Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździmy również na tygodniu na ryby, więc zakładam temat "Jak dziś było na rybach?" abyśmy na bieżąco informowali o naszych wyprawach i wynikach wędkarskich.

Wątek podobny do tematu "jak po weekendzie", więc proszę o taki sam klimat :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie przed chwilą wróciłem znad rzeki. Byłem "zmęczony" po wczorajszym meczu, ale za oknem piękna pogoda to sobie pomyślałem, żeby iść nad Łyne posiedzieć z kijaszkiem i się poopalać. Usiadłem między trawami w miejscu głebokim na metr, przez jakieś 15 minut nie miałem brania i już się zniechęciłem, gdy nagle ok.10 metrów powyżej mnie zobaczyłem ładne uderzenie z powierzchni. Myśle sobie, jak nic ładny kleniak albo pstrąg zebrał coś z powierzchni. Długo nie myśląc zwinełem spławikówke, poszedłem do domu i za 3 minuty byłem już spowrotem. Założyłem spodniobuty, ubrałem moro koszulkę i czapke, wbiłem się delikatnie do wody ok. 10 metrów powyżej miejsca uderzenia, schowałem się w brzegu - słowem pełen kamuflaż. Do spina na plecionce dowiązałem obrotówke HRT nr.1 - białą z czerwonym akcentami. Wody tam było maks.40cm i ciągnął ostry prąd,na dnie i w korycie dużo gałęzi i drzew, miejsce idealne dla pstrąga czy klenia. Po ok. 5 minutach cichego biczowania wody ok. 15 metrów ode mnie nastąpiło takie uderzenie, że mało mi wędki z ręki nie wyrwało. Ryba odjechała 2 razy na jakieś 5-6 metrów i wtedy skumałem, że coś nie tak z tym kleniem/pstrągiem, coś dziwnie walczy. Dociągnełem rybe na jakieś 5 metrów od siebie, patrze, a tam... szczupak. Taki nawet przywoity jak na Łyne- ponad 50 cm długości, niezły klusek, ponad 1,3 kg wagi. Szybki chwyt za kark i jest na brzegu. O dziwo nie przeciął plecionki choć kotwica mocno go pocharatała. Chyba byłem bardziej zdziwiony od niego. Wziął w ostrym prądzie w 30 cm wodzie, gdzie w życiu nie widziałem ryby, nawet oklejki tam nigdy nie stały. Pierwszy raz w życiu mi się coś takiego zdarzyło, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Jutro chyba przejde się ze spinem za szczupcem po Łynie, bo widać, że troche gryzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Byłem dzisiaj na pobliskiej żwirowni i złapałem kilka małych okonków (10-15 cm) i jednego niewymiarowego szczupaczka (tak z 30 cm). Nie było rewelacji ale bardzo przyjemnie spędziłem czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na polderze Kwiecewo z zamiarem łowienia karpi na grunt, jednak w tym roku woda sporo spadła na łowisku i widocznie karpie zmieniły miejscówki. Od godz. 3.30 do 6.00, mimo obfitego nęcenia i smakołyków na haczyku, złowiłem tylko jednego karasia, takiego ok. 22cm. Po zmianie wędki na spławikówke do godz. 9.00 nałowiłem ok. 30 średnich karasi. Ogólnie to wyprawa się nie udała, po karasie się tam nie wybierałem. Trzeba będzie poszukać nowych miejscówek na karpia, gdyż nie sądzę, żeby przez zime wyparowały z tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dziś nie mogłem moczyc kijów, ale jutro wyjeżdżam nad zalew orawski okolice Namestowa, posiedzę do niedzieli jak będą jakieś wyniki godne przedstawienia to w poniedziałek się podzielę informacjami, a mam zamiar powalczyć tylko z drapieżnikami, biore spina i spadam, jejku jak się cieszę aż mokro mi się w gaciach robi :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kara , mistrzostwa świata w piłce to ryby normalnie siedzą w knajpach i oglądają mecze . Ja robię to samo więc wędki obrosly pajęczynami. Ale choć na godzinkę może wyskoczę . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;Nosiło: mnie w domu, spać nie mogłem....decyzja-jadę.

