Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co planujesz kupić w niedalekiej przyszłości ??


elektrochemik

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcę kupić tubę ochronną na wędkę 275cm _dwuskład w sieci można znaleźć tuby firmy MAX za około 100pln druga opcja to stcroix -tuba dedykowana za około 200pln z tym że nie jestem pewnien która tak naprawde bedzie solidniejsza... możecie mi coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam trzy kije spinningowe o różnych gramaturach, do tego dwa kołowrotki (z czego jeden Cormorana kupiony parę dni temu); także przydałby się 3 kręcioł (tu liczę, że dostanę go od brata na prezent pod choinkę ;) ). Do tych 3 zestawów potrzebne będą na przyszły sezon żyłki/plecionki plus zapas przyponów wolframowych/fluocarbonowych. Idąc dalej planuję zakup nowych woderów i podbieraka, gdyż obecne "skończyły" już praktycznie swoją żywotność. Co do dalszych zakupów to na wiosnę standardowo planuje zakup jakichś 10-15 woblerów. Poza tym uzupełnienie pudełek z przynętami jakimiś nowymi gumami, parę obrotówek, wahadeł itp. To z grubszych zakupów na tyle.

Edit: no i jeszcze najważniejszy zakup - karty wedkarskiej (w moim okręgu to ok.370 zł) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tym bardziej odpuść sobie zestawy z allegro ze sprzetem "no name", a jeśli zestaw jest firmowy to dokladnie policz ile zapłacisz w normalnym sklepie bo nikt Św Mikołajem nie jest i za darmo nic nie dorzuci a jak już to jakąś drobnostkę:) Przeważnie na takich zestawach ludzie dobrze zarabiają kusząc ludzi obfitością zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nikt nic za darmo nie da ale zakładając że jestem wędkarzem który od czasu do czasu sobie gdzieś wyskoczy to czy opłaca mi się inwestować w super sprzęt. No i jaka jest różnica między wędką za 30 zł a za 130 zł??

To co byście mi radzili w momencie jak mam około 160pln do wydania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byście mi radzili w momencie jak mam około 160pln do wydania??

Kup jedna a porzadne wedke z kolowrotkiem. Ryb polapiesz pewnie tyle samo a bedziesz mial o wiele wieksza przyjemnosc z lowienia.

Jaka technika lowisz? To bedziemy mogli podpowiedziec cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię przede wszystkim na spławik. Czasami się zdarza na spining. Na chwile obecną mam bacik 6m ale taki najbardziej podstawowy że tak powiem i jeden teleskop 3m kupiony "u Ruskich" na bazarze i tego samoego pochodzenia kołowrotek. Łowiąc tym teleskopem nie odczułem dyskomfortu czy tez nic innego co zniechęcałoby do łowienia czy to na spining czy na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, zaufaj nam... Lowimy troche dluzej niz Ty :D Oczywiscie mozemy Ci powiedziec "Tak, tak, oczywiscie zestaw za 160zl z allegro bedzie wspanialy" tylko, ze jezeli juz pytasz o rade to musisz sie liczyc z tym, ze ta rada moze nie pokrywac sie z Twoimi zalozeniami.

Ja tez kiedys lowilem na ruskie wedki i nie odczuwalem dyskomfortu. Teraz natomiast lowie na wedki porzadniejsze i odczuwam przyjemnosc. Taka jest roznica :)

I nie jestem bynajmniej osoba ktora wydaje na wedke 500 zl i na kolowrotek drugie tyle. Celuje raczej w ten tanszy segment.

A dla Ciebie na splawiczek polecilbym wedke o dlugosci 3,6-4,2m z kompozytu weglowego. Co do firmy to na tym poziomie roznice nie beda zbyt mocno odczuwalne. Na przyklad Mikado trython-match-3-9m-40g

Do tego kolowrotek w odpowiednim rozmiarze. Kolowrotki Okuma na przyklad ciesza sie dobra opinia taniego i niezawodnego sprzetu: okuma-booster-rd-40

I niech ta ruska wedka bedzie robila za gruntowke, bacik do lowienia drobnych ryb a ten nowy sprzet do polowu na splawik metoda odleglosciowa. Jezeli juz chcesz wydac 160zl na sprzet to wydaj je madrze kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier1986, różnica jest przyjemnosc łowienia (lekkosc sprzetu ,bezproblemowy wyrzut zestawu , frajda zwalki z ryba ) a metoda odległosciowa nie rózni sie od łowienia na spławik ... dużo ! poczytaj popatrz ... agwarantuje ze ci sie spodoba :grin: pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję odłożyć trochę grosza na nową HM-80 identyczną jak ostatnio połamałem, do tego dobrej jakości spiningowe rękawiczki najlepiej z Rapali i kolejne wobki :mrgreen:

Znowu będzie trzeba wyjechać pewnie na zachód :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.