Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędzisko surfcastingowe


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sie ma jaxon favourite do cormorana seacor power surf?

Tak jak napisał Piotr zupełnie inna praca wędki- szczytowa w Jaxonie i paraboliczna w Cormoranie. Dodatkowo w tym drugim bardzo gruby dolnik co utrudnia dobre uchwycenie wędki przy rzucie.

Jedna uwaga dla tych którzy myślą o Favourite surf. Ja mam 3,9 metra i dziś ze względu na plażę kupiłbym 4,20 m. To naprawdę sztywny kij- jak ktoś myśli bardziej o rakiecie to 3,9 m będzie ok, jak głównie na plażę to dłuższe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No tak, ja mysle glownie o rakiecie, na plazy zapewne nawet nie bede mial okazji polowic.

Tylko gdzie ja taki kij teraz dostane?

Widze ze ciezko z nim teraz, jak macie jakies dojscia, najlepiej do dlugosci 3,90m to dajcie znac, biore od reki;)

Dzis jade zobaczyc tego cormorana, okaze sie jak to bedzie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem i zobaczylem... kij sztywnosci niemalze mojego feedera 120g :lol:

Nawet przed jego zlozeniem widzialem, ze to nie to.

Ale sprzedawca zainteresowal mnie inna wedka:

POWER WIND SURF 3,90/250

http://spinn.pl/wedki-morskie-do-polowu-z-plazy/power-wind-surf-4-20-200

Przeciwienstwo cormorana... akcja typowo szczytowa, kij sztywny i widac ze mocny (choc to zapewen sprawdziloby sie dopiero na lowisku). Sprzedawca mowil, ze ta wedke kupuja tam glownie do polowow sumowych, wiec moze to jest to czego szukam?

Mi osobiscie sie spodobala, jednak ja nigdy nie mialem do czynienia z wedkami surfcastingowymi.

Mial ktos doczynienia z tym wedziskiem? Lub po prostu cos o niej slyszal;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos doczynienia z tym wedziskiem? Lub po prostu cos o niej slyszal;)?

Niestety nie znam tego kija. Wędka jest kompozytowa, więc może być nieco cięższa niż węglówka.

Jak Ci pasuje do ręki i jest sztywna to brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w wedkach surfcastingowych wazna jest masa;)?

To ma byc przede wszystkim mocne hehe.

Do wtorku mam ta wedke zarezerwowana bez zobowiazan, jesli do tego czasu nie znajde jaxona favourite to sie na nia zdecyduje bo na prawde mi sie spodobala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w wedkach surfcastingowych wazna jest masa;)?

To ma byc przede wszystkim mocne hehe.

Jak Ci przyjdzie wyrzucić rakietą wiadro kukurydzy to się przekonasz czy ma znaczenie :lol::wink:

to sie na nia zdecyduje bo na prawde mi sie spodobala.

Jak Ci pasuje to bierz, Ty jej będziesz używał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pasuje to bierz, Ty jej będziesz używał.
Dokładnie , RON THOMPSON to morska specjalizacja ,jedynie mam obawy przed ceramicznymi przelotkami ,ale to może być lęk z dawnych czasów i jest nie uzasadniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odswieże troche temat wędek surfcastingowych.

Pojawiła się terazwędka firmy Konger

Konger Medalist Surf

420cm

c.w. 100-200

dł.trans. 152cm

waga 670gr

+jest tania

+jest z węgla

+w miare lekka

-ciężar wyrzutowy

-nikt jej jeszcze nie ma więc nie wiadomo czego się spodziewać

-napewno nie nadaje się do zaawansowanych rzutów

Ja jeszcze xenona nie kupiłem (komputer first ) i teraz się zastanawiam nad tymi dwiema wędkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wytrzymać, nie każdą można tak rzucić. Wędziska surfcastingowe raczej są dość mocne do wykonania rzutu wahadłowego. Dopiero się uczę tego rodzaju wędkowania (plaża dopiero w lipcu) i staram się wyczuć kij. Zaopatrzyłem się w Mikado Taurus Telesurf 4m 200g jest to moje pierwsze takie wędzisko. Na początku problemem był dla mnie precyzyjny rzut w dany punkt ze względu na budowę kija-długi dolnik. Rzucałem z nad głowy. W końcu doszedłem co i jak, i udało mi się. Na początek rzucałem koszykiem 25g na grunt z kołowrotkiem Shimano Katana 2500 (nie miałem możliwości z innym bo jeden pojechał na inny zbiornik, a zakupiony jeszcze nie dotarł) trochę nieodpowiedni, ale takim zestawem rozwijałem całą żyłkę ze szpuli ok 100m gr. 0,3mm. W Sobotę, już z nowym kręciołkiem Robinson Gamer 510 (chciałem Mikado raptor 5000 ale jest niedostępny nawet u importera) koszyk 50g wyrzucałem na podobną odległość, dłudi weekend pozbawił mnie siły :) Na "sucho" na polu dziś (tj. poniedziałek) założyłem zestaw na plażę (bez haków) przypon strzałowy ok 5m gr. 0,4, ciężarek (kawałek metalu) ok 130-150g i rzuty prawie na całą pojemność szpuli (150m gr0,35), mierzone krokami około 130-140m, tylko przy takim ciężarku trzeba zabezpieczyć palce przed pocięciem.

