Skocz do zawartości
tokarex pontony

jak złowić amura... ???


jejstar

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
spławik

Boguś opisz jak amur bierze na spławik ,jakie są brania .

Mańku. Dzis mialem ( w zasadzie to brat zacial moj zestaw i on walczyl z rybka ) na haczyku delikatnej splawikowki amura (dla Ciebie to maluch - 2-3kg, dla mnie jednak cos wspanialego ;] ) Branie bylo zdecydowane ale tez nietypowe. Splawik przytopil sie bardzo nieznacznie jednoczesnie przesuwajac sie w bok o jakies 10cm. Nie bylo bawienia sie przynętą - kukurydza. Zatrzymal sie w pozycji przytopionej. Wtedy nastapilo zaciecie i ryba byla - tak mi sie wydaje - zapieta jak najbardziej prawidlowo bo zerwala sie - ale zerwala przypon. Gdy byla juz w polowie w podbieraku zrobila odwrot i tyle ja widzialem ;]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na glebokim zbiorniku lowilem na splawik 2m od brzegu gdzie glebokosc tez wynosila ok 2m. I lowilem z toni bo widzialem plywajace przy powirzchni ryby.Podsypalem kuku ,mysllem ze to karpiki. A to byly amury po 40cm. Braly tak energicznie ze trudno bylo zabaczyc jak spalwik idzie pod wode. Po prostu ulamek sekundy i splawika niebylo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem go w zasiegu ręki a nietrudno wymiarowego amura odróżnić od plotki, karpia i lina i krasnopióry ktore dominuja w tym lowisku. Pozatym okolo minuty przygladalem sie mu czekajac az wejdzie w podbierak, woda przejrzysta wiec bylo pieknie widac. Z hamulcem brat niestety nawalil. Chcial go odkrecic a zakrecil. Jak juz mowilem zacial moj zestaw bo byl po prostu blizej a ja akurat stalem wyzej. U mnie hamulec by w tej sytuacji zagral, ale coz - bede tam musial po prostu wrocic na rewanż - tym razem 1-0 dla niego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie.

Tez zmylilo nas to ze do brzegu szedl dosc mozolnie jak solidny zaczep. Delikatnie tylko ruszal sie z boku na bok, tak jakos ospale. Przy brzegu jak juz jednak zobaczyl podbierak i mnie jak strzala odwrocil sie i zniknal w toni. Wina hamulca, troche tez starego dawno nieuzywanego podbieraka, ktory jest juz nieco ze starosci nieporeczny i nie chcial sie rozwijac. Nikomu z nas do glowy nie przyszlo ze w ogole cos ta kukurydze dzisiaj polknie, a juz na pewno nie ryba ktora trzeba bedzie podbierac... Dlatego podbierak zostal w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu z nas do glowy nie przyszlo ze w ogole cos ta kukurydze dzisiaj polknie, a juz na pewno nie ryba ktora trzeba bedzie podbierac

Dlatego podbierak mam pod ręką zawsze nawet jak jadę na płotki. Pierwsza rzecz jak rozwijam sprzęt to podbierak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W zasadzie dwie metody ,grunt czy splawik sa dobre ,ja preferuje grunt ale sadze ze splawik

wcale nie jest gorszy do polowu amura .Jedynie co istotne to zestawy nie moga byc za cienkie ,zyłka 0,25-0,30 daje ci szanse na wycholowanie prawie kazdej ryby ,wiem zazucano mi wiele razy ze takie zestawy są malo finezyjne ,ale nie ma nic gorszego jak rwać rybe za ryba ,a urwana ryba na lowisku to stracony dzień ,jest potrzebny ci jeszcze bardzo ostry haczyk ,amury maja bardzo twarde pyski.Jesli przy trzcinie masz 2m glębokości to wystarcz,jedynie pamietaj abyś nie był za widoczny ,amur nie jest tak płochliwy jak karp ,ale gwałtowne ruchy wedkarza na brzegu potrafią go spłoszyc na wiele godzin.Co do przynety i zanety to jest bardzo duży wybor ,jedynie pamietaj ze amur to wielki zarlok ,więc

zanęty musisz podac sporo .Co do pogody to nie stwierdzilem aby miał jakies preferęcje do konkretnej ,bral zarówno w deszcz i w słonice ,w dzień i w nocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to bardzo ciekawe co piszesz maniek i wielkie dzieki napewno wykorzystam ta wiedze którą zechciałes sie ze mna podzielic a co do tego pytania od wędkarzyka no wiec podobo wiosna to najleprza pora na amura a łapac to z tego co sie orientuje dobrze jest na suszone sliwki, nawet kawałki sałaty, kukurydza,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliwki suszone, morele ,a nawet figi suszone,ale powiem szczerze że dlamnie tą naj przynętą i zanętą na amura to kukurydza ,nie ta z puszki tylko ziarno .Ale stałe miejscówki nęce nie tylko kukurydzą dodaje łubin konopie,pszenice.

4b1435d967db10fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiem szczerze że dlamnie tą naj przynętą i zanętą na amura to kukurydza ,nie ta z puszki tylko ziarno
Ziarna :?:rozumiem,ze uzywasz ich chyba do necenia :?: bo posiadam ziarna kukurydz ale sa suszone i na hak ich chyba nie zalozy sie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam koledzy ale mam problema niewiem jak przygotowac kija do połowu amura dodaje ze jestem poczotkującym wend Jaką plecionkie jaki przypon moze ktos mi cos podpowie miałem dzis 2 brania i ryba poszła moze zyłka na przeponie 0,18 to zamało a jak zrobie zestaw bez przeponu na samą plecionkie to nic mi nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze podobnie jak na dużego karpia o ile te amury tez są spore tam gdzie łowisz.

Mój barciak na karpia (kulka proteinowa) ma taki zestaw wędzisko 3,5 ugięcia żyłka 034 przypon z plecionki. Haczyk dwója z włosem przywiązany na węzeł bez węzła. Wyciągnął ostatnio karpia 6 i 9 kilo bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.