Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wojtt napisał:

Hej, zmiana konkretna, ciezko sie przyzwyczaic. "Stara szata" byla bardziej przejrzysta. Pozdrawiam

 

Oczywiście przeskok był duży, ale jak widzę większość użytkowników już radzi sobie bez problemu. Kwestia kilku wizyt żeby się przestawić. Poczytaj proszę ten temat, znajdziesz tam wskazówki dotyczące podstaw obsługi forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Przeglądam galerię i poprzednia wersja według mnie była lepsza. W obecnej są główne kategorie, ale podkategorie rozrastają się chyba w nieskończoność. Obecnie album o tej samej nazwie można nadawać wielokrotnie i przez każdego uczestnika. Powinna być informacja, że taki album już istnieje. Wtedy wklejam zdjęcia w istniejący album, albo nadaję inną nazwę. Brakuje mi poprzedniego pomysłu, czyli wklejamy ryby ze stycznia w styczniu i tak dalej. Zdjęcia układały się zgodnie z datą i dawały cenne info dla starych wyjadaczy, jak dla początkujących w jakiej porze roku, jakie ryby są poławiane.

PS

A nie, jednak są albumy z konkretnymi miesiącami:)

Jeszcze jedno. Jaka jest różnica-konsekwencja wklejania zdjęć do galerii a następnie do wątku a wklejanie z zakładki "dodaj pliki" i wklejam bezpośrednio z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceen napisał:

Przeglądam galerię i poprzednia wersja według mnie była lepsza. W obecnej są główne kategorie, ale podkategorie rozrastają się chyba w nieskończoność. Obecnie album o tej samej nazwie można nadawać wielokrotnie i przez każdego uczestnika. Powinna być informacja, że taki album już istnieje. Wtedy wklejam zdjęcia w istniejący album, albo nadaję inną nazwę. Brakuje mi poprzedniego pomysłu, czyli wklejamy ryby ze stycznia w styczniu i tak dalej. Zdjęcia układały się zgodnie z datą i dawały cenne info dla starych wyjadaczy, jak dla początkujących w jakiej porze roku, jakie ryby są poławiane.

PS

A nie, jednak są albumy z konkretnymi miesiącami:)

Jeszcze jedno. Jaka jest różnica-konsekwencja wklejania zdjęć do galerii a następnie do wątku a wklejanie z zakładki "dodaj pliki" i wklejam bezpośrednio z komputera?

Jak znajdę chwilę, to przyjrzę się uprawnieniom w galerii i zrobię porządek, choć widzę, że są pojedyncze albumy do uporządkowania.

Miesiące są tak jak były.

Dodawanie zdjęcia do postu ma ten minus, że nie można nad nim łatwo zapanować, wrócić do konkretnego zdjęcia, skatalogować itp. To dobra opcja jeśli chcemy dodać szybko zdjęcie i nie wracać do niego w przyszłości. Jeśli chcemy lepiej zapanować nad swoimi zasobami- np. dodawać obszerne relacje, poradniki- to warto użyć galerii. Potem każdy autor może bardzo łatwo odnaleźć dodane zdjęcie w albumach przypomnieć sobie fakty i daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10 godzin temu, Jarosław napisał:

Bardzo mi się podoba nowa szata graficzna forum, Gratulacje. Jestem zmuszony tu częściej zaglądać.:D

Jak mus to mus ;) Fajnie, że Ci się podoba.

Gdybyś miał jakieś problemy z obsługą, to wskazówki znajdziesz Tutaj

Wskazówki dotyczące nowego portalu są Tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ze stroną główną w poprzedniej wersji też miałem ciężko, ale ta nowsza, to już kompletnie nie jest obsługiwana przez mój telefon. Cholernie mnie to zastanawia bo:

- spisałem kilkadziesiąt portali o tematyce wędkarskiej i za wyjątkiem jakiegoś na sprzedaż i jednego, którego wyszukiwarka w ogóle nie odnajduje, wszystkie otwierają się w przedziale 5-15s.

