Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o efekty spiningowe to dobrze można połowić na betonach schodząc przy moście na ul Hetmańskiej i idąc w stronę Rataj czyli do mostu K. Jadwigi .

łowię tam w zasadzie od 3 lat i mogę powiedzieć że trochę szczupłych i o dziwo dużych boleni takich od 70 do 85 cm .

Przy czym niestety Warta tam zbiera ostre żniwo .... masa zaczepów gdybym nie robił sam wobków to bym tam raczej nie jeździł . Mogę powiedzieć że już chyba tam zerawłem około 200 wobków ... Masakra . Zdarzało się że jak był czarny dzień potrafiłem tam zerwać nawet po 7-8 wobków dziennie , WIĘC TRZEBA UWAŻAĆ !!!!!

Ostatni raz byłem tam niestety dwa tygodnie temu złowiłem szczupłego 95 cm , wrzucę fotki jak dowiem się jak a jak nie to dam linka , mam filmiki jak go wyciągam i oczywiście puszczam do wody ( dla niewierzących że go póściłem ) Jeśli chodzi bolenia to w tym roku około 5 - 6 szt ponad 70 cm ale trafione jako przyłów gdy chodziłem za szczupakiem .

Niestety sandacza już tam ciężko złowić a jak już to trafia się śledź parę centów większy od woblera ....

Jeśli ktoś ma nerwy ze stali to polecam ten brzeg .... natomiast jeśli chodzi o przeciwny brzeg to przeszedłem mostem i na odcinku około 50 metrów zerwałem 6 wobków ... nerwy póściły i pokornie wróciłem na swoją ścieżkę ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam, to może ja opiszę co nieco swoje przygody na Warcie. Jestem bardzo początkującym spinningistą, ale zapalonym do tego jak mało kto :) Na początku miałem obsesję na punkcie łowienia boleni w Warcie. Jeździłem nad rzekę przez cały sierpień, wrzesień i październik ale niestety nadal nie dorwałem żadnego Bolka. Jeśli chodzi o miejsca to łowiłem na wysokości Łęczycy (Wiórek) - piękna, dzika Warta, ciężko dojechać więc nie ma presji. Wygląda na to, że odcinek jest rybny. Złowiłem jednego niewymiarowego szczubelka któregoś poranka. Dość ciężko łowić z brzegu więc zalecam wodery. Drugie miejsce - na wysokości jeziora Czapnica. Piękne miejsce, kilka starych rozmytych główek, duuużo bolenia który widowiskowo się spławia (ale złapać się nie daje :???: ) spora presja wędkarska bo dobry dojazd i nawet parking dla wędkarzy nad samą rzekę. Ostrzeżenie przed wjazdem mówi, że tylko dla wędkarzy z koła Starołęka... Można tak? Trzeci, zaraz przy autostradzie A2. Również sporo bolków... kiedyś dranie przez 2 h mi tłukły pod samymi nogami I NIC!! Może jakiś doświadczony kolega zechce mnie kiedyś ze sobą zabrać i pokazać jakieś techniki na tego Warcianego srebrnego łobuza? ;) Ostatnie miejsce to Warta na wysokości Czerwonaku i trochę dalej na północ. Pomimo, że gdzieś wcześniej koledzy pisali, że syf mi podobało się tam bardzo jak byłem w połowie października. Woda była dość czysta, nie śmierdziała. Zjechałem co prawda o kiju, ale zrzucam to na swoją amatorszczyznę a nie brak ryb. Generalnie ciekawe łowisko mamy w Poznaniu, ale trudne... dużo trudniejsze od np. Odry... Pozdrawiam i chętnie zabiorę się z kimś jak będzie brakowało towarzystwa do ciężkiej rzecznej orki :) połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciekawe łowisko mamy w Poznaniu, ale trudne... dużo trudniejsze od np. Odry... Pozdrawiam i chętnie zabiorę się z kimś jak będzie brakowało towarzystwa do ciężkiej rzecznej orki połamania!

Z tą Odrą to różnie bywa. Jak ktoś chowany nad Wartą to nad Odrą sobie poradzi - wystarczy taki sam schemat bo regulacja Odry wiele rzeczy upraszcza. Odwrotnie powinno być podobnie pod warunkiem, że będą główki - ostrogi. Dopiero jak jest prosty odcinek to robią sie schody. Łowie na Warcie dopiero rok. Musiałem się przestawić z Odry. Wyniki mam znośne ale kombinowania jest sporo. Najważniejsze to znaleźć odcinek bez nadmiernej presji wędkarskiej. Potem można już tylko ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Betony ciągle pod lodem, radzę bardzo uważać i broń Bóg nie włazić na rzekę. Poniżej mostu na lechickiej jest już wolna woda, ostatnio jadąc z pstrągowania :twisted: na Wełnie widziałem, ze lody puściły i można już połowić. Tylko zalecam jeździć we dwójkę, bo te nawisy lodowe pozapadane do rzeki to nie przesadzając śmiertelne "zjeżdżalnie" wprost do koryta rzeki... Po tym nie da się wspiąć spowrotem. A woda ma temp ok. 0 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

