Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Krzesełko- fotel wędkarski


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A nie wkurza Was skrzypienie fotela?

Jak go miałem to przeciąganie się z nudów w fotelu cała okoliczna wioska słyszała.

Niestety nie wytrzymał mojej wagi- połamałem w miejscu regulacji pochylania fotela. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma brań, to można w komfortowych warunkach przyciąć komara.

Co też czasem czynię. No dobra - raz zasnęłam, a spało mi się bardzo wygodnie.

I mnie nic nie skrzypi... :shock:

Mamy obydwie wersje - z regulacją oparcia i bez - obydwie są ok.

Jeśli tylko mogę coś polecić - to zmianę śrub na hartowane (tych co się oparcie reguluje) wtedy na pewno dłużej wytrzyma :)

Fotel ciężki owszem - ale na szczęście nie muszę go nosić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siadam na składanym krzesełku z oparciem, które i tak dużo się nie przydaje. Ewentualnie wersja kryzysowa to wiadro lub ziemia. Macie może jakiś patent, żeby krzesełko nie zjezdżało z pochyłego terenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chwalicie te fotele elektrostatyka to podajcie jaki model ,wysoka woda "zabrała"mi schowany w lesie fotel TB i potrzeba mi kupić nowy .

Ps-kocur, jak byś przez przypadek wyholował nowy fotel TB to mój ,pewnie za parę dni będzie u ciebie. :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b0bek, coś z regulowanymi nóżkami albo saperką wykop sobie fotel w pochyłości :P

maniek, ja mam coś takiego FOTEL ELEKTROSTATYK F8R a tutaj :arrow:link do aukcji

Z tego co pamiętam to nawet u nich kupowałem ten fotel i nie tylko więc z czystym sumieniem mogę ich polecić. Ten mój jest bez regulacji oparcia ale za to jest tak wyprofilowany że nie przeszkadza to w niczym. Można śmiało łowić i drzemać :mrgreen:

Z regulacją oparcia mają chyba za 130 złociszy.

A tak już BTW to chce ktoś kupić nowy fotel TB robię zapisy bo spodziewam się przesyłki :mrgreen: A tak serio to Twoim fotelem pewnie bawią się teraz rybska albo największy sum przerobił go na tron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to elektrostatyk robi fotele dla TB.
I tego obawiam się najbardziej ,dużym minusem w fotelu TB ,było mała wysokości siedziska od podłoża ,mimo nawet regulacji nóżek ,wstać bardzo szybko z tak niskiego fotela to mordęga na rybach ,a tego nie lubię . Następnym minusem jest pomysł wykonania siedziska i oparcia w jednym kawałku ,chodzi mi o ten materiał ,żeby nie wiem jak usiąść to zawsze sie moje cztery litery ześlizgują :mrgreen: wy też tak macie .Nie jest to może wielki problem ,bo po kupnie zawsze ten feler przerabiam ,czyli rozcinam.Ale ostatnio znalazłem ciekawy fotel ,jakiś " chinol",wykonanie nawet dość solidne z mocnego aluminium i materiał na siedzisko bardzo mocny ,tylko mam obawy bo koszt to bagatela 160pln i nie wiem czy warto ryzykować .Dlatego sie zastanawiam nad elektostatykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, wysokość siedziska jest dobra, ja mam 1.9m wzrostu i jest idealnie, aby nie zjeżdżać z fotela, trzeba dać wyżej przednie nogi, no i rzecz jasna nie siedzieć na stoku jakiegoś pagórka :mrgreen:

Masz ten komfort, że możesz sobie fotel wypróbować w którymś z dużych sklepów wędkarskich, ja musiałem brać go w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten komfort, że możesz sobie fotel wypróbować w którymś z dużych sklepów wędkarskich,
Problem że są prawie wszystkie marki :wink: oprócz elektrostatyka ,nie wiem czy sprzedawcy się pogniewali na nich :wink: .Lesio, skoro twierdzisz ze wysokość jest ok to mnie uspokoiłeś ,poszukam u siebie w okolicznych sklepach a jak nie to zamawiam przez net.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, potwierdzam co napisał Lesio. Przy 190 cm można wygodnie siedzieć więc bez stresu możesz kupować ;)

A może chcesz fotel TB kupić ? promocyjna cena będzie bo jest do suszenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat już chyba był poruszany ale masz kilka spostrzeżeń po kilku latach użytkowania.

