Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie, aby odblokować funkcję edytuj w dziale ogłoszenia?

Bardzo by się przydało znieść tam limit 30 minutowy.

Akurat w tym skrypcie forum, ten limit czasu edycji ustawia się dla postów globalnie [wszystkich niezależnie od działu]

Lecz rozwiązanie o którym napisał Konrad w zupełności wystarcza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Czytam ze zrozumieniem, nie mam z tym problemu ale gdy odpisywałem to postu mańka jeszcze nie było :!:

PS. Nie sugeruj sie godziną, otworzyłem temat i wyszedłem z pokoju na chwilę.

user zmieni sobie po akceptacji cel ogłoszenia bez wiedzy adm

I to mnie przekonuje.

Ale jest też system komuniakcji z administarcją - raport. Czyli jakbym chciał zrobić edit to muszę pisać PW do kogoś i czekać aż trafię na tą osobę? Jakby tak zrobić taką komunikację to by było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że skuteczniej by było, gdyby można normalnie pisac i dodawać dalsze posty w temacie danego ogloszenia..

np. sprzedający pisze.. "obniżam cenę z 50 na 40 plnów"

np. kupujący pisze.. " mógłbym dac 30pln"

i takie tam.. była by poprostu lepsza komunikacja pomiedzy kupującym a sprzedającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że skuteczniej by było, gdyby można normalnie pisac i dodawać dalsze posty w temacie danego ogloszenia..

W jakim procencie jesteś przekonany że by tak "ładnie by było"bo ja daje 10% reszta postów wyglądała by tak ,wypchaj się albo za drogo albo kit nikt nie kupi lub coś w tym stylu .Istnieje jeszcze pw i można sie dogadać ,jeśli sprzedającemu zależy to zajrzy i odpisze ,w co wątpię ,większość [ogłoszeniodawców] woli aby to kupujący sie starał abyś się z nim kontaktował.

PS -to tylko moje zdanie po okresie jak funkcjonuje dział ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, skąd ten pesymizm, chociażby na jerkbajcie dział handlu działa świetnie i na pewno przyciąga tym również userów.

a tak ogólnie jakbyście zrobili haczykowy kanał irca to też by było całkiem ciekawie już nie mówiąc o udogodnieniach(bezpośredni szybki kontakt z adminem czy modami), jak się logujesz na forum i spędzasz dużo czasu możesz również na ten czas siedziec(zerkasz tylko od czasu do czasu śledząc rozmowę jak niemasz czasu - idle, jak ktoś nie kmini to radzę wygooglać :mrgreen: ) na ircu i rozmawiać nieco swobodniej. nie mówiąc już o TS'ie czy ventrilo czy innych tego typu wynalazkach...

założenie kanału i obsługa klienta nie jest wymagająca wystarczy tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, skąd ten pesymizm, chociażby na jerkbajcie dział handlu działa świetnie i na pewno przyciąga tym również userów.

a tak ogólnie jakbyście zrobili haczykowy kanał irca to też by było całkiem ciekawie już nie mówiąc o udogodnieniach(bezpośredni szybki kontakt z adminem czy modami), jak się logujesz na forum i spędzasz dużo czasu możesz również na ten czas siedziec(zerkasz tylko od czasu do czasu śledząc rozmowę jak niemasz czasu - idle, jak ktoś nie kmini to radzę wygooglać :mrgreen: ) na ircu i rozmawiać nieco swobodniej. nie mówiąc już o TS'ie czy ventrilo czy innych tego typu wynalazkach...

założenie kanału i obsługa klienta nie jest wymagająca wystarczy tylko chcieć.