Początkujący nie zawracam sobie głowy techniką rzutu ale jego precyzją-aby upadło tam gdzie chcę.

Ponieważ kij, który Cie interesuje jest nowy na rynku zapytaj w sklepach. ja korzystam ze sklepu "okonek" i jestem zadowolony, napisz do nich może udzielą lepszych informacji lub polecą Ci coś w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący nie zawracam sobie głowy techniką rzutu ale jego precyzją-aby upadło tam gdzie chcę.

Nie przejmuj się precyzją, ale właśnie techniką. :wink: W morzu różnica 10 m w kierunku równoległym do brzegu nie ma najmniejszego znaczenia w przeciwieństwie do kierunku prostopadłego do brzegu. :wink:

rzuty prawie na całą pojemność szpuli (150m gr0,35)

Albo jesteś samorodnym talentem, albo coś źle mierzysz. W praktyce rzut na 100 metrów (nie z wiatrem) to już bardzo dobry wynik.

Z praktycznych rad. Jeżeli chcesz mieć miarodajne próby załóż na haki robaki. Bo dobry rzut jest kompromisem między długością a "dowiezieniem" przynęty w łowisko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek na pewno masz rację, staram się wykorzystywać wiedzę innych (Twoje posty odnośnie morza już chyba wszystkie niektóre kilka razy czytałem), a plaża to dla mnie coś nowego i zupełnie odmiennego. Jednak rzuty koszykiem 25g jak pisałem wyżej odbyły się nad wodą i cała pełna szpula rozwijała się aż do pętli mocującej żyłkę. Praktycznie przynęta lądowała nieco bliżej-wiadomo rzut nie jest po linii prostej nad wodą lecz łukiem. Natomiast aby cięższy zestaw posłać na taką odległość (na razie kilka prób na sucho)-fakt trzeba opracować odpowiednią technikę. Najpierw chcę wyczuć kij na nowym kołowrotku aby sobie krzywdy nie zrobić i nie rozbić głowy ciężarkiem, a przy rzucie wahadłowym bardzo łatwo o taki uraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek na pewno masz rację, staram się wykorzystywać wiedzę innych (Twoje posty odnośnie morza już chyba wszystkie niektóre kilka razy czytałem)

Miło słyszeć, że komuś to się przydaje :wink: Na haczyk.tv znajdziesz moje dwa filmy związane z tą tematyką (surfcasting i bałtyckie łowy 2009) :wink:

Najpierw chcę wyczuć kij na nowym kołowrotku aby sobie krzywdy nie zrobić i nie rozbić głowy ciężarkiem, a przy rzucie wahadłowym bardzo łatwo o taki uraz

A jeżeli rzut wahadłowy to zwracam honor. :wink: Muszę kiedyś popróbować. Opisz swoje doświadczenia to chętnie skorzystam z porad. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Nabyłem właśnie Kongera Medalist Tele Surf 450 50/150.

Chciałbym zapytać jaka wagę ciężarka najlepiej dobrać do tego kija?

120 będzie ok? Nigdy jeszcze nie łowiłem z plaży i troszkę boję się przedobrzyć :D

Poza tym mam kręciołka Jexon Seefighter 600 ( wiem - słabizna ale na razie musi wystarczyć). Dam radę powalczyć na plaży tym sprzętem? ( czy będę walczył ze sprzętem?)

Będę używał plecionki ( bo mam ) z czego zrobić strzałówkę?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

P.S.

Na tym forum znalazłem już wiele pomocnych rad - dzięki, że chce się Wam pomagać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Nabyłem właśnie Kongera Medalist Tele Surf 450 50/150.

Chciałbym zapytać jaka wagę ciężarka najlepiej dobrać do tego kija?

120 będzie ok? Nigdy jeszcze nie łowiłem z plaży i troszkę boję się przedobrzyć :D

Poza tym mam kręciołka Jexon Seefighter 600 ( wiem - słabizna ale na razie musi wystarczyć). Dam radę powalczyć na plaży tym sprzętem? ( czy będę walczył ze sprzętem?)

Będę używał plecionki ( bo mam ) z czego zrobić strzałówkę?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

P.S.

Na tym forum znalazłem już wiele pomocnych rad - dzięki, że chce się Wam pomagać.