Musisz sobie odpowiedzieć najpierw na kilka pytań:

- jak często wędkujesz?

- jak długie są to zasiadki?

- jakie są warunki terenowe na Twoich łowiskach?

- czy jeździsz samochodem czy rowerem na ryby?

- jak daleko masz na łowisko z miejsca do którego możesz dojechać?

Foteli na rynku jest cała masa i w zależności od własnych potrzeb coś sobie zawsze dobierzesz. Ja kierowałbym się przede wszystkim solidnością wykonania. Obejrzyj połączenia elementów stalowych (aluminiowych), materiał z jakiego wykonano siedzisko i oparcie oraz sprawdź sposób w jaki zostały zszyte. Osobiście przetestowałem kilka foteli i przyznam że niewiele jest takich które wytrzymają moją masę (ważę nieco ponad 100 kg).

Od trzech sezonów mam fotel firmy elektrostatyk i jestem z niego bardzo zadowolony. Do dziś jest w 100 % sprawny. Wybrałem wersję z regulowanym pochyleniem oparcia i podłokietnikami. Zwróciłem na to uwagę ponieważ na niektórych aukcjach proponowana jest też wersja bez podłokietników i regulacji oparcia lub z podłokietnikami ale z oparciem mocowanym na stałe (łatwo kupić nie to o czym się myślało). W zestawie do fotela był też przykręcany stolik i uchwyt do wędki mocowane do fotela. To dla mnie jest zbędny bajer. O ile stolik może się przydać op tyle uchwyt na wędzisko to niewypał. Uchwyt nie jest w stanie utrzymać wędki w jednej pozycji przez zbyt luźno spasowane zaciski a w przypadku DS każdy ruch na fotelu powoduje "branie" na szczytówce.

Ostatnio widziałem że istnieje możliwość zamontowania do tego typu fotela tzw podnóżka co pozwala leżeć na nim z wyprostowanymi nogami.

Podsumowując:

ZALETY:

- regulacja oparcia

- regulacja długości każdej z czterech nóg (postawisz go na nierównym terenie)

- solidnie wykonany

- podłokietniki pozwalają się rozsiąść jak w domowym fotelu

- wygodny

- siedzisko i oparcie wypełnione pianką izolującą (ciepło w siedzenie i plecy)

- oparcie można zablokować nawet w pozycji poziomej (na nocce super wynalazek)

- możliwość rozbudowy zestawu do pełnego łóżka

WADY:

- nieporęczny w transporcie (po złożeniu jest dość duży)

- waga fotela (wykonany z solidnych profili dlatego dość ciężki)

- cena (z a cenę tego fotela w markecie kupisz kilka)

- mocowania podłokietników trzeba dokręcać bo co jakiś czas się poluzowują

- brak zabezpieczenia nóg fotela po ich złożeniu w czasie transportu (jak niesiesz fotel to trzeba uważać żeby nogi będące bliżej ziemi się nie otworzyły)

Ja wyszedłem z założenia że fotel niosę góra 10 minut a siedzę na nim czasami i 14 godzin więc rachunek jest prosty. Nogi fotela na czas transportu spinam starym paskiem do spodni. I jeżeli miałbym coś polecić to właśnie fotel elektrostatyka.

