Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

kazda wyprawe wlepic na forum
wklejaj i opisuj, fajnie sie czyta obszerne relacje z fotkami.

Kleniami mańka się nie przejmuj :wink: , niedługo będzie ciągał karpiki takie wigilijne 20kg.

Zawodowstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
opowiesz coś o jego złowieniu
W sumie klenie to przyłów ,ale jest ich sporo i to na prawdę duże ,taki 50cm jest na porządku dziennym tzn 2-3 niekiedy 4szt się trafi ale wiem o kleniach 60cm i nawet większych ,sekretu tu żadnego nie ma ,łowisko systematycznie 2razy w tygodniu nęcone kulkami + kukurydza więc kleń się trzyma bo ma papu ,ale liczę że już niedługo, jak się nieco ociepli to klenie znikną na tarło ,i tu moja ogromna nadzieja że pojawi się Jaż ,bo że jest to wiem tylko aby trafić jak zacznie żerować po tarle ,dziwna sprawa w tym roku bo gdzieś mi zniknęła płoć ta przez duże P,ale wierzę że się zjawi przed tarłem.A co do sprzętu ,to zwykłe federy ,no może ten jeden z dużym cw ,bo daleko muszę sięgać po klenie ,zestaw zwykły włosowy ,taki podstawowy bo nie lubię sobie życia komplikować ,jedyne novum[a raczej starum] co nie znacie przy federze to łowie na "czuja" ,kleń to taka mała bestia co "szarpie"tylko raz i po prostu trzeba być przygotowanym ,niekiedy zdarza się że wyczuwam kiedy będzie branie ,wiem że to pachnie bają ,ale tak jest ,opisać jak to się łapie nie sposób ale kiedyś pokarzę.

A tu jeszcze jeden gnat :wink:

http://images26.fotosik.pl/177/28c68781e131e6acmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje maniek, kleniska marzenie! Chodz powiem szczerze ze wcale mnie nie zaskoczyłeś :wink::mrgreen:

bo jak ty byś nie połapał to niby kto??? :mrgreen::mrgreen: jeszcze raz gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek gratuluję kleni, ładne łakomczuchy. U mnie sezon wędkarski jeszcze nie rozpoczęty i za szybko się nie zapowiada :sad: , ale dobrze że mogę poczytać jak Wam ida wiosenne połowy :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za gratki ,kleń to ryba dyżurna na moim łowisku :smile::wink: ,a

Maniek piszesz o kleniach, karpiach, amurach a czy płotka to jest tobie znana czy wogóle takowe łowisz
Płotki ,no raczej płocie uwielbiam łowić ,jak tylko podchodzą to stadem feder jest gorący od brań,a i same brania są widowiskowe.

Czy nie są piękne ?-oczywiście w naturze

Fotka1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemoge znaleźć ryby. Chyba przepiłem swoje umiejętności lub przeceniłem zapał. Kilka ostatnich wypraw to totalna klapa. Dodam, że pogoda była pod psem, zimno, mokro, raz nawet śnieg padał, tem przeważnie nie przekraczała 3 stopni. Próbowałem łowić na odrze, na dołkach w poblizu, na płyciznach, w głębszych miejscach i nic. Rozglądam się za leszczem choć i płotką nie pogardzę. Może ktoś ma pomysł gdzie o tej porze roku poszukać ryby? Prócz centrali rybnej i hipermrketu oczywiście. Jutro ma być ponoć 10 stopni. Więc może odpuścić poranne wędkowanie i pojechać koło południa ew poźniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się nad stare wyrobisko kruszywa, z myślą o przetestowaniu nowej okoniówki. Niestety, cała powierzchnia wody pokryta była cieniutką warstwą lodu... a gdzieniegdzie na brzegach leżało jeszcze sporo śniegu. Ale to nic. Przynajmniej miałem fajny spacer :grin: .

e64016e1e4d82556m.jpg669d7d3a04180aacm.jpg

f75cd04a79685312m.jpg4baa6cec8bf6f174m.jpg0b11565483db7603m.jpg

A tak to latem wygląda.

4373b9fc9c44c6afm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w Wojcieszowie, konkretniej góra Połom. Woda nie należy do PZW ( jest to teren zakładu wapienniczego - teoretycznie wstęp tam jest wzbroniony ale praktycznie... :mrgreen: to znaczy zakład wie że latem kąpie się tam masa ludzi itd. i tolerują to). Jak widać na fotkach, jeziorko jest cały czas powoli zasypywane "odpadem", na szczęście bardzo powoli. Dominują tam średnie okonie, kiełbiki i płoteczki.

Zapraszam :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w Wojcieszowie, konkretniej góra Połom.

Rzut beretem, że tak powiem :wink:

Woda nie należy do PZW ( jest to teren zakładu wapienniczego - teoretycznie wstęp tam jest wzbroniony ale praktycznie... :mrgreen: to znaczy zakład wie że latem kąpie się tam masa ludzi itd. i tolerują to)

No szkoda, że nie należy do PZW, taki ładny zbiornik, no ale co zrobić.

Miejsce przepiękne, pozazdrościć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

To takie łowiska są jeszcze w Polsce :shock: Takie foty kojarzyły mi się z filmami wędkarskimi na zagranicznych łowiskach :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemoge znaleźć ryby. Chyba przepiłem swoje umiejętności lub przeceniłem zapał

Raczej nie, zauwaz ze w okresie poswiatecznym nikt niczego nie zlowil(a przynajmniej nie zglosil) :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wypad ze spinem nad Wisłę za mną. Niestety okonie nie chciały współpracować, sprawdziłem chyba wszystkie paprochy jakie miałem w pudełku. Parę pobić, niestety niezaciętych i to wszystko. Końcowy efekt - totalne zero :cry: Tak niskiego stanu wody na Wiśle poniżej Jeziora Goczałkowickiego jeszcze nie widziałem :shock: może to jest powodem braku brań. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.