Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzis za pomocą mojego przemieszczacza ekologicznego

c707201340cdd4d3m.jpg

wybrałem się nad Bystrzycę poszukać nowych miejscówek, przejechalem kilka kilometrów wzdłuz rzeki i napotkałem takie oto urokliwe miejsca

34d95076b9da24fdm.jpg

a21a1fbfe2e98976m.jpg

9e9627879d8d64b6m.jpg

b5597d97919baac6m.jpg

fa9b7cf3f9f06198m.jpg

e07e2ac56618ecf0m.jpg

85ac693505868c83m.jpg

więc teraz tylko czekać, aż rzeczka wyrówna stan i oczyści się z tego czegoś brązowo pomarańczowego, co zalega na dnie i pieni się na powierzchni (nie wiecie co to jest?)

86d2a3cac7472787m.jpg

b1d38eacd8f48e74m.jpg

13be410b5798705bm.jpg

i będzie można wędrować ze spinem w poszukiwaniu rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja jak zwykle dziś odwiedziłem Czarną Przemsze. Niestety dziś spining był lepszy od muchy. Udało sie skusić tylko jednego. Pięknie ubarwionego samca z piękną zakrzywioną kufą.

img2181fl8.th.jpg

Czałe 45 cm na streamera.

wodomierze045gb4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Radłowa (16.00-21.00). Nad wodą oprócz mnie i taty było kilku wędkarzy. Łącznie prawie 20 kijów. Oczywiście nikt nie zobaczył nawet brania. Wszyscy łowili na spadzie między 2 a 7-8 m. Woda nadal bardzo zimna no ale co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy łowili na spadzie między 2 a 7-8 m. Woda nadal bardzo zimna no ale co się dziwić.

Wbrew pozorom u mnie karpiki w nocy już są na płytkiej, metrowej wodzie :wink:

Pablotor, Mospin - dajecie czadu.

Serce się raduje z pięknie zilustrowanych wypraw :razz:

Tym co chcą sprawdzać brania szczupaków proponuję spacer na świeżym powietrzu :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś krótki wypad od 6 do 9. Pogoda niezbyt ciekawe ale mimo to ruszyłem. Złowiłem 3 tej wielkości jaziki 058a66ef745b5f71m.jpg

Niestety nie doczekałem sie wymiarowych :???: ale sam fakt że złowiłem jazia dobrze wróży na najbliższe dni :grin: Oprócz jazi na łowisku zameldowały sie niewielkie płotki i krasnopiórki. Wędkarzy mało bo jak widać nie za ciekawe pogoda:

0970d5cee42a5f79m.jpg

Łowisko wybrane teraz tylko ponęcić troszkę i czekać na te większe jazie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj walczyłam z maszkarami :lol:

Oprócz wzdregi i płotki, na kiju wieszały się babki w ilościach hurtowych :shock:

nawet przy samych nogach zżerały haczyk z robakiem...

o takie o:

babka bycza:

babkaniem1.jpg

i takie o

babka czarna:

gobius_niger05-500.jpg

no to pięknie się zaczyna sezon na Narwii... od chwastów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wiele nie połowiłem ale zwiedziłem kilka ciekawych, nowych dla mnie miejscówek. :lol: Odwiedzilem małe rzeczki płynące w okolicy Iłownicę i Jasieniczankę (rzeka o charakterze górskim i tak zaklasyfikowana w wykazie wód PZW). Niestety ze spiningiem z powodu bardzo niskiego stanu wody nie ma tam czego szukać :cry: , ale ze spławikiem na Iłownicę chyba będzie warto się wybrać, na muchę niestety nie łowię, a to powinno się sprawdzić na Jasieniczance.

Objazd miejscówek zakończyłem na Wiśle, ale ze względu na zrzut wody przez Zaporę Goczałkowicką jej stan znacznie się podniósł i ma bardzo mocny uciąg. Chwilę połowiłem czego efektem był mały okonen na paprocha. :lol: Wypad cieszy, znalazłem nowe miejscówki, a do domu nie wrociłem o kiju. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spławikiem na Iłownicę chyba będzie warto się wybrać

Jak najbardziej warto, ale jeśli masz zamiar wybrać się w sobote lub co gorsza w niedzielę to lepiej pójdź na Wisłę za okoniami :lol: bo nie da Ci nic, że będziesz wczesnie na miejscu jak ok 10 jest taki tłok, że nie wiadomo gdzie rzucić splawik, żeby nie zahaczyć o zestawy innych wędkarzy :???: .

Ale w tygodniu z odrobiną dobrej zanęty możesz złowić ładne rybki :wink:

Mogę Ci polecić miejsca od strony oczyszczalni, za zakrętem poniżej wodospadu, w praktyce to jakieś 50-100m od Wisły :wink: są tam przy normalnym stanie wody gotowe stanowiska, które sa puste w tygodniu praktycznie caly czas :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem małe rzeczki płynące w okolicy Iłownicę i Jasieniczankę

Czyżbyś jednak wykupił kartę PZW? Ze swej strony polecam Ci zajrzeć nad Wapienkę- od wideł z Iłownicą w górę. Jeźdź wałem, oglądaj z mostów. Będziesz mile zaskoczony jaką rzeczkę mamy pod nosem. Szczególnie na górze jest pięknie- cisza spokój a ryby sam zobaczysz przy czystej wodzie :wink::cool: Dużo się tam najeździłem za młodu. Mało łowiłem ze względu na niedostatki sprzętu i umiejętności, ale wspomnienia.... Mam nadzieję, że przez te lata nie zdewastowano tej pięknej rzeczki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, wykupiłem czasówkę ze względu na sobotnie spotkanie :grin: Wapienkę znam, faktycznie jest niezła. Odpadł jedynie odcinek od Iłownicy do mostu na ttrasie Czechowice - Ligota. Tam w zeszłym roku została uregulowana :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 13:30 wyszedłem o 14 zacząłem łowić. Szedłem od strony katedry do połączenia Cybiny z Wartą-nic. O 15 na cyplu zahaczyłem o raka, wypuściłem, o 16 przy katedrze ale na Cybinie równo pod mostem branie, hol ale szczupak wypiął mi się spod nóg, miał~30/40cm. Wziął na kopyto Relaxa brokatowego, białego z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem. Potem jeszcze spinningowałem do 17:15 już bez efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.