Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytałem cały dzisiejszy wieczór tematy dotyczące feederów, oraz DS i tak mi to namieszało w głowie, że już naprawdę nie wiem juz NIC.

Na początek powiem o co chcę zapytać:

Tak więc chciałem zakupić feeder, ale z wędkami jak z rzeczami elektronicznymi: dzisiaj najnowsze a za miesiąc już przestarzałe(może przesadziłem, ale chciałem zobrazowac)... I tutaj moje pytanie którą wędkę wybrać (oczywiście wędka możliwie, żeby jak najmniej wykraczała poza zakres 160zl):

Robinson Xenon feeder 3,6m 90g

Shimano alivio feeder 3,96m 110g

czy może Jaxon Favourite feeder 3,6(ew. 3,9m) 80g

Chodzi mi szczególnie o cw. Powiem szczerze, bez bicia, że dopiero zaczynam przygodę z DS i nie wiem czy "kręcę" się w dobrym przedziale...

Jeżeli chodzi o długość to jaka jest najbardziej optymalna?

Jeżeli chodzi o kołowrotki do tejże wędki to myślałem nad

Shimano Catana 4000FA, oraz

Shimano Nexave 4000FA (lub jeżeli macie jakieś inne propozycje w zbliżonym przedziale cenowym to proszę się nie wstydzić i pisać)

Jeżeli chodzi o wolny bieg... To naprawdę nie wiem, czy jest mi to potrzebne, ale... Jeżeli już kupuje nowy kręcioł to może warto by wziąć z wolnym biegiem?

Wody na których będę łowił to Wisła powyżej kładki w Zabrzegu i jeziora (ale napewno częściej Wisła ;) )

A łowienie chciałbym rozpocząć pod koniec grudnia na martwą rybkę, a od stycznia białoryb.

Wiem, że temat już bardzo wiele razy gościł na forum, ale zawsze coś było nie tak... a to cena, a to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam!

Robinson Xenon feeder 3,6m 90g

Shimano alivio feeder 3,96m 110g

czy może Jaxon Favourite feeder 3,6(ew. 3,9m) 80g

Jeżeli chodzi o kołowrotki do tejże wędki to myślałem nad

Shimano Catana 4000FA, oraz

Shimano Nexave 4000FA (lub jeżeli macie jakieś inne propozycje w zbliżonym przedziale cenowym to proszę się nie wstydzić i pisać)

No więc z wędek to raczej odradzam Alivio.

Teraz mam DS o długości 300cm i jak bym kupował następną (a nie będe bo za duzo kasy wydałem na swoją) to właśnie 300 lub 330 jest dla mnie optymalna a 360 troche za długa.

Może popatrz jeszcze cos z kongera np.

Konger Air Cobra Multi Feeder 330/390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger Air Cobra Multi Feeder 330/390

Ta wydaje mi się taka "egzotyczna" :mrgreen:

Jednak chodzi mi o wędke 3 częściową +2/3 szczytówki.

Nie wiem dlaczego, ale uważam, że im mniej łączeń tym lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexman, Wiesz, że wędkuję na tej samej wodzie co Ty. Na początku sezonu kupiłem Favourite Feeder 3,6m, 30-100. Wiem, że Jaxon nie cieszy się zbyt dobrą opinią, ale muszę powiedzieć, że moj egzemplaż, w ciągu kilkudziesięciu, tegorocznych wypraw, sprawował się świetnie. Długość 3,60 wydaje mi się odpowiednia na Wisłę, ale to musisz już dopasować do siebie. W komplecie używam kołowrotka Shimano Catana 4000RA i sprawuje się rewelacyjnie. Co do wolnego biegu to wydaje mi się, że do DS-a nie jest konieczny, ale jeżeli planujesz wykorzystywać go kiedyś np. do połowu karpii to nie zaszkodzi, wszystko zależy od Twoich funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do połowu karpii

W tym sezonie nie mam jeszcze takich aspiracji :wink:

Jaxon nie cieszy się zbyt dobrą opinią

Ja do dnia dzisiejszego również nie miałem złych przygód z Jaxonem. Mój tata posiada Jaxon favourite spinning 2,7m 5-25g i jest naprawde świetna wędka. Dlatego chyba skompletuję sobie taki zestaw jak Ty bboobb mówisz! Bo naprawde jest w bardzo przystępnej cenie (a to jest duży plus!)

Ale jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi, lub propozycje to śmiało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

hexman ja mam Jaxona Telstar 330cm 20-80g. Łowiłem nim karpie ogromne leszcze i trzyma 3-ci rok. Koszt to około 100zł. Mam dwa takie kijki. Miałem na haku nawet wielkiego karpia i mimo bardzo silnych odjazdów nic z kijem się nie stało :shock: Nie wiem czy trafiłem na 2x super modele ale kije są na prawdę super :grin: Przez całe wakacje wędki były codziennie na nockach! Byłem chyba na 40-stu - 50-ciu nockach w wakacje. Na prawdę super :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexman powiem z własnego doświadczenia. Jeżeli nie ma zbyt dużego uciągu twoja woda to polecam (pisałem juz o tym wielokrotnie) Robinsona Lumixa nie Xenona a to dlatego iż lumixa mam już bodajże 4-ty sezon a Xenona kupiłem bo niby model wyższy i złamałem go przy koszyczku 20 lub 25g. (na pierwszej wyprawie nieudana seria wg.mnie acha oczywiście nie mówię o xenonie do 90g tylko z tego do 160g) Na tego lumixa wyciągnołem wiele leszczy2-3kg. Karpie po kilka kg czy sandacze nie sprawiały jej problemu. Możesz ten kijek brać z zamkniętymi oczami. Co do kołowrotka to zakupiłem do niego shimano gt 4000 ale jeszcze nie testowałem. Powdzonka tyle mogę pomóc jeśli chodzi o kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Mikado UV 3,6 c.w. do 90g, pięć szczytówek i cena blisko Twojej.

Ja posiadam Mikado Kind of Magic Heavy Feeder 3,6 c.w. do 120g i jestem zadowolony. Przeważnie łowię na Wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwago bierż wędke 3.9m lepiej sie rzuca i zacina przynajmniej dla mnie. :wink: A tak wogóle to jeśli chodzi o federa to jeżeli ustawiasz wędkę pod kątem 90 stopni do rzeki i jeżeli załapiesz bakcyla oczywiście (zakładając ż będziesz chciał nabyć drugi feder) to jeden lepiej meć 3.6 a drugi 3.9m ustawiająć je obok siebie dłuższą dajesz jako skrajną od lewej a krótszą od prawej. Dolniki masz równo i wszystko dodrze widać.

P.S Feder nr. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.