Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wasze inne hobby niż moczenie kija ;)


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wygląda fajowo, thx

A macie może jakieś sprawdzone sposoby na "smarowidło" do pizzy. Są tacy co smarują zwykłym przecierem, ja bełtam przecier z przyprawami i cebulką. Ale tak się zastanawiam, jak by to ulepszyć. Czym smarujecie pizzę przez kładzeniem dodatków jak szynki i pieczarki.... czy tam inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viragolo, Niedaleko mnie jest pizzeria prowadzona przez Włochów i powiem Ci, że oni po prostu smarują pizzę pomidorami. W ogóle robią pizzę z niewielką ilością składników za to bardzo dobrych. Bardzo mi taka smakowała i ograniczam się teraz to zmiksowania pomidorów z puszki, ew. trochę oliwy i soli:)

Wątek się rozwija może założymy osobny temat "kulinaria" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

Jak ja tu dawno nie byłem, dlatego pierwszy post wszystko wyjaśni, teraz mam 2 pasje :-) Po dlugim czasie zdobyłem wszystkie potrzebne uprawnienia, i wreszcie w czasach kiedy zwierzyny w lasach coraz więcej a ryb ubywa...ja na przemian wędkę z bronią noszę :mrgreen:

23946_306243149489250_1254894906_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie w myślistwie zasadę-,,odstrzel i wypuść''? :mrgreen:

Każdy myśliwy zgodnie z trendami panującymi na forum powinien stosowac naboje usypiające zamiast prawdziwych i zwierzyna powinna byc szybko wypuszczona. Należy też usuwac z fotografii ustrzelonej zwierzyny wszystkie drzewa aby inny myśliwy nie odkrył miejscówki. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę ze ocieplenie kolegom nie służy i zapomnieli, że ryby łowi się wędka, która ma tą ciekawą właściwość, ze po tzw. "braniu" i "zacięciu" jest w stanie wyholować rybę w 100% żywą. Hobby co zwie się wędkarstwo IMHO kończy się w momencie gdy ryba ląduje bezpiecznie w podbieraku i jest "nasza". To co się dzieje z rybą potem to już ewentualnie inne zamiłowanie zupełnie niezwiązane z wędkarstwem a z kulinariami. Można tez rybę zabić dla samej przyjemności i wyrzucić albo nawet wypuścić żywą ;)

czujemy tą subtelną różnicę kolego kyrtap? :D :D

jeśli chodzi natomiast o mnie moje inne zainteresowania to gitara basowa i motocykle ;)

aed633bf3cb5c399e7ebb8c.450x450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje z rybą potem to już ewentualnie inne zamiłowanie zupełnie niezwiązane z wędkarstwem a czasami z kulinariami.

To nie do końca tak, zabranie ryby i jej spożycie to także element wędkarstwa z którego można korzystać, tak samo z polowaniem, od czasu do czasu zamiast odstawiać zwierzynę do skupu - zabieram ja na użytek własny gdy mam taką potrzebę, przynajmniej jem prawdziwe mięso :-)

Rybki czasem zabieram, czasem nie - nie o tym mowa.

Bardziej chciałbym nawiązać do natury ludzkiej gdzie nie ukrywając zabijanie i jedzenie mięsa/ryb jest obecne od czasów prehistorycznych. I nie można na nikogo krzywo patrzeć jeżeli nie wypuszcza każdej rybki.

Widział ktoś kiedyś na malowidłach skalnych człowieka obierającego marchewkę? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

rozumiem oczywiście, sam lubię rybę zjeść ale jak dla mnei nie ma po prostu różniczy czy kupie ją z hodowli czy zabiore z łowiska rozdzielam kwestie kulinarne od przyjemności samego wędkowania, to powiedzmy drugi, trzeci plan dla mnie. Co do wypuszczania wielokrotnie tutaj wypowiadałem się że nie o C&R chodzi tylko o zwykły umiar, bo rybka dobra jest i zdrowa

