Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Słaby komp + FF 3 = wolno działające forum :cool: Proponuję wrócić do FF 2 lub zmienić kompa :twisted::wink:

nie zgodzę się z tym twierdzeniem :) mam raczej mocnego kompa i pod opera może nie muli ale chodzi o połowę wolniej niż inne znane mi fora :)

na czym stoi serwer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym stoi serwer?
na taborecie, a na nim leży serwetka, a na tym wszystkim stoi doniczka z paprotką, która co rano podlewa pani Halinka. :mrgreen:

Pomijając juz takie 'drobiazgi' jak hardware, czy też nawet jajo i system, zapytam inaczej tomik, gdzieś nam się chwaliłeś ,że nie tak dawno forum zostało zaktualizowane.

Pytanie brzmi;

- został zaktualizowany tylko ten pakiet skryptów obsługujących forum [phpBB by Przemo] ?

- czy też kompleksowo, czyli została również podniesiona/zaktualizowana wersja PHP oraz bazy Mysql na którym stoi cały ten piciment ?

Bo jeśli jest tylko nowa 'powłoka' a stary 'silnik' , to być może nie działa to optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

na czym stoi serwer?

na taborecie a na nim leży serwetka a na tym wszystkim stoi doniczka z paprotką, która co rano podlewa pani Halinka.

Ja sobie wypraszam, Unises wisisz mi pół kawy, którą właśnie ze śmiechu wyplułam, cholera i to z mlekiem :wink:

Mi net i tak muli i tak, więc specjalnie nie zauważyłam zmian w "chodzeniu" foruma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wypraszam, Unises wisisz mi pół kawy, którą właśnie ze śmiechu wyplułam, cholera i to z mlekiem
Kawa ? , drobiazg :wink: Przestaniesz narzekać w dniu w którym utopisz pierwszego laptopa w wannie. :mrgreen:
Mi net i tak muli i tak, więc specjalnie nie zauważyłam zmian w "chodzeniu" foruma
Mi forum chodzi dość dobrze.

Może zrobimy ankietę i się przekonamy jak kondycje forum widzą inni użytkownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa ? , drobiazg :wink:

Ale ja uwielbiam kawę :wink:

Przestaniesz narzekać w dniu w którym utopisz pierwszego laptopa w wannie. :mrgreen:

Nie żartuj mojego laptopa - nigdy !

Może zrobimy ankietę i się przekonamy jak kondycje forum widzą inni użytkownicy?

Całkiem niegłupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości sprawdziłem sobie zgrubnie powierzchniowo adres http://www.haczyk.pl/forum/ tym http://test.watchscript.pl/ i owszem trochę te banerki tam się wczytują, ale i tak jesteśmy średnio, zależnie od pory dnia i natężenia o 100 - 200 % szybsi o tzw 'konkurencji' którą tez testowałem w ten sam sposób :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane, że co niektórym maleje, innym się rozłazi, admin brązowieje...

Takich objawów u siebie nie zaobserwowałam. Nawet wtedy jak przekroczę mój magiczny limit w Blueconnect, to forum wygląda normalnie; wiadomo jak okrojony net to wszystko muli, zwłaszcza wgrywanie zdjęć. Jednym słowem rzec można u mnie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym stoi serwer?
na taborecie, a na nim leży serwetka, a na tym wszystkim stoi doniczka z paprotką, która co rano podlewa pani Halinka. :mrgreen:

Pomijając juz takie 'drobiazgi' jak hardware, czy też nawet jajo i system, zapytam inaczej tomik, gdzieś nam się chwaliłeś ,że nie tak dawno forum zostało zaktualizowane.

Pytanie brzmi;

- został zaktualizowany tylko ten pakiet skryptów obsługujących forum [phpBB by Przemo] ?

- czy też kompleksowo, czyli została również podniesiona/zaktualizowana wersja PHP oraz bazy Mysql na którym stoi cały ten piciment ?

Bo jeśli jest tylko nowa 'powłoka' a stary 'silnik' , to być może nie działa to optymalnie.

Oczywiście "stoi" w czołowej firmie hostingowej w kraju i dbają o niego 24h na dobę profesjonaliści.

Skrypt forum jest w najnowszej wersji, zaktualizowany o poprawki bezpieczeństwa.

Co do wersji PHP i Mysql to jeszcze sprawdzę.

Pomysł z ankietą bardzo dobry. Zróbmy taką, jakie by były w miarę subiektywne kryteria wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze czasem jakieś dziwadło się robi że forum jest strasznie pomniejszone i nic niewidać,
miałem tak raz na kompie w pracy :shock: ale mnie zdziwko chapło :lol::lol: wyczyściłem historię i wszystko wróciło do normy :cool:
Opisany przeze mnie "problem" nie występuje na innych forach :smile:
Mi też na słabym kompie i FF 3 muliło tylko na haczyku :roll: Nie wiem dlaczego tak było, ale było, strony potrafiły otwierać się po 10 sekund, cholery szło dostać. Wróciłem do FF 2 i problem zniknął, a potem zmieniłem kompa :razz:

U mnie i w domu i w pracy forum śmiga dobrze chociaż wolniej niż np. jerkbait.pl ale dużo szybciej niż wcwi i fors :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.