Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Holandia- (uwaga-kontrole)


kristoferson

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maniek no to szkoda ze go niema bo jak pisalem wyzej kurs zaczyna sie za tydzien,egzamin za dwa tygodnie.Swoja droga jakos niechce mi sie wiezyc aby dopuscili go do egzaminow razem z kumplem.No bo przeciez jak sie ma kumpla ktory perfekt mowi i czyta po niemiecku a na dodatek ma karte wedkarska,to moze sam odpowiadac na pytania.Przeciesz oni i tak nie zrozumia o czm bedziesz rozmawial z twojm tlumaczem-kumplem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, nie wiem jak w Holandii ,ale kurs w Niemczech trwał ok. 3 miesięcy tylko w soboty lub niedzielę i to chyba nie każdy wekend a po kursie egzamin państwowy czy raczej Landowy tego już nie wiem .Ba taką karta nie jest ważna do konica życia tylko na okres jaki ją wykupisz np.max10lat.

No bo przeciez jak sie ma kumpla ktory perfekt mowi i czyta po niemiecku a na dodatek ma karte wedkarska,to moze sam odpowiadac na pytania
Nie do końca tak ,bo odpowiadać musisz sam tyle tylko że jeśli czegoś nie rozumiesz to możesz się posiłkowa tłumaczem.Zresztą jak wróci Peter to opisze na forum jak się zdaje kartę wędkarską w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek,w Holandi wykupujesz karte na rok ,bez jakis tam egzaminow .Dostajesz do reki regulamin i smigasz nad wode,to wszystko.Kurs na ktory sie zapisalem trwa cztery dni ,cztery razy po trzy godziny.Musialem go przelorzyc na przyszly rok.Niestety dostalem dzis zla wiadomosc ,i musze wracac do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdziel szwabow ! Za kase kup sobie jakies sprzeciwo i przeprowadz sie gdzies wyzej w okolice Zaudu lub Noordu!! Taniej wyjdzie :mrgreen: ! Tutaj sowietow nie ma zbyt wielu a miejsca na lowienie calkiem fajne. Na jeziorach mozesz lowic do woli. Tylko jedno ktore znam jest platne - na kampngu Solasi. Trzeba wykupic karte za 10 euro na rok.

Mam nadzieje ze w kraju wszystko szybko sie ulozy i szybko wrocisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytnio pojecia jak to z ludka wyglada i nawed sie nad tym nie zastanawialem bo zbytnio nie mialbym gdzie jej zostawic.Moge popytac znajomych i strażników i dam znac jak najszybciej. Sprawdze to dokladnie bo nie chce cie wprowadzic w blad gdyz mandaciki te cholery lubia wypisywac. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem popytac o pływadełka i tak tez zrobiłem!Posiadając karte wedkarska (normalna a nie ta mala) mozna plywac ale na małych ludkach z napedem elektrycznym lub spalinowym do 5 KM i nie szybciej niz 15 km/h.Naped reczny tez dozwolony :wink: Musisz tez uwazac bo w niektorych miejscach jest zakaz uzywania silnika! Nie moze byc tez dluzsza niz 7 metrow :grin:

Z pontonem powinno byc tak samo jak z ludkami

Mozesz wiec plywac do woli i bez strachu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Sezon nadal trwa.W zasadzie to sezon na karpie już się skończył ale myślę ze moze jeszcze w tym roku trafi się jakiś fajny dzień to może jeszcze się wybiorę.Ogólnie to muszę powiedzieć ze było trochę fajnych sztuk i trochę zabawy.

Aktualnie trwa u mnie sezon na szczupaka i sandacza.Idzie coraz lepiej.Mam nadzieje ze będzie jeszcze lepiej.