- śmigam czasami po innych portalach o innej tematyce i nie przypominam sobie, abym miał większe problemy

- zmieniam w ustawieniach telefonu opcję (wersja komputerowa/komórkowa) i nic!

W przedziale 7min wygląda tak:                                                                                                                             

 start  

P1210433.JPG

1min.

P1210434.JPG

5min

P1210435.JPG

6min

P1210436.JPG

7min

P1210437.JPG

W końcu tele restartuje i zaczynamy od nowa:/ Kto to wytrzyma?

Czy naprawdę tylko ja mam taki problem z otwieraniem strony portalu? Może to zbyt nowoczesne? Oczywiście startuję przeglądanie strony z zakładki /forum/ bo nie da się inaczej. A czuję się tak, jakbym czytał gazetę z wyrwaną bardzo ładną stroną tytułową. Ma ktoś pomysł żebym zobaczył na swojej N stronę startową? Zmiana sprzętu obecnie nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku napisz proszę dokładnie typ telefonu i system operacyjny. Z reguły te informacje znajdują się w menu ustawienia i opcja informacje o urządzeniu lub coś podobnego.

Czy ktoś ma podobne objawy na swoim telefonie? Będę wdzięczny za wpisy typu- telefon (producent, typ).... i info czy jest problem z wyświetlaniem portalu, czy wszystko ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, jaceen napisał:

Nokia Lumia 520

Windows Phone 8.0

 

Cały czas chodzi mi o główną stronę portalu z pozycji telefonu.

Jacku a czy masz możliwość skorzystania z innej przeglądarki w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MARCIN82 napisał:

Jacku a czy masz możliwość skorzystania z innej przeglądarki w telefonie?

Portal posiada dużo danych, linki i reklamy. To może być powodem tego że długo ładuje stronę a następnie rozłącza sesję, a wtedy wszystko od początku ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen chyba znam źródło Twojego problemu.

Właśnie wróciła moja żonka z pracy a jako, że posiada Lumię 640 to zrobiłem test strony haczyk.pl i na jej telefonie.

Czas ładowania strony w moim telefonie Lumia 735 to coś około 15-20s.

Czas ładowania strony w telefonie żony Lumia 640 to więcej niż minuta. Zrobiłem kilka prób i czasem także nie potrafił telefon poradzić sobie ze stroną. Chyba odrobinę za ciężka jest do tych starszych komórek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lumii 530 (win 8) mojej żony jest podobnie jak u Jaceena. Ładuje się dość długo, a od czasu do czasu wywala się przeglądarka.

U mnie na Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

U mnie dalej portal na tapecie;) Nie pasuje mi forma wyświetlania tematów w zakładce "Najnowsze tematy na forum" z prawej strony u góry. Może to nieistotne szczegóły, ale... jeżeli będę skakał po wszystkich tematach i coś skrobnę, to ciągle będę wisiał jako autor tematu. Każdego, który odświeżę! Aktywni uczestnicy połapią się, ale inni? Najnowsze tematy i wprowadzenie pod autorem, powinno zawierać świeżą tematykę. A przy nicku informacja - "autor ostatniego postu". Ja widzę tematy założone lata temu i ciągle zmieniających się ich autorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo nie mogłem zrozumieć co masz na myśli, ale już wiem. Mylące jest powiązanie nagłówka "najnowsze tematy na forum" z faktem, że faktycznie wyświetla ostatnie wpisy na forum- nawet w istniejących wcześniej tematach.

Zmieniłem nagłówek tego modułu na "Najnowsze posty na forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, peekol napisał:

tytuł, ale zawartość jest pomieszana:

To nie ma związku z tym co zrobiłem ostatnio. To jakiś błąd modułu, dzięki za info. Jest już dostępna aktualizacja tego modułu, ale brakuje mi czasu ostatnio żeby się tym zająć. Postaram się to zrobić w najbliższych dniach.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peekol napisał:

zawartość jest pomieszana: treść jest z pierwszego posta, autor z ostatniego

Zrobiłem aktualizację modułu i wygląda, że teraz jest w porządku, czyli wyświetla prawidłowo autora i fragment ostatniego posta.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.