Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proponowałbym wyeksponować link do forum na głównej stronie haczyk.pl

Dobrze gdyby był widoczny centralnie na górze jako przycisk lub obrazek obok głównego.

Teraz link jest mocno schowany. Dla obytych to żaden problem (bezpośredni link, zapisany link itp) ale mam wrażenie, że część 'nowych' (zwłaszcza starszych osóB) może opuszczać stronę na rzecz innych portali..

Wyeksponowany i dobrze umiejscowiony link spowoduje też że dużo osób będzie wchodzić do forum przez haczyk.pl (a nie z osobnego linku) i przy okazji zwrócą uwage na zawartość strony głównej - co raczej byłoby plusem jeśli myśli się o rozwoju też innych części portalu.

Co myślicie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witajcie,

Proponowałbym wyeksponować link do forum na głównej stronie haczyk.pl

Dobrze gdyby był widoczny centralnie na górze jako przycisk lub obrazek obok głównego.

Teraz link jest mocno schowany. Dla obytych to żaden problem (bezpośredni link, zapisany link itp) ale mam wrażenie, że część 'nowych' (zwłaszcza starszych osóB) może opuszczać stronę na rzecz innych portali..

Wyeksponowany i dobrze umiejscowiony link spowoduje też że dużo osób będzie wchodzić do forum przez haczyk.pl (a nie z osobnego linku) i przy okazji zwrócą uwage na zawartość strony głównej - co raczej byłoby plusem jeśli myśli się o rozwoju też innych części portalu.

Co myślicie.

Pozdr.

Słuszna uwaga, postaram się to zrobić. Jak widzicie na forum już funkcjonuje "obrazkowy" odnośnik do portalu. Może uda się coś podobnego zrobić w przeciwną stronę. Docelowo to i tak będzie jeden organizm i nie będzie trzeba biegać po różnych stronach. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma lub zauważył w ostanim czasie jakis problem z wyswietleniem portalu i forum? szczególnie w przypadku przegladarki Opera ?

Korzystam z Firefox, nie mam problemów.

Co do zakładki "Forum", to czy byłby problem, że zakładka byłaby i tu i tu. Jak zniknie z jednego miejsca, to zaś problem dla przyzwyczajonych do starej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Proponowałbym wyeksponować link do forum na głównej stronie haczyk.pl

Dobrze gdyby był widoczny centralnie na górze jako przycisk lub obrazek obok głównego.

Tomek wystarczy zrobić zakładkę na portalu. Obok "strona główna" zrobić zakładkę "forum". Już gdzieś o tym pisałem...
Co do zakładki "Forum", to czy byłby problem, że zakładka byłaby i tu i tu. Jak zniknie z jednego miejsca, to zaś problem dla przyzwyczajonych do starej lokalizacji.

Zrobione :cool: Na górze z lewej obrazek- przycisk a na dole linki po staremu :wink:

Z innych nowości- na portalu włączyłem system ocen artykułów oraz ułatwiłem wstawianie komentarzy. Teraz będą się pojawiać automatycznie od razu po opublikowaniu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Kiedyś sobie jakieś powiadomienia ustawiłem o odpowiedziach w niektórych tematach na email.

Nie mogę nigdzie wejść w ustawienia, które umożliwią mi to wyłączyć. Podpowie ktoś?

1) Profil -> Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach: Nie

2) lub wchodzisz do tego konkretnego tematu , który Ci wysyła powiadomienia

tworzysz tam nowego posta, a pod spodem odhaczasz Powiadom mnie gdy ktoś odpowie i dajesz wyślij.

i tyle z tego co kojarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Błąd jest po Waszej czy mojej stronie? Uprzedzam że "z komputerów" jestem słaby

To raczej chwilowe, i chyba ani jedno ani też drugie, (nowy już) właściciel hosta, na którym postawione jest to forum , modyfikuje matrixa, :mrgreen: i łudzi się ,że nikt nie zauważy incepcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio zauważyłem, że przy dodawaniu posta wyskakuje mi taki komunikat:

Błąd Ogólny

Could not obtain common word list

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

SELECT m.word_id FROM (phphak_search_wordmatch m, phphak_search_wordlist w) WHERE w.word_text IN ('2-3x', 'bardziej', 'bardzo', 'bym', 'były', 'dopiero', 'działo', 'feederowym', 'gdyby', 'jak', 'jednak', 'jednego', 'jednym', 'jedną', 'jego', 'jestem', 'jeszcze', 'jeziorem', 'już', 'kilograma', 'lecz', 'leszczyki', 'leszczyków', 'moje', 'nad', 'najlepszych', 'nic', 'nie', 'nocce', 'nockę', 'nocy', 'oraz', 'pokrowce.', 'połowiliśmy', 'praktycznie', 'przechytrzyć', 'przed', 'ranem.', 'roku', 'równe', 'również', 'sandacz', 'sandacza', 'sandaczem', 'sandaczyka', 'się', 'straconym', 'szanse', 'słońca', 'tak', 'ten', 'tuż', 'tym', 'udaną', 'udało', 'uznaję', 'uznał', 'wczorajszej', 'wink', 'większego', 'wróciły', 'wschodzie', 'wszystkiego', 'wyciągnięcie', 'wyjąć', 'wziął', 'za', 'zadowolony.', 'zdjęcia', 'zeru...ogólnie', 'zestawie', 'złożeniem', 'ładnie', 'łowisko') AND m.word_id = w.word_id GROUP BY m.word_id HAVING COUNT(m.word_id) > 103457

Line : 323

File : functions_search.php

Po czym robi się double post...