A jak u Ciebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam mozliwosci popłyniecia w morze......W zasadzie to dla mnie sam fakt siedzenia i relaksu nad woda liczy sie znacznie bardziej niz rezultaty.Dla mnie wedkowanie to przyjemnosc. Oczywiscie wyciaganie "okazow" tez ale jesli nawet nic nie zlapie to uwazam ze straty niema ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeux, jak nie na temat? Temat jest o Holandii i o wędkowaniu w tym kraj właśnie piszemy :evil:

nie lubie wchodzić w temat i stwierdzać że nie jest na temat w nagówku
To tego nie rób, kolego. Chcesz punkty załapać u kierownictwa, żeś taki gorliwy? Proszę więc, nie pisz nigdy w naszym wątku "Irlandia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeux, Jesli nie zauważyłeś to ludzie piszący tutaj łowią w Holandii !!Przeczytaj wszystko od początku do końca a się przekonasz.Nie obrażaj ludzi swoimi wypowiedziami bo z tego co się orientuję jest to niezgodne z regulaminem!!Jeśli nie masz nic do powiedzenia to lepiej milcz ! Znajdź sobie jakiś inny temat i daj innym pogadać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalony_kat, to miło słyszeć że sobie tam ładnie łowicie. Ja do Holandii mam pewien sentyment jako że w latach studenckich przez trzy czy cztery kolejne lata jeździliśmy z kumplem na wakacje do miejscowości Avenhorn (niedaleko Horn) gdzie bebraliśmy się w błocie dłubiąc cebulki tulipanów :mrgreen: Wtedy jeszcze za "guldziory". A potem... puszczaliśmy wszystko w Amsterdamie :mrgreen::wink:

Nic dziwnego że Holandia miło mi się kojarzy

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to lady kraj i ludziska sa spoko :mrgreen: .Choc nie mieszkam w Holandi to jestem tam prawie co dwa tygodnie(razem z rodzinka).I choc mam 70 km w jedna strone to nigdzie w poblizu nie znajdzie sie takiego raju w wyborze wody co w Roermond,takie male Mazury :wink: .Bylem wczoraj wyprobowac nowy sprzet i na pare godzin zasiadki jeden bolen.Wsumie to moj pierwszy sezon z wedkami wiec i niewiele sie wyciaglo choc wiem ze jest tam co WYCIAGAC.Mam chyba problem ze znalezieniem dobrego miejsca,no trudno,uczymy sie na bledach :???: Szkoda SZALONY_KACIE ze tak daleko mieszkasz od Roermond bo bylo by milo posiedziec razem na rybkach.....oczywiscie z jakims zalacznikiem :mrgreen::wink: No i pewnie bym sie czegos nauczyl...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia to naprawdę piękny kraj. Tereny wokół Hornu najeżą wg. mnie do najpięknejszych w całej Holandii.O imprezach w Amsterdamie pisał nie będę z wiadomych względów :mrgreen:

Podoba mi się to że w przeciwieństwie do naszych PL łowisk mamy wszystko ładnie i pięknie wykoszone, posprzątane a nie syf w postaci papierów, butelek, opakowań foliowych.Żadnych zarośli, pokrzyw itp.Ryb tez jest pod dostatkiem.W miejscu gdzie "poluje" na karpie jest ich pod dostatkiem i to naprawdę pięknych sztuk powyżej 15 kilo.Powiedzcie gdzie w Polsce na ogólnodostępnym łowisku mięsiarze nie wyłapali by wszystkiego ? Tu 99% karpi wraca z powrotem do wody - czasami jacyś idioci się trafiają i to właśnie ten 1%.Mimo iż ryb jest sporo to wcale nie jest łatwo je złapać.Te większe sztuki co wisiały już na haku kilkanaście razy zrobiły się niezmiernie ostrożne i cwane więc za łatwo niema :razz:

Szczupaków i sandaczy tez jest całe mnóstwo.Wiosną i latem w płytkich i zarośniętych kanałach wręcz się gotuje od szczupaków a wieczorami i jesienią na głębokich i piaszczystych kanałach siedzi cała masa sandaczy.Co do sandaczy to im gorsza pogoda tym lepiej.

OOHHH fajnie by było się spotkać i razem połowić.Może latem zgadamy się i posiedzimy przez cały weekend na rybkach. Co za sprzęcik testowałeś ?Pochwal się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.