącza się sam przy przekręceniu korbki

Tak, wyłącza się oczywiście, ale czasem jak widzisz branie najpierw zacinasz, a dopiero później zaczynasz zwijać żyłkę i wtedy można nieźle się zaplątać- po prostu trzeba zwrócić uwagę na ten mały szczegół. (najpierw wyłączamy, później zacinamy)

Wisła w Ostrołęce ??

Muszę zmienić w opisie bo aktualnie mieszkam w Stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy na feeder używa się wolnego biegu ?

Ja na feeder łowię kilka lat i nie jedną rybę złowiłem i doświadczenie na ten temat mam.

Feeder to metoda polegająca na obserwowaniu drgań szczytówki, więc wolny bieg zbędny.

Ja używam na nockach nieraz wolnego biegu ale tylko dlatego że jak odchodzę od wędek i w tym czasie jak by jakieś rybsko za mocno ciągnęło to wolny bieg włączony uchroni przed stratą wędki ale przy wędkach jak się siedzi to tylko obserwuje się szczytówkę.

Nie wiem jakie wy tam polecacie kołowrotki ale jeżeli chodzi o feeder to ja polecam SHIMANO ALIVIO lekki dobry kołowrotek. a z wolnym biegiem to używam KORMORANA też dobre ale ciężkie troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3
Od kiedy na feeder używa się wolnego biegu ?

???? :shock: Zapewne od kiedy pojawiła się taka "opcja" w kołowrotku.

Ja na feeder łowię kilka lat i nie jedną rybę złowiłem i doświadczenie na ten temat mam.

No właśnie chyba w takim celu powstało to forum, aby wymieniać się doświadczeniami, przygodami itp.

Feeder to metoda polegająca na obserwowaniu drgań szczytówki, więc wolny bieg zbędny. Ja używam na nockach nieraz wolnego biegu ale tylko dlatego że jak odchodzę od wędek i w tym czasie jak by jakieś rybsko za mocno ciągnęło to wolny bieg włączony uchroni przed stratą wędki ale przy wędkach jak się siedzi to tylko obserwuje się szczytówkę.

Sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pierwsze pytanie... ja np. jestem uzależniony od czytania książek nad wodą :razz:

a z wolnym biegiem to używam KORMORANA

A jednak do czegoś wolny bieg Ci się przydaje...

też dobre ale ciężkie troszkę.

Na szczęście nie musimy cały dzień trzymać w ręku, są podpórki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na feeder łowię kilka lat i nie jedną rybę złowiłem i doświadczenie na ten temat mam.

To widać za krótko :wink: ja łowie -dziesiąt- i nie kiedy zdarza mi się wskakiwać za wędką do wody,gdyby nie wolny bieg to pewnie nie miał bym czym łowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na feeder łowię kilka lat i nie jedną rybę złowiłem i doświadczenie na ten temat mam.

To widać za krótko :wink: ja łowie -dziesiąt- i nie kiedy zdarza mi się wskakiwać za wędką do wody,gdyby nie wolny bieg to pewnie nie miał bym czym łowić.

Jak byś wiedział to metoda FEEDER powstała w Anglii i od nich powinno się brać przykład, ja oglądam sporo filmów angielskich o metodzie feeder, tam nie łowią na wolny bieg bo to nie feeder wtedy .. ja używam na co dzień zwykłych kołowrotków przy feederkach głównie SHIMANO ALIVIO gdy jadę na nockę zakładam z wolnym biegiem ponieważ można przysnąć nieraz nie kontrolowanie lub odejść od wędki a w nocy nie widać idealnie brania z daleka, mam świadomość że tym samym "gwałcę" tą metodę..

Jeżeli ktoś czyta książki łowiąc na feeder no to nie mam pytań ..

Co po niektórzy z wypowiedzi widzę naprawdę nie rozumieją pojęcia Feeder, tutaj ktoś skomentował to co powiedziałem że ciężkie kołowrotki nie nadają się na feeder, hmm.. jeżeli ktoś przychodzi na feeder, zakłada koszyk, rzuca raz i czeka aż mu się rozpuści zanęta w koszyku to ok .. tyle że no to też nie metoda feeder, ja przed łowieniem rzucam około10-20 razy w te same miejsce koszykiem, rzucaj sobie tak wędką z kołowrotkiem karpiowym, powodzenia .. metoda ta polega na ciągłym rzucaniu zanęty i przynęty punktowo, ja potrafię rzucać tyle razy że po całym dniu łowieniu na feeder jestem wykończony.

Z resztą jak ktoś jest anglojęzyczny ( ja nie mam problemów z Ang) to na YT są wspaniałe filmy o metodzie Feeder prosto z Anglii gdzie ta metoda powstała i tam tłumaczą co i jak, i między innymi to czemu nie używa się wolnego biegu i ciężkich kołowrotków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3
Jeżeli ktoś czyta książki łowiąc na feeder no to nie mam pytań ..

