Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Święte słowa... gratuluje podejścia

takoż i ja :)

Zresztą zloty polegają na tym żeby się spotkać i poznac się, a ryby to troszkę dalszy plan - najlepszy przykład - zeszłoroczny zlocik nad Porajem :)

Ale wracajmy do tematu bo zieloni po łapach nam dadzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

w tym roku jak narazie kiczowato na spławik sama drobnica a 2 maja na spinning nawet puknięcia i było zaczołem od czterech dni necić miejsce na lina jutro pierwszy wypad :razz: dwa lata temu w tym miejscu wyciągnołem lina 1,5 kg i 42 cm więc mam nadzieje że niewroce o kiju :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

No i dziś zawody. Łowiło się cięzko bo pogoda: zimno, deszcz ,wiatr. Takie też były wyniki. Ale pierwsze miejsce jest :cool: Gratuluje wszystkim rybek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po rybkach.... hmm... bida ;(

Spiął mi się jeden przy brzegu 2-kilowiec, a na koniec dostałem 15 cm pistolecika :P

A jeszcze lepiej, podebrałem kolesiowi siedzącego obok 3 szczupaki, w przedziale 60-80 cm .... :neutral: Tak sobie siedziałem i myślałem, dlaczego nie on mi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też całkiem sympatycznie multum maluchów w przedziale 5-15cm, jeden większy 32cm

e7daed0ce498b60dm.jpg

Fotka i do mamusi;)

507a85fe0bf60e6cm.jpg

Kolega zawsze musi złowić większego.. 36cm

2035042e04439610m.jpg

Fotka i do mamusi ;)

99092c1567f174e0m.jpg

Ogólnie wypad jak najbardziej pozytywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powróciłem do spinningu po długiej,kilkuletniej przewie.Ryba za dobrze nie żerowała ,mimo to udało mi sie złowić małego bolenia(pierwszy w życiu) 77359e311b77d76am.jpg

oraz szczupaczka 54cm

3316ae2d9362f407m.jpg

ogólnie wyprawa jak na pierwszy wypad po tak długiej przerwie była bardzo udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan gratulacje!!!! boleń - fakt mały, ale szczupak biorąc pod uwagę stan ryb w naszych wodach i zgłoszenia jakie padają na forum to jest całkiem całkiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend majowy czekałem z niecierpliwością chyba już od listopada. Oczywiście do końca nie wiedziałem na jakim stawie zasadzić się na karpiocha lub amura, ale w końcu padło na ... tajemnica:P Super staw przede wszystkim ze względu na bardzo małą liczbę wędkujących na tej wodzie.

Miejsce nęciłem już od wtorku smakołykami że nawet najwybredniejszy człowiek by się skusił:P

Ze względu na pewne załatwienia za łowienie wziąłem się w piątek. Rano dosyć mocno padało ale już o godzinie 14.00 zameldowaliśmy się nad wodą w pięknym słoneczku.

e0aa5a2588739541m.jpg

Zapowiadał się naprawdę piękny weekend :razz:

Przygotowania szły pełną parą :wink:

bc81562aec77fe64m.jpg

Tato w tym czasie na innym stanowisku już walczył z leszczykami i płotkami...

86d1e6860557b988m.jpg

Po rozpakowaniu wszystkiego przyszedł czas na otworzenie szkółki... Moja uczennica spisała się na medal :wink:

ec6600ea6cab6179m.jpg

Nastała noc i udało się złowić pierwszą rybę na kulkę proteinową. Nie był to oczywiście wymarzony karp lub amur i nawet nie był moją życiówką ale i tak sprawił wiele radości. Kolega Maciek dwie godziny wcześniej łapał wędkę "wędrującą" do wody. Po zacięciu i bardzo mocnym szarpnięciu niestety zestaw urwany (hamulec za mocno dokręcony).

4cfb3c66602acaeem.jpg 309f2e1d26cad213m.jpg

Poranek przywitał nas strasznie mocnym wiatrem i dużo niższą temperaturą, dopiero wieczorem pogoda okazała się dla nas łaskawsza.

d7374bca6176e6b7m.jpg

Niestety ryby nie dopisywały. Dodatkowo w nocy zaczęło mocno padać :neutral: Brzydką pogodę zrekompensowały dwie rybki złowione nad ranem:

d7a7d06881fd1bf3m.jpg 7061fb156126ee85m.jpg

O godzinie 12.00 w strugach deszczu zwinęliśmy się do domu :wink:

Ogólnie wypad uważam za bardzo udany. Wiele ciekawych wniosków wyciągniętych z tego jak by nie patrzeć niepowodzenia.

