Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dolnośląska umawialnia na wspólne wędkowanie


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Rekonesans na Czernicy wypadł blado, jeszcze nie wszędzie był dostęp do wody a tam gdzie był trzeba było bardzo uważać aby nie wylądować w wodzie bo wszędzie jest pełno błotka, po jakichś dwóch godzinach pałowaninia bez większych efektów- sandaczyk około 30cm i dwa szczupłe niewiele większe, przeniosłem się w kierunku wejścia kanału od Odry, tu również nie najlepiej, Odrą jeszcze idzie mętna i podniesiona woda ale jednego szczupaczka 48cm i bolka 52cm złowiłem. Wstawię parę zdjęć jak wygląda sam zbiornik z kilku ujęć, no i moje "trofea".

5d2a267726689bdbm.jpg

widok na wyspę od strony wejścia do żwirowni

4be4d2b7bb678b7cm.jpg

ujęcie z tej samej strony na połowę zbiornika

f8a165ed91bbf5c4m.jpg

końcowa część kanału przed zbiornikiem-miejsca na szczupłego

8b58e05d80c2cf23m.jpg

przeciwna strona zbiornika przy barkach- najlepsze miejscówki sandaczowo okoniowe

a3a28e888e1991e9m.jpg

a to jest widok na trzcinowiska od strony barek- letni miejscówki szczupłego

b2b4cc1e1233c01fm.jpg

a takie podrostki stały w kanale łączącym Odrę ze zbiornikiem

cf42368f21c2cd77m.jpg

i jeszcze jeden małolat tym razem na samym wejściu do kanału.

6e76b5c22e71caf9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie jestem pewny co do Mietkowa, po pierwsze największe możliwości łowieni zostaną dla DS, spin może nie wyjść z dwóch powodów pierwsze to łodzie o które o tej porze roku jest strasznie trudno zwłaszcza w wekendy, po drugie to pogoda która może nie pozwolić na wypłynięcie.Tak że pomimo nie najlepszych wieści po rekonesansie to jednak optuję za Czernicą lub Bajkałem, myślę że do końca miesiąca teren osuszy się na tyle że spokojnie dojedziemy nad samą wodę,a dzisiaj kolega wrócił właśnie z wejścia kanału do żwirowni i wynik to dwa sandały jeden to piątka,i to mnie trochę podbudowało. Mam jeszcze na uwadze Pręrzyce, co wy na to :?: Witam Cię Boseib, czuj się jak w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum, moze bysmy sie wybrali na wspolny spinning w okolice Redzina az do ujscia, gdzie plynie piekna Widawa? Chociaz zeby sie zebrala nas grupa i abysmy mogli porozmawiac, powedkowac, moze zrobic ognisko i zjesc kielbaski:)

Co Wy na to?:)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj nad bajkalem na rowerze objechalem go wzdluz i wszerz i dojechac sie da wszedzie juz. woda opadla. na odrze plynie troche szybciej niz zawsze bo pootwierane sa wszytstkie spietrzenia (np Opatowice itp) Na drogach gruntowych bajkalu bylo wczoraj troche blota, dzisiaj pogoda wskazuje ze ebdzie go wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman wspomniał o Prężycach - znamy i wiemy jak dojechać no i od nas trochę bliżej niż do Czernicy (wyjdzie nam jakieś 50 km mniej i odpadnie "przeprawa" przez Wrocław)- myślę że to też jakaś alternatywa - a woda całkiem fajna ! byliśmy na niej jakiś rok temu ! we wrześniu zeszłego roku kumpel miał tam wyniki (jeśli chodzi o same prężyce) a jego kolesie spinem powalczyli na tych odciętych starożeczach i też mieli kilka ładnych szczupłych - tak więc jest miejsce dla DS-owców i spinnerów

Pogadamy jutro z Tomii i coś naskrobiemy - ale myślę że jemu też by było bardziej na rękę :wink: a z Wrocławia macie chyba tą samą drogę i Tu i Tu (no i na Prężycach nie ma problemu z dojazdem nawet jak mokro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum, z wędkarstwem miałem dłuższą rozłąke, jednak w tym roku wybrałem się z ojcem mojej dziewczyny na Chobienie (ojciec jest z Polkowic) i tak od tamtej pory jak mogę to co weekend jeżdze do Polkowic i przy okazji zaliczamy jakis wypad na rybki.

Ja z kolei od niedawna mieszkam w Gajkowie gdzie też jest gdzie połowic, jak narazie u siebie byłem jedynie na Odrze i Bajkale trochę pospinningowac, chętnie powędkowałbym z bardziej doświadczonymi kolegami po kiju z okolic którzy znają te tereny a że doświadczenie wędkarskie jak narazie mam marne to napewno wiele bym się przy okazji nauczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Prężyce to dobry strzał. Woda ciekawa (dużo mniejsc gdzie można dojść bez gratów, tylko ze spinem), miejsca dużo i szansa na każdą rybę. Nie byliśmy tam z rok czasu więc myślę, że warto odświeżyć pamięć i wspomnienia.

Są fajne polanki na zrobienie grila no i dojazd bez konieczności korzystania z wyciągarki w razie deszczu. :wink:

Miejsce to jest jednak dość intensywnie oblegane przez wędkarzy i dlatego musielibyśmy (w przypadku wyboru Prężyc) ustalić jakąś "dobrą" porę spotkania żeby zając kilka miejscówek - dobrze byłoby obok siebie (mam na mysli DS).

Jeżeli dobrze pamiętam Maniek wspominał coś o nocnym wędkowaniu. Co prawda spiningiści w nocy za bardzo nie poszaleją (choć sandacza sporo i można próbować) ale to w niczym nie przeszkadza aby dołączyli rano, a nocni wędkarze będą mieli czas na pogaduchy w trakcie degustacji efektów badania zawartości cukru w cukrze :mrgreen:

Kraj - Polska

Województwo - dolnośląskie

Miejsce - Prężyce

Data - 29-30.09.2007 r.

Godzina 19:00

Środek transportu - łódka bols

Wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Poddaję to pod rozwagę szanownych Kolegów i jak to ostatnio w modzie bywa zapytam:

Kto za, a kto przeciw :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze godzina jednak nieco wcześniejsza

Maniek myślę, że godzina do ustalenia nawet wcześniejsza nie powinna stanowić problemu - zawsze ci co będą szybciej zajmą jakieś "szersze" miejscówki - a ci co nie mogą wcześniej to po prostu dojadą później :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w moich okolicach nie da rady sprawić takiego wyjazdu
Wobler kto wie moze pierwsze przyszłoroczne spotkanie zrobimy bliżej ciebie ,napewno bedzie ustalone gdzie zrobic zlot w przyszłym roku.
zawsze ci co będą szybciej zajmą jakieś "szersze" miejscówki - a ci co nie mogą wcześniej to po prostu dojadą
Tak i ja myślalem ,więc nie ma zbytnio co ustalać sztywno godziny.Ba tylko czy bedą chętni. :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.