byłem ostatnio z rodzinką na spacerze w luboniu nad wartą, od ujścia potoku junikowskiego (teren budowy nowego osiedla) poprzez starą przystń kajakową aż do zakładów chemicznych (fosfory), bardzo ładne tereny, bliżej zakładów wysoki brzeg... Czy ma ktoś doświadczenie na tym odcinku rzeki, jak z rybostanem? Ciekawe jest to że jest ograniczony dostęp samochodem więc może ryby też nie wyłowione? (Mieszkam cłe życie w luboniu a na ryby jeżdrze w góre rzeki, a teraz chciałbym spróbować bliżej domu.)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie mam wielka prośbę interesuje mnie warta w Poznaniu od mostu Przemysława do mostu Chrobrego czyli generalnie teren wszelakich zawodów. W zasadzie interesuje mnie jedna rzecz a mianowicie chodzi mi o jakieś miejsce, o ile takowe istnieje gdzie bez żadnych specjalnych zezwoleń da się podjechać jak najbliżej rzeki. Ideałem było by mieć samochód zaraz za plecami, ale nie wiem czy jest to realne więc niech by było chociaż takie miejsce żeby był w zasięgu wzroku. A może na drugim brzegu gdzieś są takie miejsca?

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Planuję nocne wędkowanie nad Wartą w Obrzycku lub okolicach. Możecie polecić ciekawe miejsca z dogodnym dojazdem i postawieniem auta blisko miejsca?

Witam. W Bąblinie i Kiszewku masz fajne miejsca a autem możesz wjechac nawet na główke :mrgreen: Daj znac co sie działo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. W Bąblinie i Kiszewku masz fajne miejsca a autem możesz wjechac nawet na główke :mrgreen: Daj znac co sie działo. Pozdrawiam

Jaką metodą najlepiej tam wędkować i jakich ryb można się tam spodziewać? Czy sumy też są w zasięgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Szkoda że w Poznaniu nikt kłusolami się nie zajmie. W ciągu dnia i w centrum miasta kłusują aż miło. Policja zjawia się po godzinie od zawiadomienia.

Tych dwóch bandziorów bo tak ich trzeba nazwać złapała Społeczna Straż Rybacka z Szamotuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Ktoś spinninguje na Warcie? Chodzi mi o takie ryby jak sandacz czy boleń, uswiadcze w Poznaniu te gatunki?

Jasne:) Dzisiaj na patelni wylądowały dwa świeże sandacze ok 60 cm :mrgreen::mrgreen:

Bolenie się znajdą, tylko trzeba schodzić trochę brzegu :cool:

Sandacz to tylko z opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Gornzola Bolenie są na całej Warcie w Poznaniu. Lepiej poczytaj troche o tej rybie jeśli chcesz ją złowić - przede wszystkim w jakich miejscach go szukać, dlaczego akurat tam. Rodzaje przynęt i sposób podania przynęty wynika bezpośrednio z miejsc i sposobu żerowania. O boleniu napisano w internecie na prawdę dużo..

@Krzysio.35 te sandacze to chyba z Tesco :D

Jak brania na Warcie?

U mnie dwie ostatnie wyprawy (sobota tydzien temu i wtorek- przedwczoraj) raczej cienizna. Skubie mały krąpik w ilościach hurtowych, czasami jakaś płotka tyle, że ta już jest przedtarłowa więc coraz słabiej będzie z braniami.

Ktoś coś jazie/leszcze/klenie połapał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gornzola .. moja odpowiedź dotyczyła tylko tego czy ryba jest w Warcie. Ze względu na zamieszkanie i to że lubię wypoczynek na łonie natury, wybieram Wartę od Sierakowa w kierunku zachodnim. Jak by nie patrzeć nad naszą rzekę mam 50km. Dlatego moje wypady nad rzekę nie są zbyt częste. W większości nastawiam się na Bolenie, bo obserwując rzekę ( a trochę km brzegiem już zrobiłem :grin: ) można je łatwo namierzyć. 50-60 cm Bolki można namierzyć przy główkach i pomiędzy nimi, no i ten rozmiar jest bardziej widoczny. 70-90cm chodzą już pomiędzy główkami tak po środku i w nurcie. To tak z moich obserwacji i doświadczenia. Te mniejsze łowię na gumę z główką 5-8 g. większe na woblera, ale i na obrotówkę też się trafiły. No i trzeba być cierpliwym, bo nie zawsze z wypadu wraca się z zdjęciem złowionej ryby. Na pewno 1 maja pojadę za Sieraków, jak będziesz chciał się zabrać to zapraszam ( bo mnie koszty dojazdu zjadają :evil: ) Mam jeszcze w planach pozwiedzać inne nieznane mi odcinki Warty, bo pewnie te sandacze też gdzieś są, ale najpierw pogonię za bolkiem.

Jazgarz333 ....tak te sandacze to pojawiły się z okazji 01.04. :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.