Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak złowić amura... ???


jejstar

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiarami moze nie są jakies kolosy ale ok 3kg tylko straszne jest zielsko i to stanowi problemisko mówisz ze przepon z plecionki tylko ze jak miałem plecionkie to pieknie przynete zjadły dookoła a na haczyku zostawiły a jak robiłem przepon z zyłki to brały Ale co jak wpadnie w trzcine czy w zielsko i po rybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No wczoraj drapnołem amurka z powierzchni i wreszcie go wycholowałem na brzeg 3,100kg wzioł na chleb ale najpierw wyjadł wsio obok haczyka ze 6 razy mu podsypywałem chlebek i zjadał wsio a na haku zaostawiał Czy jest mozliwe ze boji sie plecionki i ja omija nadmieniam ze pewnie wszystkie juz miały jakies spodkanie z hakiem bo lowiocych jest od ciorta Sam juz nie raz widziałem jak zaraz po tym jak ryba wzieła ciognienta była do brzegu bez zadnego meczenia i słychac aby trzask i o ( k.... zerwał zylkie przykładowo 0,40 ) co mnie smieszy pytałem sie czemu tak robio bo trzeba szybko wyciogac zeby sie nie zaplontała w zielsko Ja swoja pomeczyłem i zielska sie jakos niebałem z plecioneczko tylko pytanie jak zamaskowac bo naprawde ostroznie bioro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i w końcu zrezygnowałem z plecionki na amura bo sie po prostu nie opłaca.. lepiej kupić żyłkę na przypon za 5zł :lol: ... ale jeśli wolisz plecionkę to taka rada.. jeśli łowisz na żwirowisku to raczej wybieraj takie blade kolory jak popiel plecionki i używaj srebrnego haczyka jeśli dno jest muliste to takie zielonkawe raczej... ;) (trochę wyboru jest w kolorach plecionek) To chyba jedyna rada na maskowanie plecionki... A nie... jeszcze jedno jak wiążesz haczyk to owijaj na 3-4 razy.. ja tak robiłem i nigdy nie straciłem haczyka a ryba brała "odważniej" :grin:

P.S. A co do tego że ryba ucieka w zielsko: Ja zawsze stukam scyzorykiem (bądź czymś twardym co mam pod ręką" w wędzisko jak jest żyłka naprężona... i wtedy zdezorientowana rybcia zmienia kierunek... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Łowię na łowisku należącym do gminy. Jest tam dużo gatunków ryb lecz ciężko złowić tam amura , a jest na pewno bo tak średnio 1 raz na miesiąc trafi się tak koło 60 -70 cm. Jestem Początkującym wędkarzem (jeśli można mnie tak nazwać). Staw ma około 1 ha słaba roślinność( nigdzie nie widać trzcin itp) lecz wiem że dokarmiają je trawą którą obkaszają wokoło stawu! gdzie najlepiej było by nęcić? (Staw tak ma od 1-4m) i na co łowić i jaką przynętą? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: na moim łowisku jest tak samo tylko zielska jest tyle że w niektórych stawach nie da sie łowić widze jak ryby pływają na d powierzchnią w upalne dni czy to są liny karpie iamury? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Dwa tygodnie temu złowiłem amura 6kg. Wczoraj w nocy kumpel złowił trochę mniejszego na tym samym stawie.

Ciekawi mnie jedna rzecz mianowicie jak często żerują amury (jak szybko trawią)????

Np. po 3 godz intensywnego żerowania w jeden dzień kiedy będzie znowu żerował (jak szybko strawi) przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (mały zbiornik, woda bardzo dobrze nagrzana, zanęta: kukurydza z puszki + zwykła zanęta + pellet).

