Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj otworzyłem sezon na szczupłego nad moją Bystrzycą. Piękna sceneria ale woda jakoś nie darzyła rybami. Jeden ładny okoń i jeden zębaty z tym że zszedł mi przy samym brzegu :evil: Szkoda bo ładny był, jak na tą wodę. Po południu wyskoczyłem z Żoną na klenia. Przynętą były larwy chruścików. Trafiły się tylko dwa niewielkie. Coś kiepsko z braniami było. Oby jutro było lepiej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Film zadedykuję Hexmanowi :wink::twisted:

No to czekam z niecierpliwością :twisted::lol:

Dzisiaj krótki nieplanowany wypad na Iłownicę, bo nie mogłem pojechać do domu, bo jakieś mistrzostwa świata w kolarstwie kobiet byly :neutral:

Ale tata złowił linka na ok 24 cm, a pozatym to ja nałowiłem sie jazgarzy do woli, za cały rok z góry :lol::lol: . co rzut to jazgarz, a łowilismy ok 2h :roll::lol:

A jutro 2 tury zawodów :roll: Jak dotrwam do konca to napisze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejsce, pomyślałem sobie pstrągowe

b6e6d109550cc7f7m.jpg

założyłem woblerka 5cm - może się coś uczepi, drugi rzut iiiii jest, uuuu coś sporego, myśle sobie 40stak jak nic, podciągam do widoku a tu 53 centymetrowa niespodzianka :)

5d42ffbee3590b34m.jpg

pozatym 3 szt szczupaczków po ok 30cm, jedno wyjście szczupaka prawie z pod nóg (szacuje na ok 40-45cm) i jedno zejście (z kotwic :wink: ) czegoś większego

ogólnie dzień udany mimo ciągłego deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wróciłam, właśnie pożarłam kolację bo już prawie mdlałam......

Było cudownie, przepiękna pogoda, w lesie obok tłukł się dzięcioł, z resztą inne ptaszki też świergoliły :mrgreen:

Wróciłam o kiju, na grunt słabe puknięcia jakiś małolatów. Na spławik nie było lepiej, uwieszały się liny wielkości dłoni :???: Więc bez zastanowienia spławikówka poszła na bok, mając jeszcze nadzieję na jakiegoś karpia z gruntu....

Dobrze, że za marzenia nie karają :roll::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... ojj ja wczoraj posiedziałem z kilka godzin z kolega na stawach 4 liny nieduże ale brały

Całkiem możliwe, ja myślałem o wodzie i miejscu w którym łowiłem :wink:

A w ramach uzupełnienia opisu dzisiejszego łowienia- jedno z brań podniosło mi ciśnienie :razz: Na haku rosówka, spławik drgnął i zaczął powoli przesuwać się raz w jedną raz w drugą stronę, lekko drżeć... Odżyły wspomnienia linowych brań. Nerwy napięte, ale czekam i obserwuję te zagrywki, bo wiem, że zacięcie w tym momencie nie ma sensu. Wreszcie po kilku minutach tych podchodów jeden gwałtowniejszy ruch spławika, nawrót i spławik szybko sunie w bok znikając jednocześnie pod wodą (żałuję, że jeszcze wtedy nie miałem rozłożonego statywu :sad: ) Zacięcie. Emocje duże, bo wyglądało to na modelowe branie lina. Tymczasem w konia zrobił mnie taki kolega :oops::lol:

96215e32d2fa7c5em.jpg

W momencie brania postawiłbym wypłatę, że to linek :oops::lol:

tomek1 napisał/a:

Film zadedykuję Hexmanowi :wink::twisted:

No to czekam z niecierpliwością :twisted::lol:

W ramach zajawki jedno zdjęcie :mrgreen:

d4f6d4e18ec76a42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja dzisiaj 6 godzinek z gruntówką i totalna bryndza.

pare maluchów które miały problem połknąć 2 białe robaki na haku :???:

na moim brzegu siedziało z 10 wędkarzy i wszyscy podobne efekty.

no ale pogoda fajna (chociaż bardzo wiało)

i 6 godzinek relaksu :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach 1 - 3 maj wybraliśmy się z moją Anią i kumplem Marcinem na ryby. Cel naszej wyprawy to Nysa Kłodzka - ujście do jez. Otmuchowskiego.

Na początku przywitał sobie nasz kolega bociek.

img2225qx0.th.jpg

Później szybkie przygotowanie obozowiska, czyli nieład synchroniczny.

img2229mk7.th.jpg

No i łowy.

img2230sh4.th.jpg

Pierwsze leszcze zameldowały sie już po ok 2 godzinkach.

Oto ja z pierwszym.

img2231dk6.th.jpg

A to Marcin z drugim.

img2234co4.th.jpg

Ogółem padło sporo leszczy w granicach 42 - 52 cm. To dwa największe.

img2240ph1.th.jpg

Łowiło się fajnie i przyjemnie. Ryby dopisały, pogoda też.

Dzięki ci Marcinie za fajną wyprawe i miłe towarzystwo.

Łowy zakończyliśmy zadowoleni i chyba troche zmęczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni mnie nie było, a tu widzę ruch w interesie, aż miło popatrzeć :lol: Gratuluję wszystkim, którzy połowili. :lol::lol:

tomek1 piękny okoń :lol: czy złowiony na Twoim łowisku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini, mam tylko nadzieję że na sierpniowy zlot rybki będą w rzece. Szczególnie licze na jazie i bolenie bo te będe mógł sobie połowić na muche. Pożyjemy zobaczymy.

Teraz planuje już kolejną wyprawę na Nyse :lol: . Może za tydzień :?: . Oby tylko pogoda było ok, bo srednio mi sie chce łowić w deszczu. Tym bardziej że Ania siedziałaby w namiocie i psioczyła że pada i nie może połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że Ania siedziałaby w namiocie i psioczyła że pada i nie może połowić.

z cukru jest? :mrgreen:

A do sierpnia daleko, jak nie w rzece to w zalewie będą ;)

Ja tam wolałabym, żeby w zalewie były, nie mam przekonania do rzeki, ale pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z cztero dniowego "koczowania" :lol: nad jeziorem brdowskim ...

Efekty?

I maj ----> wegorz 66cm, 2 leszcze po 30cm

II maj ----> 4 leszcze powzyej 40 cm, 10 do 30cm

III maj ---> jakis "wedkarz" zajal miejsce necone od tygodnia, w dodatku zrobil to z premedytacja gdyz widzial jak wczesniej necilem. Wrzucil 4kg badziwnej zanety i nic nie zlowil. Najgorsze jest to mi brania tez ustaly... padl 1 leszcz powyzje 40cm i kilka mniejszych.

IV maj ----> zmiania pogody, slabe brania, kilka leszczatek.

Lowilem na grunt. Spinning naraznie czeka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.