O godz. 1.00 jestem na łowisku \miejsce to samo - Zalew od strony Zegrzynka\ i co widzę :shock: tam gdzie była droga jest ...miasteczko namiotowe :grin: koledzy byli wcześniej.Zmieniam miejscówkę na okolice mostu w Zegrzu i przed 2gą zestawy lądują w wodzie i tak do 10tej. NIC NAWET JEDNEGO BRANIA.

Wracając zatrzymałem się jeszcze w trzech czy czterech miejscach i wiem że nie jestem jedynym co ma karę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj siedziałem z ojcem przed i w trakcie burzy od 19-24. Cztery wędki na żywca i nic! Jak w taką pogodę drapieżnik nie żeruje to już niewiem kiedy miałby żerować...Chyba faktycznie ryby w knajpach mistrzostwa oglądają bo tak słabego czerwca nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy godzinki na Narwią i wynik ........lepiej nie mówić - lipa ale najlepsze jest to że jak wróciłem moj syn /2letni/ w oczku wodnym w moim ogrodzie złowił swoje pierwsze w życiu ryby. Trzy karasie z czego najwiekszy ok 15 cm no i wszystkie piękne czerwone jak z marsa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, piątek, sobota i niedziela - fajny weekend.

W środę wyjazd do Międzyrzecza, do dziadków (baza wypadowa). I codziennie z dziadkiem na 3-4 godzinki na ryby.

Stołuń, Głębokie, Bobowicko i Obra - piękne wody i tylko pozazdrościć mieszkańcom tamtych rejonów takich okolic.

Z wyjątkiem Bobowicka zabawa z batem była wszędzie. Dziadek wyspecjalizował się w okoniach a ja w białorybie. Zabawa świetna szkoda tylko że sztuki większe niż 20 cm popłynęły do Niemiec na mistrzostwa.

Federy rzucone na głębokości 6-8 metrów nawet nie drgnęły. Nad wodą pustki i jak tylko przyjeżdżaliśmy dziadek (83 lata) mówił: "Gdyby ryba brała to by tu wędkarze siedzieli" i faktycznie nad wodami pustki i ryba nie bierze - tylko podrybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nawiązaniu do postu:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=9277#9277

mam pomysła i za razem propozycję, której celem będzie wyciągniecie wspólnych wniosków ... takie narodowe ruszenie braci wedkarskiej ;) Polega ona na tym, by przy zdawaniu relacji z wyników naszej wyprawy wędkarskiej bardzo precyzyjnie określać następujące parametry:

1. Łowisko (lokalizacja ... może nawet link z mapy satelitarnej tak dla wiedzy i orientacji, woda stojąca, płynąca, uciąg wody, zmętnienie wody, zakwit itp)

2. ciśnienie atmosferyczne (góra/dół/stałe)

3. kierunek wiatru i jego siła (umówmy się na formy ... słaby, średni, porwisty)

4. przynęta była zarzucona bądź łowisko było w kierunku geograficznym ... wiadomo ;)

5. faza księżyca ... tu przydałby się jakis link do właściwej strony by nie improwizować

6. pogoda w poprzedzających dniach (załamania pogody, monotonna itp)

7. inne (np. zachowanie ptaków, zwierzyny i innych)

W/g mnie, to chyba najwazniejsze czynniki, które moga nam pomóc w szacowaniu naszych PRZEWIDYWANYCH efektów wędkowania.

Myślę, że i Wy od siebie także dorzucicie jakieś składowe nazwijmy to ... ankiety

Napisze to jeszcze raz, bo to wazne ... PODCZAS PODAWANIA DANYCH DO ANKIETY NALEŻY ZACHOWAĆ DURZĄ DOKŁADNOŚĆ CO DO WPROWADZANYCH FAKTÓW. Bądźmy świadomi, że wprowadzając dane wyssane z palca sami będziemy zafałszowywać ... jak sadzę ... bardzo interesujący wynik :cool:

A teraz będzie zadanie dla Tomika :lol::mrgreen:

Tomik, wykombinuj coś w rodzaju wykresu uwzględniającego powstającego automatycznie podczas odznaczania pól wyboru (jak to ma miejsce np przy głosowaniach na prezentowane przez naszą brać okazy rybek)

Domniemywam, że jesli to wypali, bedzie to chyba pierwszy w kraju (a może nawet na świecie) obraz wypadkowej żerowania naszych ulubionych ... ukochanych żyjątek :cool:

Co Wy na to?