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanęta: kukurydza z puszki + zwykła zanęta + pellet).
Nie napisałeś w jakiej ilości tej zanęty.Amur to większy żarłok od karpia literatura fachowa podaje ze potrafi wszamać do 20% masy ciala i potwierdzam to ,widzialem przewód pokarmowy ,jest bardzo długi ,więc potrafi wszamac .teraz wyobraż sobie 10 ryb i kazda niech wszamie kilogram ,daje to do myślenia .Jak długo trawi amur ,przy sprzyjającej pogodzie nie jest to długo max 24godz.Ale wiem ,o co chodzi ,pewnie amury wam podeszły i zaczely brać a po kilku dniach pewnie lipa nie ma brań,czy tak się dzieje czy nie.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wyobraźcie sobie, że na waszym łowisku pojawia się ławica licząca nawet 50 sztuk, z której jeden amur 10kg może pochłonąć pożywienia nawet do 150% masy własnego ciała dziennie. W przeliczeniu na tyle osobników taka dawka wydaje się zaledwie przekąską.

źrodlo: Carp Passion

Do tej pory slyszalem ze amury moga pochlonac wlasnie 20% masy swojego ciala.Ale po przeczytaniu tego artykulu na CP, nieiwem co myslec, . Pewnie ma znaczenie ze autor ów artykulu opisiwal amury ze zbiornika elektrowni gdzie woda jest ciepla 12 miesiecy. Dobrze mysle? Moze ktos ma jakies wlasne wnioski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz od początku wyjaśnie.Nawet i literaturze fachowej "Rybactwo jeziorowe i rzeczne" i "Chów ryb w stawach " jest napisane o jednorazowym pobieraniu pokarmu owe 20% i dobowym pobieraniu pokarmu nawet do 100%masy ciala.,a to dwie inne sprawy ,wszystko jednak zależy od warunków panujących w wodzie ,dodam że szasta się pierwszym lepszym czynnikiem jaki jest tem. wody ,otóż nie zawsze ciepła woda powyżej 22* jest dobra na lepsze żerowanie ,bo wiadomo że im cieplejsza woda to mniej jest w niej tlenu.A to powoduje zanik lub mniejszą ochote na obfite żerowanie.Nie mniej jednak czy to będzie 20% jednorazowego posiłku i tych posiłków będzie pięć w ciągu doby owe100% masy ciała ,to wynik będzie ten sam ,amur to wielki zarłok i aby go utrzymać w lowisku trzeba sporo nęcić.

Moze ktos ma jakies wlasne wnioski
Tak mam wlasny wniosek ,niektórzy wędkarze piszą bzdury gdzieś zasłyszane u innych wędkarzy.Moja recepta jest prosta więcej czytac literatury fachowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak późno:)

Ale wiem ,o co chodzi ,pewnie amury wam podeszły i zaczely brać a po kilku dniach pewnie lipa nie ma brań,czy tak się dzieje czy nie.?

Niestety staw za daleko i nie ma jak łowić i nęcić systematycznie :cry::cry::cry:

Poprostu jestem ciekawy. Nastawiam sie na łowienie na tym stawie na jakieś 3-4dni i byłem ciekaw czy jak wejdą amury w jedną noc (dzień) to czy np mogę się ich spodziewać na drugą. Wiadomo że żerowanie zależy od wielu czynników a mi chodziło o jeden z nich. :wink:

Amur to większy żarłok od karpia literatura fachowa podaje ze potrafi wszamać do 20% masy ciala

To że amur to ogromny żarłok to wiedziałem ale te 20% dają dużo do myślenia dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam sprobuj na środkową część kłącza tataraku tą jasno żółtą znajdziesz ją na dole w środku przy korzeniach , można stosować cisto zrobione specjalnie dla amura o silnym zapachy tataraku oraz na pływającą sałatę (część żółtą ze środka główki ,młode listki które nie widziały słońca)

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Wobler 129 popieram garfielda, amur przy tej temperaturze może zjęść tyle co sam waży gdyż jest to jego optymalna temp żerowania, w literaturze "Produkcja ryb w małych zbiornikach " znajdziesz więcej informacji na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.