EDIT:

Wydaje mi się, że pajonk, ma taki sam problem jak ja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym robi się double post...

EDIT:

Wydaje mi się, że pajonk, ma taki sam problem jak ja..

Faktycznie od jakiegoś czasu coś się dzieje. Być może ma to związek ze zmianami u dostawcy usług.

Z innej beczki- przeniosłem na próbę shoutbox na górę forum. Zobaczymy czy będzie zainteresowanie pogaduchami za pośrednictwem tego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie działania prywatnych wiadomości.

Najczęściej jest tak, że przy wysyłaniu wiadomości potrafi ona "leżeć" nawet parę tygodni w zakładce "do wysłania" a czasem stamtąd nie znika.

Jak to jest?

Wiadomość jest wysłana czy nie? Od czego to zależy? Jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "do wysłania" PW , będzie sobie leżeć tak długo, dopóki odbiorca nie raczy jej (otworzyć) przeczytać, dopiero wtedy jej status zmieni się na "wysłane" :neutral:

Ps. Pare tygodni -powiadasz, zobacz w profilu kiedy ostatni raz był aktywny/zalogowany odbiorca, co wcale nie jest równe z tym ,że chciało mu się kliknąć w PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "do wysłania" PW , będzie sobie leżeć tak długo, dopóki odbiorca nie raczy jej (otworzyć) przeczytać, dopiero wtedy jej status zmieni się na "wysłane" :neutral:

Ps. Pare tygodni -powiadasz, zobacz w profilu kiedy ostatni raz był aktywny/zalogowany odbiorca, co wcale nie jest równe z tym ,że chciało mu się kliknąć w PW :wink:

OK! Teraz wszystko jasne! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich po przerwie spowodowanej problemami technicznymi. Przepraszam za utrudnienia w dostępie do forum, dłuższa przerwa wynikała z chęci wyeliminowania potencjalnych problemów w przyszłości. Mam nadzieję, że udało się to zrobić skutecznie. Gdyby mimo to pojawiły się problemy w dostępie do naszych zasobów- nie martwcie się, haczyk.pl był, jest i będzie. :wink:

Dziękuję również za momentalne sygnały od użytkowników i Wasze zainteresowanie sprawą. To miłe- wiedzieć, że dla tak wielu osób wejście na forum haczyk.pl jest istotnym elementem "rytuału dnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamontować zdjęcia i.. nie mogę wejść w galerie.

Zgadza się- jak pisałem w komunikacie

W najbliższych dniach odbędzie się modernizacja forum haczyk.pl. Z góry przepraszam za wszelkie utrudnienia w dostępie do forum w tym czasie. Mogą się również pojawić problemy w rejestracji nowych użytkowników.

Po tej gruntownej modernizacji z pewnością pojawi się wiele pytań użytkowników i drobnych problemów. Będziemy wszystko na bieżąco załatwiać i objaśniać.

Wrócimy bardziej nowocześni, szybsi i dostosowani do urządzeń mobilnych.

W związku z przygotowywaną modernizacją, od dziś nie działa galeria, tzn. nie będzie dzisiaj możliwości dodawania zdjęć. Dotychczas dodane zdjęcia oczywiście wyświetlają się jak do tej pory w odpowiednich tematach.

Prawdopodobnie od jutra forum będzie niedostępne przez około 2 dni.

Będzie trochę zamieszania, ale wrócimy na najlepszym dostępnym obecnie silniku forum. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zgłaszam mały problem. Mianowicie np. Ligi Ślęzy jak w chodzę w temat wszystko jest ok. ale jak chcę wrócić do poprzedniej strony lub którejś starszej to nie może mi załadować starszego posta na poprzednich stronach. po prostu nie ładuje strony. mieli,mieli i tak bez końca. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacolan napisał:

No to ja zgłaszam mały problem. Mianowicie np. Ligi Ślęzy jak w chodzę w temat wszystko jest ok. ale jak chcę wrócić do poprzedniej strony lub którejś starszej to nie może mi załadować starszego posta na poprzednich stronach. po prostu nie ładuje strony. mieli,mieli i tak bez końca. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Zgadza się, już wiem o tym problemie i o nim pisałem, ale on wymaga wsparcia ze strony producenta skryptu.

Doraźne rozwiązanie jest takie, żeby odświeżyć stronę na której "się zacięło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 - konkretna zmiana. Choć wymaga trochę przywyknięcia.   :), no i trochę poprawek będzie potrzebnych pierwsza próba napisania czegoś na SB i problem komunikat czy jesteś pewien że chcesz to zrobić po zaakceptowaniu nic się nie dzieje .:).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abra1711 napisał:

tomek1 - konkretna zmiana. Choć wymaga trochę przywyknięcia.   :), no i trochę poprawek będzie potrzebnych pierwsza próba napisania czegoś na SB i problem komunikat czy jesteś pewien że chcesz to zrobić po zaakceptowaniu nic się nie dzieje .:).

Na pewno trzeba się przyzwyczaić, bo przeskok jest ogromny. ;)

Jak prześledzisz temat o modernizacji forum, to zobaczysz, że wiele drobnych problemów już zostało rozwiązanych. Problem z Shoutboxem powrócił, choć już działał prawidłowo. Zachęcam wszystkich do zgłaszania innych zauważonych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.