Czekamy dalej na pierwszą dwucyfrówkę.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobudka o godzinie 5.40, szybkie pakowanie samochodu i na zawody.

Pogoda nie najgorsza: nie za zimno, nie padało, i niebo bylo zachmurzone.

Pierwsza tura, i wynik 1700g który dał mi 3 miejsce. Pierwszy wynik 2200g a trzeci to 2090g.

Druga tura była już bagatela lepsza dla mnie. Złowiłem 1400g, co dało mi pierwsze miejsce.

Drugim miejscem był wynik niespełna 800g, a trzeci 400g.

W sumie dało mi to wynik 3100g i zająłem pierwsze miejsce i zostałem nowym Młodzieżowym Mistrzem Koła. Drugi wynik to niespełna 2900g.

Następnymi zawodami będą mistrzostwa okręgu na Dworach w Oświęcimiu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

O kurcze hexman. to macie strasznie duże wyniki. Niewiem czy wypada pisać o moim : 153g. :oops: Ale usprawiedliwienie : żwirownia bardzo bardzo głęboka woda zimna pogoda fatalna. Nawet seniorzy mieli słabiutko . A fotek niema: znaczy są ale zanim bym je dostał od fotografa to już by następne były :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no i pojechałem. Ze zjawisk atmosferycznych brakowało tylko śniegu i gradu, bo był deszczyk, burza( na szczęście ominęła nas bokiem) i ładne słoneczko.

Mimo tak zróżnicowanej pogody złowiłem dwa karpiki, obydwa ok. 1kg wagi , kolega również. Oczywiście je wypuściliśmy ;) Więc rozpoczęcie sezonu karpiowego uznaję za udane :D

Moje dwa:

dsc007001ni3.jpg

I kumpla:

dsc00010fj0.jpg

Nikt poza nami nie złowił tam w ciągu ostatnich dwóch dni więcej niż jednego karpia podobnej wielkości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziś było na rybach?

Pięknie..... tylko ryba totalnie nie współpracowała. Sama malizna zwana linem :evil:

A moi dwaj mężczyźni zostali w domu i czekali z myślą, że wrócę z kolacją :roll:

Gratuluję wszystkim co połowili, piękne zdjęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexman, najszcersze gratulacje :lol: Oby tak dalej :lol::lol: Chciałem zaglądnąć na zawody, niestety nie dałem rady, dopiero co wrócilem z delegacji. Zyczę następnych sukcesów. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon boleniowo - szczupakowy otworzyłem wczoraj. Niestety rybki nie za bardzo chciały współpracować. Udało mi się złowić jednego bolenia - 43 cm, potem zmiana zestawu i udalo się pochwycić szczupaczka - 46 cm. Maleństwa, ale wymiarowe :wink: Pogoda niestety nie sprzyja połowom, wszystko wydaje się być opóźnione o dwa, trzy tygodnie. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dziś na zawodach wróciłem o kiju - jak połowa startujących :oops: Na początku spięta ryba na paproszka - przytrzymanie, natychmiastowe zacięcie - 2 metrowy odjazd i nagle.... spad :wink: Później straciłem okonia :roll: I na koniec szczupak który popłynął z paproszkiem - szkoda ryby :cry: Na następny raz koniecznie wezmę cienki wolframik.

Oczywiście na głowie całe zawody gościła czapeczka Haczyk.pl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty wieczora nie miałem połączenia ze światem :???: Dziś wchodzę na forum i jestem ZACHWYCONY :!::cool: Przepiękne relacje, świetne ryby, wygrane w zawodach.

Gratulacje dla wszystkich! :razz:

Jako, że nie miałem internetu, mogłem poświęcić parę godzin na montaż filmu o okoniach. Właśnie ładuje się na you tube :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie wróciłem z porannnej wyprawy na jezioro łowilem na kanapke z kukurydzy i czewonego robaka doczekałem się paru brań niestety żadnego nie udało sie zaćiąć ale sie nie poddaje się miejsce dobrze zanęcone także i ryby przyjdą denerwuje mnie tylko jeden dziadek :???: ma łodke zakotwiczoną ok 3 m od mojego pomostu przyjezdza gdzie o 7 rano i przy wchodzeniu a łodke robi tyle szumu hałasu ze ja przy nastawieniu sie na połow lina moge zwijac wędke i ruszać do domu nie wiem czy wypada sie go pytać o to czy by mogł przywiązac łodke kawałek dalej jak myślicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.