Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak prowadzić muchę?


Gość Maverick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maverick

Witam,

jestem początkującym muszkarzem i mam pewien problem. Mianowicie nie wiem za bardzo jak powinno się prowadzić suchą a jak mokrą muchę. Dodam jeszcze, że łowię na jeziorze. (bardzo proszę o dokładny opis)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...

Z porad i opisow mozna by wyciagnac wniosek ,ze lowienie na mokra muche(nimfe) to takie....spinningowanie tyle ,ze przy uzyciu innego sprzetu :!::roll: .

Przy muszce suchej staramy sie (mamy taki zamiar :wink: ) aby nasza przynenta przypominala owada ,ktory "miota' sie na powierzchni. Natomiast przy metodzie "tonacej" wymuszamy ruch przynenty poprzez podciagniecia. A czy tak wlasnie nie czynimy spininngujac :?::!: .Oczywiscie jest roznica co do techniki,tutaj pociagamy sznur tam pracujemy szczytowka ale zasada jest podobna. Moze wiec klasyka jest muszka sucha a mokra to tylko metoda umozliwiajaca "naciagniecie" regulaminu :roll:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Hmm ciekawi mnie czy ktos juz próbował trolować kijkiem spingowym ale z małą oliwka i nimfami zamiast błystki czy woblera

tak mi do glowy wpadło

Hmm mysle że małe prawdopodobieństwo złowienia czegokolwiek, za mała przynęta i za szybko by się poruszała.

Odnośnie prowadzenia muchy.

Mucha sucha:

Obserwuję gdzie ryba żeruje, dobieram odpowiednie muchy suche i rzucam delikatnie ponad miejsce żerowania ryby. Sucha mucha ma spływać swobodnie a ja tylko redukuję ilość sznura w razie gdyby ryba zaatakowała muchę.

Mokra mucha:

Mokrą muchę zazwyczaj rzucam w nurt i wachlarzowo sprowadzam przynęte w stronę brzegu, mucha musi "smużyć" wodę. Dystans przynęty od łowiącego reguluję wędką. Ogólnie odległość na jaka posyłam przynęte w nurt jest nie większa niż 3 metry. Inaczej na mokra łowić nie umię.

Zaznaczam, ilu wędkarzy tyle różnych sposobów, powyżej są moje. Tak się nauczyłem łowić i mam efekty. Chętnie poczytam o innych :) wkońcu człowiek uczy się całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.