IRC to przestarzala sprawa bardzo mało ludzi tam siedzi i wątpie aby mi sie chciało go uruchamiać po to żeby bardziej bezpośrednio z wami rozmawiać... Forum to forum. Jestem uzytkownikiem TS'a od 5 lat i wiem że w wiekszej grupie ludzi rozmowa staje się wrecz irytujaca... każdy chciałby cos powiedzieć i robi się młyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRC to przestarzala sprawa bardzo mało ludzi tam siedzi i wątpie aby mi sie chciało go uruchamiać po to żeby bardziej bezpośrednio z wami rozmawiać...
stary sprawdzony sposób, przede wszystkim prosty. jest sporo internetowych społeczności które wręcz nie mogą funkcjonować bez kanału na IRC'u - nie rzadk osiedzi po 100-150 osób nawet jeżeli byłby to ułamek z tych "tysięcy" rzekomo zarejestrowanych na forum. tyle że tu zbyt dużego ruchu niema, spróbować zawsze można, co do TS'a etc. to już kwestia indywidualna, umiaru, zarządzania, min. dla tego w praktyce irc się lepiej sprawdza.

co po niektórzy muszą siedzieć dziennie trochę czasu przy kompie i niejako przy okazji i minimum wysiłku można odpalać tego irca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim procencie jesteś przekonany że by tak "ładnie by było"bo ja daje 10% reszta postów wyglądała by tak ,wypchaj się albo za drogo albo kit nikt nie kupi lub coś w tym stylu .Istnieje jeszcze pw i można sie dogadać ,jeśli sprzedającemu zależy to zajrzy i odpisze ,w co wątpię ,większość [ogłoszeniodawców] woli aby to kupujący sie starał abyś się z nim kontaktował.

PS -to tylko moje zdanie po okresie jak funkcjonuje dział ogłoszeń.

Ja daje 80% że było by ok. Jak pisze Damian na j.pl wszystko działa sprawnie i można to podać jako dobry przykład. Nasz dział ogłoszeń jest lekko "zacofany" :mrgreen: I jak widać słabo żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim procencie jesteś przekonany że by tak "ładnie by było"bo ja daje 10% reszta postów wyglądała by tak ,wypchaj się albo za drogo albo kit nikt nie kupi lub coś w tym stylu .Istnieje jeszcze pw i można sie dogadać ,jeśli sprzedającemu zależy to zajrzy i odpisze ,w co wątpię ,większość [ogłoszeniodawców] woli aby to kupujący sie starał abyś się z nim kontaktował.

PS -to tylko moje zdanie po okresie jak funkcjonuje dział ogłoszeń.

Ja daje 80% że było by ok.

Z tym "ok" to bym była bardzo ostrożna.... a to dlatego, że takowy dział z możliwością klepania musiałby być pod stałym nadzorem modów, którzy co chwilę musieli by usuwać nadmierną ilość postów zawierających niewskazane treści.

Wystarczy mieć wiedzę co do tego jakie posty są usuwane na co dzień na forum, by móc przypuszczać co by się działo w ogłoszeniach.... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, madi, mam odmienne zdanie od waszego. Korekta regulaminu działu ogłoszenie, z cyklu: nie wolno komentować ceny, posty mogą dotyczyć tylko oferowanego towaru itp. i po sprawie. Nasz dział "Ogłoszenia" praktycznie nie żyje.

Dodatkowo każde ogłoszenie powinno zaczynać się od:

- sprzedam

[K] - kupię

[Z] - zamienię

[O] - oddam

Kilka szybkich ostrzeżeń za nieprzestrzeganie regulaminu i haczykowcy nauczą się korzystać z tego dobrodziejstwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi dobrze mówi. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w niektórych tematach mniej lub bardziej kontrowersyjnych :)

P.S Maniek teamspeak to cos znacznie lepszego niż skype, pod warunkiem że w pokoju zachowana jest jaka taka kultura i nie siedzi tam pińćset osób które maja cos do powiedzenia, łatwy w obsłudze a i duzo mniej obciażający komputer :)

P.S II Damian,

Jestem w chwili obecnej zrzeszony w jednej z najwiekszych gamming community w europie, gdy się tam logowałem 6 lat temu na IRC'u siedziało po kilkaset osób, w tej chwili nawet tego nikt nie instaluje... IRC community wymarło i trzeba się z tym poprostu pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich ostrzeżeń za nieprzestrzeganie regulaminu i haczykowcy nauczą się korzystać z tego dobrodziejstwa :wink:

Yhy to ma się tak samo jak do przestrzegania Regulaminu forum, Regulaminu wstawiania zdjęć i Regulaminu wstawiania linków, które baaardzo często są ostro naginane i to nie tylko przez nowych użytkowników, ale również przez "starych haczykowych wyjadaczy" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "ok" to bym była bardzo ostrożna.... a to dlatego, że takowy dział z możliwością klepania musiałby być pod stałym nadzorem modów, którzy co chwilę musieli by usuwać nadmierną ilość postów zawierających niewskazane treści.

