Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że ten lin w starym zielsku leży - okropnie to wygląda :roll:

No jasne mógł stać chociażby lub zatańczyć :mrgreen:

ps. A może całkowity zakaz wklejania zdjęć ? Zawsze ktoś powie ,że coś jest beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj około godziny 16 wyruszyliśmy z Krzysiem (Holek38 na nocny podbój karpii. Zbironik na który padło to około 30 hektarowy staw Morawa na granicy Sosnowca i Katowic.

dsc00087cq0.th.jpg

Na miejscu zaciągamy język u karpiarza, który jak sie okazało siedz już jedną nockę a zamierza posiedzieć jeszcze tydzien :roll:

Za dnia do wody lataly różne rozmaitości, od rakiet :mrgreen::wink: , przez pinke, kukrydze, dendrobene aż po ryż. Ryba brała z tym, że płotki wielkości dłoni. Nastał wieczór, dokończyliśmy "książke" i zaczęło się zbrojenie nie na żarty :wink:

dsc00084zs9.th.jpg

Długo nic sie nie działo, na tyle długo by przegrać ze snem. Około pierwszej cięliśmy równo komara w samochodzie, a nasz sąsiad w tym czasie

dsc00088sv0.th.jpg

9 kg szczęścia na rybny pellet.

dsc00090ro8.th.jpg

..i do domu.

Karp zostal przetrzymany do rana w celu zrobienia fotograficznych pamiątek. W doskonałej formie wrócił do wody.

W nocy w samochodzie centralka Krzyśka zagrala tylko raz, jednak branie było na tyle chaotyczne, że nie bylo sensu ciąć. Rano za to u mnie bardzo zdecydowane branie na "śmierdziela" i tylko niebo wie dlaczego nie zapiąłem ryby.

I jak to zwykle bywa czas do domu.. Dzięki Krzysiek za fajny wyjazd, jak widać sląskie spotkania haczykowców owocują kolejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny linek :) Ja tez zamierzam w majowy weekend zasadzić sie na linka, bo mamy tutaj niedaleko typowo-linowe zarośnięte jeziorko :)

Teraz w czwartek uderzam na leszczyka, nie wiem jak nęcić bo niestety nikt mi nie odpisał, ale rozumiem że to temat do zdawania relacji,a nie zadawania pytań.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tym co połowili :wink:

U mnie pierwszy dzień testowania dziewiczego stanowiska, jak można się było spodziewać bez rewelacji. Na plus dwie porządne płocie- jedna z wysypką, druga bez :roll:

A 1 mają i tak chyba odpuszczę szczupakom :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd w tym roku - 4 godziny po południu. Około 30 płotek i 4 leszczyki. A byłem prawie pewny, że tylko nową łódkę przetestuję.

Jeśli kolega byłby tak uprzejmy i podał mi:

1. Jaka woda stąjąca (jezioro, starorzecze, zbiornik zap.) czy płynąca :?:

2. Jaki region w PL (województwo) :razz:

sor'y za off topa

Witam.

Woda stojąca - jezioro o powierzchni 200 ha, ale płytkie (Jezioro Wieczno Północne w kujawsko-pomorskim).

Wędkowałem z łódki przy trzcinkach na głębokości około 1,3 m. Przynęta pinka, zanęta płociowa + płatki+ bułka trata.

Jutrzo pierwsza wyprawa na szczupaka - Jezioro Ciche na Poj. brodnickim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamiast do szkoły na rybki :grin:

I warto było. Złowiłem pierwszego w tym roku karpia a raczej karpika 32cm i jazia 35. Do tego od czasu do czasu trafiały sie płotki ale nawet ich nie mierzyłem ok 20-23cm.Miałem kilka ładnych brań i 2 spięte ryby :cry: ale nie ma co narzekać w końcu coś mi brało. Jutro chyba przerwa bo zawody i zalew zajęty chyba że znajdzie się ktoś aby pojechać gdzieś dalej za zębatym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien trzeci.Wszystko jak w dni poprzednie tylko inna miejscowka i pogoda :sad: .Powialo z polnocy izrobilo sie chlodniej.Efekt, polmetrowa "biedaczyna".

Na meeting-ub0cbdd585d102c0em.jpg i "w domu"fa36ecbdf324db2am.jpg.

Pozdro-Radek.

P.S.Wczorajszy i dzisiejszy mialy drobne rany w czesci ogonowej.Eh, to tarlo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro mam zamiar z rańca na rybki wyskoczyć a tu zonk! - niemam ani przynęt ani zanęty chyba będe musiał sie zdać na same konopie i jakąś kasze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... dzis moge powiedziec ze sobie troche wreszcie polowilem, coprawda nic co by mozna bylo wziasc do domu, ale 7 szczuupaczkow w rozmarach 35-46 cm wyciagnietych:) 6 z nich na woblerki 5-6 cm koloru brąz itp, 1 na miedziana wahadlowke.... no i z 5 przynet urwanych ale tak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem szczupakom i testowałem moje nowe miejsce. Wybrałem się dopiero o 9 :oops::lol: więc koncerta nie było. Pierwszy w roku karaś, jeden okoń powyżej 30 cm i jeszcze trochę drobnicy. Czas rozpocząć poważniejsze nęcenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Ja dzisiaj od 4:30 nad wodą ,pogoda całkiem,całkiem.Przy tym rybki też nienajgorzej żerowały . Ok. 25 leszczyków 25-30 cm , sporo drobnych płotek i uklei ,3 leszcze +/- 40 cm.Rybki na DS i spławik.Przynętą były białe,pinka i kukurydza. :wink: Acha noi jezioro Glinik.

8783f1794521d19am.jpg

Wielkie to one nie sa ,bo mają po 40 cm ,ale zawsze coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin kusiłem bolki a one mnie olewały tzn olewały moje wabiki. Moja miejscówka była przeludniona :sad: i u nikogo nie brał.

Potem szybki skok za szczupłym i tak na rozpoczęcie sezonu 52 cm :wink:ad50d71808cc35cbm.jpg

Nie jest to okaz no ale pierwszy w sezonie, tych przed sezonem nie liczę :oops:

Malkontentom którym fotka się nie podoba proszę o włączenie opcji ignorancja użytkownika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, niezły początek sezonu :grin:

Ja dzisiaj nie miałem w planach ryb, ale wstałem o 7 więc spakowałem się i poleciałem nad Wisłę... to co zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania :shock: samochodów więcej niż na zawodach okręgowych :lol::lol: , ale gdzieś się tam wcisnąłem i troche pobiczowałem, ale niestety bez efektów. Poza jedna obgryzioną gumą kompletna cisza... woda martwa.

Ale wydaje mi sie ze to dlatego ze zapora zakręciła "kurek" i poziom wody opadł o dobre pół metra :neutral: Miejscami widać kamienie na srodku rzeki :???: . Oby do niedzieli juz nic więcej nie majstrowali przy poziomie wody, bo na zawodach nie bedize za ciekawie :neutral:

Jutro rano z bacikiem polowic zywce, a w sobote, poniedziałek i wtorek na spławiczek z żywcem :twisted: . Wynikami nie omieszkam się pochwalić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.