Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Z czym na pstraga ??


BusteR

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 months later...

koledzy a co stosujecie na tęczaka w rzece?

ostatnio próbowałem wszystkiego - wobki od 2-do 5 cm, smużaki, obrotówki od 00 do 2 i gumki - brania ale himeryczne tylko na riperka 3 cm - oczywiście kolory stosowanych przynęt bardzo różne

tęczak pięknie się spławiał, a ja byłem bezradny - muchówki nie miałem ze sobą

przez 5 godzin biczowania 1 złapany i dwa spady

ma ktoś jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O tej porze roku spławy tęczaków mają niewiele wpólnego z żerowaniem (tak jest przynajmniej na Przemszy). Wydaje mi się że byłeś na rybach zaraz po zarybieniu. Tęczak ma to do siebie że właśnie wtedy się spławia i nie bardzo chce brać z uwagi że często gdy jest łapany na stawach "karmiony" jest żwirem i właśnie on zalega mu w żołądku i jelitach, a zanim sie go pozbędzie mija jakiś czas. Generalnie takie ryby nie mają ochoty na jedzenie czegokolwiek i nic tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wielkie dzięki

a ja głupi myślałem, że tak pięknie zbierają :oops:

zresztą rozmwiałem później ze znajomym i potwierdził Twoje słowa, przy czym dodał, że jeszcze zaraz po wpuszczeniu ryby regulują w ten sposób ilość powietrza w pęcherzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam mieszkam za granica od 16 marca zaczyna sie sezon na pstraga mam problem nie wiem na co lowic plecionka czy zylka (na woblera) bede lowil pierwszy raz w tej rzece sa tam pstragi ponad 80cm teczowe i potok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja specjalnie z mysla o kropkach nabylem minnowa ponoc to killer na kropki

Tak to kiler na większych rzeczkach pstrągowych, jeśli model tonący polecam prowadzić z prądem, zwijać luz żyłki i lekko trącać szczytówką, genialna praca, ostre brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Dawid, ten model jest skuteczny zwłaszcza latem. Wierz mi że na górskich rzekach są jednak troszkę skuteczniejsze modele niż ten minnow

Jaka rzeka taki wobler, na każdej rzeczce jest inny kiler, bywa że w jeden dzień walą jak głupie w wobka, na drugi dzień nie chcą się na niego spojrzeć. Najważniejsze jest dopasowanie się do warunków które zastaniemy nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butcher

Genialny wobler pięknie łowiło mi się nim na łupawie, łapałem modelem z limitowanej wersji specjalnie zrobionym na tą impreze w kolorze pstrąga, coś wspaniałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jednak nie szukaj?! Wiesz mam olbrzymi sentyment do tego modelu. Butchera mam w domu w tym zielonym malowaniu 8szt. Na wodach w których wedkuje jest bardzo skuteczny przez cały sezon. Kleń również bije w niego jak oszalały. Ten wzór który pokazałeś jest bardzo skuteczny zwłaszcza teraz. Nawet gdyby udało mi się zdobyć taki jeden egzemplarz to pewnie bałbym się że pożegnam go w jakims zaczepie i dopiero wtedy by było!!! Bynajmniej zapytam tutaj takiego miejscowego Fachury który trudni się produkcją własnych domowych rękodzieł czy ewentualnie będzie w stanie przerobić takiego seryjnego Salmiaka? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.