Chyba się trochę powtarzam ale wypadłem nieco z życia forum i nie pamiętam czy o tym już gdzieś nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii, super opis ! Naprawdę mi pomógł , ponieważ miałem dylemat co do tego fotela.Otóż pierwsza rzecz to waga , jestem po wypadnięciu dysku , zakaz dźwigania wiecej niż 3-4 kg.Druga rzecz to regulacja pochyłu oparcia.Nigdzie nie mogłem znaleźć opisu jaki jest zakres tej regulacji , tzn jak bardzo oparcie można pochylić .Jest to dość ważne szczególnie na nocce.W niektórych fotelach (np.Attack) oparcie ma regulacje ale nie da sie go opuscić do pozycji takiej żeby móc sie na takim rozłożonym fotelu prawie położyć.

maniek, pisałeś coś o fotelu na aluminiowej konstrukcji , czy widziałeś go w necie czy w zwykłym sklepie ? Pytam bo to dla mnie ważne , już dawno kupiłbym jakiegoś elektrostatyka lub coś z firmy Attack tylko że te cholerstwa ważą po 6,5 kg i są na stalowym stelażu i przez to odpadają.Ja potrzebuje czegoś na alu konstrukcji. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, pisałeś coś o fotelu na aluminiowej konstrukcji , czy widziałeś go w necie czy w zwykłym sklepie
Nie stety to fotel nie wędkarski ,a kupiłem w sklepie sportowym . .Dla mnie idealny ,bo -lekki i siedzisko wysokie ,czy sie sprawdzi to na to trzeba czasu.

ff962da185e7d545m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Maniek , już go znalazłem na necie , dokładnie tego potrzebuję. 3,3 kg ! Supeeeer . Dokładnie tooo ! Od kwietnia szukałem i nie mogłem nigdzie wyczaić , bo albo były elektrostatyki , jakość nawet niezła tylko ta waga - 6,5 kg nie wiem dlaczego oni robią stalowe stelaże - tragedia.Tylko jeden czy bodajże dwa modele elektrostatyk ma aluminiowe .Znalazłem pare turystycznych , rozkładanych klasycznie, tak jak krzesełka turystyczne z lat 80-tych.Ale to jednak nie było to.Ten jest idealny , mógłby mieć jednak jeszcze regulowane nóżki , ale to nieważne , najważniejsza jest dla mnie waga.Ty chyba też go wybrałeś ze względu na niewielki ciężźar prawda maniek, ? Mam jeszcze jedną prośbę.Otóż mam tu linka do tego krzesełka King Camp:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-5386-Fotel-skladany-Director-King-Camp-5218.html

i jakbyś mógł to rzuć okiem na cenę czy jest dobra , czy może Tobie udało się kupić taniej.Jeśli jest duża różnica w cenie to we wtorek jestem przejazdem we Wrocku i może bym kupił tam gdzie Ty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakbyś mógł to rzuć okiem na cenę czy jest dobra , czy może Tobie udało się kupić taniej.
No tyle dałem [160] ,czy są jeszcze tego nie wiem ,bo mieli 2szt ,fakt nie jest to idealny fotel brak np regulacji nóżek ,ale z tego można zawsze jakoś wybrnąć ,wystarczy podręczny scyzoryk.Sam długo sie zastanawiałem nad dobrym siedziskiem tylko to co oferują sklepy wędkarskie mi nie odpowiadało ,albo za duże i ciężkie albo byle jakość a dodać muszę że krzesło musi wytrzymać ładnych pare kilo [+100] :oops::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co oferują sklepy wędkarskie mi nie odpowiadało ,albo za duże albo za ciężkie......

no dokładnieeeeeeee :smile: .Maniek dzięki za pomoc .Aha , i chciałem Cię przeprosić za niepotrzebne spięcie podczas ostatniej rozmowy.Jednak nie myliłeś się wtedy , rozmawiałem z kumplem który wędkuje na Odrze , w sumie to chyba tylko na Odrze , no i przyznał że chyba miałeś rację :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.