Nie sądziłem że odbierzesz to tak dosłownie :razz: , sam napisałeś że wolny bieg się przydaje np w nocy, czasem też odchodzisz od stanowiska itp.

Po za tym nie wiem czemu tak się uczepiłeś tego wolnego biegu. Kolega Madmax zapytał o kołowrotek, ja podałem to jako dodatek czasem naprawdę pomocny. Czy napisałem kupuj ten akurat kołowrotek bo ma wolny bieg, bo ta opcja jest niezbędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś czyta książki łowiąc na feeder no to nie mam pytań ..

Nie sądziłem że odbierzesz to tak dosłownie :razz: , sam napisałeś że wolny bieg się przydaje np w nocy, czasem też odchodzisz od stanowiska itp.

Po za tym nie wiem czemu tak się uczepiłeś tego wolnego biegu. Kolega Madmax zapytał o kołowrotek, ja podałem to jako dodatek czasem naprawdę pomocny. Czy napisałem kupuj ten akurat kołowrotek bo ma wolny bieg, bo ta opcja jest niezbędna?

Fakt wolny bieg się przydaje nie powiem, nie uczepiłem się go ale jeżeli ktoś łowi na feeder i ma ciągle wolny bieg włączony to powiedz sam, czy to normalne ? oO

Ja do samego feeder polecam kołowrotki lekkie i zarazem bardzo wytrzymałe, takie jak SHIMANO ALIVIO lub CATANA są to kołowrotki cenowo w sam raz a jakościowo przewyższają nie jedne za ponad 200zł.

Nie wiem jak wy łowicie na feeder każdy ma swoje metody, dla jednych ten kołowrotek wyda się za mały bo mało mieści żyłki, ja łowię na żyłkach głównych 16,18,20,22 z czego 20 i 22 to tylko na rzeki z nurtem. Mi taki kołowrotek wystarczy ja też bardzo dużo rzucam więc im lżejszy tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku myślałem o kołowrotku bez wolego biegu, ale po propozycji którą dał Szczyper3 stwierdziłem że będzie ona odpowiednia dla mnie, ponieważ raz że wolę wędkować zestawami ze spławikiem a dwa że tak jak napisałem feeder będzie dodatkowym kijem, ponieważ nie przepadam za łowieniem na dwie wędki. Dodatkowo bardzo często łowi ze mną moja dziewczyna która nad wodą mam "znacznie ciekawsze zajęcia" niż tylko gapienie się wędkę, no i przed wszystkim kołowrotek z wolnym biegiem daje znacznie więcej możliwości w ustawieniu kija - nigdzie przecież nie jest napisane że przy każdej okazji trzeba wolny bieg uruchamiać. W moim przypadku wolny bieg nie przeszkadza a na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zeszłym sezonie rozpocząłem połów nową jak dla mnie metodą- feeder, która okazała się strzałem w dziesiątkę :) Początek sezonu za pasem, więc przymierzam się do zakupu dwóch takich samych kołowrotków.

Łowię wędkami Konger Carbomaxx team feeder 390/120 na Wiśle oraz na wodach stojących. Jak narazie jestem do nich nastawiony sceptycznie, natomiast nie wyklucza to chęci posiadania kołowrotków, z których będe zadowolony, a czego o obecnie posiadanych powiedzieć nie mogę :P Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby koledzy podzielili się swoimi typami w przedziale 100-120 zł, bez wolnego biegu.

Przeglądałem na allegro kołowrotki wspomniane w tym temacie, i przychylałbym się ku Shimano oraz Okumie. Na pewno chciałbym jeszcze sprawdzić ceny w tradycyjnym sklepie, o wypróbowaniu kołowrotka nie wspominając.

Łowię oczywiście wszelkiej maści białoryb, używając żyłki 0.22 mm.

Z góry dziękuję za odpowiedzi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Jakieś opinie dotyczące poniższych kołowrotków, uwzględniając powyższe?

Dragon Express Pro RD 730 iT

DAIWA SWEEPFIRE 2550

DRAGON VIPER RD530

Dragon Express RD550i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Jakieś opinie dotyczące poniższych kołowrotków, uwzględniając powyższe?

DRAGON VIPER RD530 ten się raczej nie nadaje pod feedera - mam podobną wersję i też prubowałem zaadaptować go do feedera ale po pierwszym zwinięciu pustego zestawu zrezygnowałem, kołowrotek wydawał takie dźwięki że miałem wrażenie że zaraz się rozpadnie

Daiwe raczej też bym sobie odpuścił, 1 łożysko ???? wygląda jak tańsza wersja Harrier Matcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do feedera kolowrotek który mozna kupic w slepo za niewielkie pieniadze to na 10000000% jakakolwiek okuma powyzej rozmiaru 40,niezniszczalne kolowrotki i juz;(w porównaniu do dragona,czy shimano ponizej 300zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.