Pozdrawiam

Tą wędką to 120gr to max moim zdaniem. Jeżeli będziesz używał plecionki to możesz sprubować 100gr powinno Ci wystarczyć.

Ja mam wedke 100-250gr i używam 130gr bo nie chce ryzykowac złamania.

Ja bym na początek sprubował:

100gr ciężarek -> zestaw 2haki, żyłka 0.5-0.55mm -> przypon strzałowy 0.5-0.55mm -> plecionka.

Reszta to kwestia sprawdzenia w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam, jako że wędkuję od roku, tymczasowo w Irlandii - zachodnie wybrzeże,Ocean Atlantycki, okolice Galway- chciałbym kupić sobie dobrą wędkę surfcastingową. Jako że w Polsce przejazdem nie będę jeszcze jakiś czas, poza tym przywiezienie wędki jako bagaż też 30 euro kosztuje, chciałbym kupić wędkę na wyspach. W oczy rzuciły mi się następujące beachcastery:

- daiwa theory beach 14ft (4,5m) na kołowrotek -nie chcę multipiera -110 funtów

http://www.tedcarter.co.uk/product.php?pid=daiwa-theory-beach-rods-P-2252

- daiwa sand storm beach 14 ft na kołowrotek -120 funtów

http://www.tedcarter.co.uk/product.php?pid=daiwa-sand-storm-beachcasters-P-1673

- daiwa emcast surf 14ft na kołowrotek -60 funtów

http://www.tedcarter.co.uk/product.php?pid=daiwa-emcast-surf-beachcasters-P-1672

- daiwa longbeam 14ft beachcaster -100 funtów

http://www.spottydogtackle.com/contents/en-uk/d255.html

- shakespeare salt beachcaster 13 ft (4,2m) - 80 funtów

http://www.tedcarter.co.uk/product.php?pid=shakespeare-salt-13ft-fixed-spool-beachcaster-93086

- shakespeare tidewater beach 3,9m -koło 35 funtów

http://www.spottydogtackle.com/contents/en-uk/d365.html#p2512

Wędka musi mieć 3 części (większe nie mieszczą się w bagażniku :) ). Prawie wszystkie 13 ft (4,2m) daiwy są dwuczęściowe stąd wybór padł na 30cm dłuższe.

Planuję do niej kupić jakiś dobry morski kołowrotek - może daiwa Opus Plus 5500- choć nie wiem czy waga koło 730g nie odstrasza-45 funtów.

http://www.tedcarter.co.uk/product.php?pid=daiwa-opus-fixed-spool-reels-P-1519

Czy ktoś się spotkał z powyższymi wędkami i ma jakieś typy/ opinie. W internecie ciężko znaleźć nawet wagę tych wędek.

Interesuje mnie bezproblemowy sprzęt na kilka lat, którym można rzucić koło 100m a przy tym pokazuje dobrze brania.

Mam w tej chwili wędkę no-name 3,3m którą planuję używać jako drugi zestaw na grunt , a tym jako podstawowym penetrować wody oceanu z plaży, małych klifów, skał.

Dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupno wędki zależy od tego ile masz kasy. Z tego co widze to możesz wydać około 120 funtów a za tyle możesz kupić super cormoran surfmaster.

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1852

Wszyscy chwalą tą wędke i warta jest tego. Poszukaj może będzie gdzieś w sklepie wędkarskim.

Popatrz też tutaj

http://www.askari-fishing.co.uk/__WebShop__/category/fishing/rods-7/boat-beachcasting-rods/detail.jsf

Też maja ciekawe wędki i wysyłają do IRL za około 20E. Moim zdaniem nie warto kupować tak długiej wędki bo to ani poręczne ani dalej tym nie rzucisz, 4,2m w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie ,że ten cormoran surfmaster jest tak sztywny, że owszem wyrzuca bez problemów ciężarki na ponad 100m ,ale przez super sztywność przeciążenia przenoszą się na zestawy i przypony i zwykle na miejsce nie dolatuje większa część przynęt.

Podobają mi się daiwy : emblem, theory beach , shakespeare salt 4,2m ,ale niby że są znow za miękkie- wybrzeże z ktorego łowię (zatoka Galway) to zwykle kamienie/skały/klify i mnóstwo zaczepów :) Chciałbym coś pośredniego - z dobrym wyrzutem i dobrą sygnalizacją brań... Czy taki kompromis jest możliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć kompromis między dobrą sygnalizacją brań i dalekimi rzutami. Jedną z opcji jest węgiel z CW do 180-200gr. Z drugiej strony przy dobrej szklance da się rzucić 100m, trzeba tylko odpowiednio dobrać zestaw. Ja mam tanią szklanke 4,2m i rzucam nią 90m techniką OTG. Kwestia zrywania przynęty z haczyków da się rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.