Tomik, obmyślaj realizację, bo jak znam naszą brać, rzuca sie do wypełniania ankiety w locie, ciekawi wyników :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich

W sobotę byłem na stawach w Halinowie k/Warszawy. Przez trzy godziny 4 karpie jeden miał ok. 60 cm dłuości a pozostałe w granicach 30-40 cm.

łapałem z gruntu na sprężynę (na dwie wędki) WZIęłY NA BIAłEGO. ZANęTA LORENCA

Polecem bardzo fajne łowisko

TOMEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Shogun chodzilo ci o cos takiego??

Pod spodem jest gotowy tekst HTML (nie wiem czemu wyswietla sie na forum w postaci kodu a nie efektu)

Jesli jestescie ciekawi co napisalem to to wystarczy ta czesc pogrubiona zaznaczyc i skopiowac do notatnika a pozniej zapisac to jako plik o rozszerzeniu html czyli zapisac jako : dowolna_nazwa.html

Zaznaczona czesc byla pisana na szybko :) bo ostatnio nie bardzo mam czas

Pomysl mi osobiscie sie podoba

Zaraz spadam gotowac groch na ryby ale w srode postaram sie opisac jak bylo (bedzie w sumie dopiero jutro na rybkach)

Wydaje mi sie ze oprocz tych pol "ratio" jednokrotnego wyboru powinny byc pola wielokrotnego wyboru i jakies pola tekstowe do wpisywania informacji opisowych

Pewnie o tak taki formularz podlegal by kilku zmianom

Pozdrawiam

Edit Tomiku napisz mi gdzie wlaczac na forum kody HTMLa bo cos mi tu nie pasuje szukalem szukalem a tego co napisalem nie moge zaprezentowac tak jak byc powinno

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie wyciąć ten kod i zamienić go na strone html, poniżej przykład , który zgłosił "P"

przykład - propozycja "P"

Jeżeli chodzi o html to jest włączony, ale tylko dla najprostszych tagów. I niech tak zostanie :mrgreen:

Kontynujmy dalej wątek tematu "Jak dzis było na rybach?"

A Jeżeli chodzi o wykres to kontynujmy w poniższym temacie :

Wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Tomiku za pomoc :smile:

Teraz mozecie myslec bardziej nad tym formularzem :twisted:

Co dodac itp itd

Mysle ze jesli chodzi o kod do niego to moge pomoc (ewentualnie sam napisac)

A poki co to samych taaaakich zycze :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemku, własnie mi o takie coś chodzi. Pomijając zawartość merytoryczną, którą na pewno wspólnymi siłami uzgodnimy i która bedzie mogła być nan stop rozbudowywana na podstawie sugestii NAS WSZYSTKICH widziałbym to tak, że końcowym produktem byłby wykres powstający automatycznie na podstawie wprowadzanych przez NAS danych zapisywanych do pliku.

Rozmawiałem juz w tym temacie z synem i bez problemu napisałby program w C++, który mógłby bardzo obrazowo i precyzyjnie załatwić sprawę. Z C++ problem w tym, ze musiałby być w jakiś sposób umieszczony na serwerze i był dostepny TYLKO dla zarejestrowanych forumowiczów Haczyka i co najważniejsze ... nie wymagał instalacji na kompach poszczególnych forumowiczów. I to ostanie, wydaje mi sie najwiekszy problem :(

Tomik, czy istnieje techniczna możliwość odpalenia programu na określonej stronie tak, by był czytelny o obsługiwalny wraz z zapisywaniem danych do pliku, przez nasze stadko rybomaniaków?

Hmmm, a może zbytnio kombinuję i bez dziwów, z ładna grafika da sie to w html-u stworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii zazdroszczę Ci takiego dziadka to skarbnica wiedzy

Dzięki i faktycznie masz rację. Dziadek brał swojego bacika starego typu, rosyjskie haki, nakopał gnojaków w ogródku i po 2-3 godzinach w siatce meldowało się około 30 okoni. A dziadek pamięta jeszcze czasy jak Odra płynęła z północy na południe :mrgreen: Dlatego znowu przywiozłem dwa przepisy na ciasta wędkarskie i pęczak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.