Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Z czym na pstraga ??


BusteR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

W sobote jade nad rzeke i chcialbym aby na haku zawisl kropek :)

Rzeka w ktorej bede staral sie go zlapac jest waska i plytka tylko miejscami nieco glebsza. Pstragi sa bo znajomy wile razy juz je tam lapal. Potrzebuje Waszej rady z jakimi przynetami mam sie udac na takie lowisko ??

I wszelkie rady jakie mi dacie beda dla mnie na wage zlota bo w polowaniu na kropki jestem zielony i jeszcze tej rybki na haku nie mialem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129

BusteR przy tak małej rzeczce zabierz woblery pływające - możesz je spuścić z prądem rzeki więc nie będzie problemu.

Żyłeczka 0,18 i powinno być ok :)

O kiju i kręciołku nie napiszę, bo to już według każdego uznania. Ale przy takiej rzece na pewno przyda się krótki kij, choć kto wie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy wile razy juz je tam lapal
Potrzebuje Waszej rady z jakimi przynetami mam sie udac na takie lowisko

zapytaj kolegę, skoro wiele razy już je tam łowił to pewnie wie najlepiej!

swoja drogą ja mam zamiar udać się jutro po raz pierwszy na Kwisę na pstrągi, mam dwa małe wobki pływające parę obrotóweczek i pytanie czy łowił ktoś pstrągi na wobka "flagowca" - białego z czerwonym łebkiem??? leży taki 5 cm w mojej szufladzie i nie wiem czy go zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bede probowal kazdej przynety ze skrzynki od wobkow, blystki i gumowe przynety :)

Mysle jeszcze kupic JAXON RED TAIL i jakas tego typu obrotoweczke ladnie blyszczaca z duzym kosmatym ogonkiem:)

Dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

BusteR ostatnio miałem pstrągi na taką żabkę własnej produkcji:

0ddfd06921b63440.jpg

W ofercie Dorado jest coś podobnego - oglądnij wobki Dorado i znajdziesz wobka "Frog" - żabkę :wink: Może też warto mieć go w pudełku, bo ponoć już niedługo żabki zaczynają szaleć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo proponuję również uzbroić się w gumowe żabki

Ja dorzucę do tego wszelkiego rodzaju ośmiorniczki i raczki, poza tym małe wahadłówki i obrotóweczki.

Mój arsenał na pstągale :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze roku i takie pogodzie to tylko twistery wielkosc 2,5-5cm. :wink:
nigdy nie łowiłem pstrągów na przynęty gumowe. Napisz coś więcej na ten temat tzn wzory/kolory i sposób prowadzenia.

Co do woblerów to trzeba mieć i imitacje pstrążków i kolory naturalne, nigdy nie wiadomo w co uderzy.

Z ogólnie znanych wzorów wobków to standardy minnow i executor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ostatnio kupilem zabke tylko gumowa ale wyglada jak prawdziwa :)

No to już masz dobrą przynętę - teraz tylko musisz ją dobrze poprowadzić - postaraj się naśladować żabkę, czyli z 3 sekundy zwijania i 1 sekunda przerwy itp :smile: Żabka tak właśnie się porusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz napiszę dokładniej bo się nad rzekę spieszyłem:

-Twistery główki 2-5g, żyłka 0,16- 0,20. Kolory wszystkie pijawkopodobne od motor oil po czarne, na tęczaka jak dla mnie najlepsze białe, ale każdy jaskrawy kolor się nada. Co do prowadzenia to im bliżej dna tym lepiej, prowadze je jak obrotówki.

-Obrotówki tylko mepps aglia nr.1 miedziany.

-W zeszłym roku w lutym i początek marca najlepszym woblerem był salno hornet 2,5cm w kolorze LPD.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczki

Oczywiście na raczka w 15 min jeśli dobrze pamiętam to miałem 3 pstrągi :grin:

Na pewno dobrze pamiętasz ponieważ naturalnym pokarmem pstrągów oprócz narybku i ikry są m.in. właśnie skorupiaki, mięczaki, małe żabki oraz larwy i dorosłe owady.

Więc raczki i żaby to świetne przynęty.

Ostatnio kupilem zabke tylko gumowa ale wyglada jak prawdziwa :)

No to już masz dobrą przynętę - teraz tylko musisz ją dobrze poprowadzić - postaraj się naśladować żabkę, czyli z 3 sekundy zwijania i 1 sekunda przerwy itp :smile: Żabka tak właśnie się porusza.

Żabka ma płynąć żabką :lol:

W podobny sposób chyba będzie wyglądało prowadzenie raczka, choć tego nie jestem do końca pewna :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Tego Gościa skądś znam :mrgreen:

A no niezły gość :mrgreen:

W końcu wszystko jest ok i nikt się nie przyczepi, bo wszystko jest pod kontrolą siostry - rodzinny interes :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler129 jestem pod wrazeniem ze go rozpoznales :) A co ciekawsze zobaczylem na opakowaniu ze wobek robiony recznie, i patrze na adres gdzie zostal zrobiony a tu u mnie na osiedlu pan sie zajmuje produkcja :) musze do niego podejsc :)

Ciesze sie ze dobrze wybralem :) Oby byl szczesliwy dla mnie :)

Poradzcie mi jak najlepiej prowadzic woblerka, bede lowil na Rabie.

Rownomierne wolne prowadzenie, czy moze skokami ??

Dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja wszystkie kropki złowiłem prowadząc wobka tak:

zwijam szybciej około 3-4 sekundy, przerwa na 1-2 sekundy, potem wolniej 3-4 sekundy i znów przerwa itp :smile: Wszystkie brania w momencie kręcenia korbką po przerwie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.