Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie wróciłam :mrgreen:

Rano młodego odstawiłam do przedszkola, na chwilę do domu i jazda nad wodę. Wcisnęłam się pomiędzy Panów, którzy to z minami niedowierzania przyglądali mi się dość uważnie, jak ja lubię takie akcje :lol::lol::lol:

Pogoda niezbyt zachęcająca, dość silny wiatr prosto w twarz, przelotne deszcze, ale jak będąc na łowisku zaczęło walić gradem to się lekko zdziwiłam :shock:

Ryba współpracowała dość chimerycznie, ale trafiały się ładne leszcze, płocie i co najważniejsze: karpie. Niestety wróciłam o kiju, gdy karpie już zaczęły ładnie brać, takie ok. 50-tki, ja musiałam zwijać sprzęt i odebrać dzieciaka z przedszkola :cry:

Jutro powtórka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej madi, a gdzie to rybki tak u was biorą. Ja mam dom w Ożarach tj 17 km od Kłodzka i kuzyni mnie ciągną na Nyse Kłodzką w okolice mostu w Topoli. Co tam w Kotlinie sie dzieje bo z tego co wiem to jeszcze tydzień temu brudna woda Nysą płyneła.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej madi, a gdzie to rybki tak u was biorą

Zalew w Dzikowcu, od wczoraj można łowić, PZW odzyskało ten zbiornik po długich latach boju, w zeszłym roku zarybiany.

Tak więc leszcz ma wymiar 25cm, płoć 15cm no i limity. Jedyny mankament to częsty brak miejsc, ale co zauważyłam to wszyscy elegancko wypełniają rejestr i łowią regulaminowo :mrgreen:

W sobotę zawody spławikowe, może się skuszę :roll:

Co tam w Kotlinie sie dzieje bo z tego co wiem to jeszcze tydzień temu brudna woda Nysą płyneła.

Ano płynęła, jak jest teraz to nie wiem, nie byłam jeszcze na rzece od ostatniego wypadu. Pewnie w weekend zaatakuję :wink:

A pojechać zawsze można, człowiek chociaż się porusza i przewietrzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj i dzisiaj byłem na mojej linowej miejscówce ale zamiast lina zjawił się tam leszcz.Wczoraj brania były delikatne i złowiłem tylko małego krąpia ale na odchodne wrzuciłem do wody puszkę kukurydzy.Dzisiaj podszedł leszcz i złowiłem 3szt.-2xok.35cm i jeden ok. 40cm.oprócz tego kilka krąpi i płotek.Oto największy leszcz

7262d28f1fc0bd98m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałam dziś być, ale tak wyszło, że nie wyszło :roll::evil:

Trudno, jutro też jest dzień.

Nastawiam się na konkretnego karpia z gruntu, a spławiczkiem pobawię się z płoteczkami i dużymi karasiami :wink:

Jak wrócę skrobnę co nieco, oby tylko ryba dobrze brała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wypad na Wisłę pod "Zęby" za mną. Niestety okonie kompletnie nie chciały dziś współpracować :cry: Dla zainteresowanych informacja, że zapora zrzuca aktualnie wodę, od wtorku stan na Wiśle poniżej zbiornika podniósł się prawie o 75 cm. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana do 14.30 kolejna zasiadka.

Jednak dziś zero, totalnie zero :evil: Ani na grunt, ani na spławik...

Ludziów jak mrówków, a pogoda jak widać na niezbyt udanej fotce też nie najlepsza, aczkolwiek bywało raz lepiej, raz gorzej :wink:

dzikowiecde3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem rozdziewiczyć bata :mrgreen:

Oczywiscie pojechalem tylko "dla checy" nie chciałem nawet brać podbieraka, ale jkaoś się tak potoczyło ze zabrałem wszystko.

Jak się później okazało pierwszą rybą ktora zlowilem na bata byl karaś, na 32cm :cool: Trochę go pomęczyłem i szczęśliwie wylądował na brzegu :smile: Zdjęc niestety nie mam :oops:

Później jeszcze taki na 25cm karaś i z tych większych to by było na tyle. Kilka leszczyków po 20cm i tylko jedna płotka :shock:

Ogólnie jak na wypad "zapoznawczy" to jestem zadowolony :grin: Teraz tylko gorąca herbatka i można dalej żyć :wink:

zapora zrzuca aktualnie wodę

To dlatego Iłownica też bardzo przybrała... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak jak zaplanowałem połowiłem sobie na Czarnej Przemszy.

Odwiedziłem odcinek muchowy od drewnianego mostku do kładki metalowj.

Rybki chętne do współpracy.

Wyniki to pięć brań jeszcze więce wyjść pstrągów.

zdjcie003rw2.th.jpg

źródlak 39 cm i tęczak 44 cm na streamera

zdjcie004yk5.th.jpg

lipień 33 cm na suchą (oczywiście dalej pływa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne rybki..Gratuluję!!!. :) Ja dziś ze spławiczkiem wyskoczyłem ,połowilem troszkę płotek i zaobserwowałem ciekawą rzecz. Rybki pływały w siatce..woda powyżej kolan przezroczysta odwracam sie nałożyć robaczka...potem spowrotem a tam potwór !!!. Szczupak taki coś koło 70 cm !!! gapi sie na moje płoteczki;D:D. Jak mnie zobaczył to dał nura na głęboką wodę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połknoł suchą z takim impetem jak mało kiedy niecały metr odemnie.

Piękny samczyk. Sikał mleczem, a więc jeszcze kilka dni ciepełka i będzie wytarty.

Całe szczęście że u nas nikt lipków nie bierze. Poprostu szkoda jak są tęczaki. Niech sie mnożą. Dziś przez pół godziny rzeka ożyła. Dosłownie co dwa metry oczko, aż chce sie łowić i podziwiać. Łowisko dobrze chronione to i ryby są, a opłaty licencyjne odstraszają poławiaczy mięsa. Oby więcej takich łowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.