Wystarczy mieć wiedzę co do tego jakie posty są usuwane na co dzień na forum, by móc przypuszczać co by się działo w ogłoszeniach.... :???:

z zycia wzięte:

na j.pl jeszcze się nie spotkałem ze złymi komentarzami i postami o ktorych mówicie..

poza tym nie ma tam akceptacji postów i dział żyje własnym życiem, a wszystko jest kulturalne

PS. mam wiedzę o postach ktore są tam kasowane i nic takiego w dziale ogłoszen nie widzę/ nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy to ma się tak samo jak do przestrzegania Regulaminu forum, Regulaminu wstawiania zdjęć i Regulaminu wstawiania linków, które baaardzo często są ostro naginane i to nie tylko przez nowych użytkowników, ale również przez "starych haczykowych wyjadaczy" :razz:
tak samo można argumentować głód i bezrobocie w krajach tzreciego świata.

jeżeli widzisz jakieś naginanie regulaminu to syp ostrzeżeniami, bo dalsze dywagacje bez przykładów raczej nie wnoszą zbyt wiele.

na j.pl jeszcze się nie spotkałem ze złymi komentarzami i postami o ktorych mówicie..
niby czasem ktoś nie wstawi ceny czy coś tam, ale nikt z tego dramatu nie robi tylko nawet jakiś użytkownik upomni i tyle.

Positive-Attitude-Poster-C10291058.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli widzisz jakieś naginanie regulaminu to syp ostrzeżeniami, bo dalsze dywagacje bez przykładów raczej nie wnoszą zbyt wiele. Niby czasem ktoś nie wstawi ceny czy coś tam, ale nikt z tego dramatu nie robi tylko nawet jakiś użytkownik upomni i tyle

Damian przykładów masz setki tylko zacznij czytać postym a jeśli to robisz to musisz zaczać czytać ze zrozumieniem. Zreszta w jednej dyskusji bierzesz udzial i dziwi mnie że nie zauważyłeś tam naginania zasad. Myśle że nie ma sensu tego zmieniać, ogłoszeń i tak jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nie ma sensu tego zmieniać, ogłoszeń i tak jest niewiele.
dlatego to wygląda jak wygląda. zacytuję "czemuś biedny boś głupi czemuś głupi boś biedny" - zaznaczam że bynajmniej nie odnoszę tego do twojej osoby, bo możesz tego nie przyswoić.

reszta twojej wypowiedzi jest tendencyjna i subiektywna, dlatego nie będę się odnosił do jakichś "flame'ów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta twojej wypowiedzi jest tendencyjna i subiektywna, dlatego nie będę się odnosił do jakichś "flame'ów".

Wybacz moja tendencyjną wypowiedź. W takim razie może wprowadzic na jakis czas zmiany o których mowa i wtedy się zobaczy. Jeżeli będzie tak jak Madi i ja przewidujemy to się powróci do poprzednich ustawień. Jeżeli nowy sposób zamieszczania ogłoszeń będzie sie sprawdzał wtedy się go zostawi. Spróbować zawsze można. A moje wypowiedzi sa zawsze subiektywne od tego jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym się zgodzę.

Tak na próbę zrobić zmiany czyli wstawianie bez akceptacji, odblokowany stały edit, odblokowana możliwość pisania postów.

Ja jestem za.

Tylko można by zrobić regulamin wystawiania ofert, np. że musi być podana cena, zbęde posty typu odświeżam, kupować, nie za dużo chcesz były by nie na miejscu.

To się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.