przy okazji bo widzę dziki, czy w zachodniopomorskim tez jest taka gradacja dzika jak na śląsku? bardzo wiele szkód od lat robią dziki i zastanawiam sie czy już mysliwi nie chca na nie polowac czy po prostu populacja wymyka sie spod kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest ogrom dzików, ale one są łatwe do kontroli - przyrost roczny sięga 150% wiosennego stanu więc trzeba redukować. Prawdziwe szkody to u nas jelenie robią, dlatego trzeba zwiększać plany odstrzału bo coraz ciężej wypłacić tak duże odszkodowania rolnikom. Zrobiliśmy inwentaryzację jeleni i wyszło że jest za dużo, dzięki temu mamy pozwolenie na większą redukcję. Temat rzeka... na długą noc na rybkach :)

Ciężko powiedzieć czemu tak tam jest? Może wszystko jest ok, może rzeczywiste szkody są do przyjęcia lub wiele innych przyczyn, nawet lenistwo hehe bo za nieodstrzelone dziki nie płaci się kary :) bo dzik to przyjaciel lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
U nas też jest ogrom dzików, ale one są łatwe do kontroli - przyrost roczny sięga 150% wiosennego stanu więc trzeba redukować. Prawdziwe szkody to u nas jelenie robią, dlatego trzeba zwiększać plany odstrzału bo coraz ciężej wypłacić tak duże odszkodowania rolnikom. Zrobiliśmy inwentaryzację jeleni i wyszło że jest za dużo, dzięki temu mamy pozwolenie na większą redukcję. Temat rzeka... na długą noc na rybkach :)

Ciężko powiedzieć czemu tak tam jest? Może wszystko jest ok, może rzeczywiste szkody są do przyjęcia lub wiele innych przyczyn, nawet lenistwo hehe bo za nieodstrzelone dziki nie płaci się kary :) bo dzik to przyjaciel lasu.

z jeleniami u nas chyba nie ma az takiego problemu. Jeszcze ze 3 (4?) lata temu (wtedy kiedy byla taka mocna zima) dziki wychodziły z lasu na osiedla w Katowicach ;). Jeszcze co do myśliwych często sobie rozmawiamy z racji pracy i mimo że PZŁ tez ma swoje za uszami czasem zazdroszczę że środowisko myśliwych paradoksalnie żyjące z zabijania ma dużo większą świadomość przyrodniczą (oczywiście sa wyjątki) niż wędkarze, którzy zabijac wcale nie musża ;D ;D no i gospodarz lasów to tez nie byle kto bo kto jak kto leśnik przyrode rozumie, mimo ze wielu tez lubi potrzymać paluch na spuście ;) dzieki temu jak widać pomimo kłusownictwa zwierzyna jakoś jest i jej nawet przybywa

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze ocieplenie kolegom nie służy i zapomnieli, że ryby łowi się wędka, która ma tą ciekawą właściwość, ze po tzw. "braniu" i "zacięciu" jest w stanie wyholować rybę w 100% żywą. Hobby co zwie się wędkarstwo IMHO kończy się w momencie gdy ryba ląduje bezpiecznie w podbieraku i jest "nasza". To co się dzieje z rybą potem to już ewentualnie inne zamiłowanie zupełnie niezwiązane z wędkarstwem a z kulinariami. Można tez rybę zabić dla samej przyjemności i wyrzucić albo nawet wypuścić żywą ;)

czujemy tą subtelną różnicę kolego kyrtap? :D :D

jeśli chodzi natomiast o mnie moje inne zainteresowania to gitara basowa i motocykle ;)

Obrazek

Ocieplenie jak najbardziej służy,jak Byś był bardziej spostrzegawczy to zauważył Byś,że żartujemy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dodatkowe korby?

  • czynne muzykowanie: gitara, trochę na basie, harmonijka ustna, kiedyś perkusja, troszkę na klawiszach - ogólnie wirus grania połknąłem w podstawówce; kilka zespołów, obecnie również.
  • fotografia przyrodnicza, kilkanaście lat mocnej korby, urlopy i weekendy w lesie, sporo wiedzy i przeżyć, bliskich kontaktów z dziką zwierzyną. obecnie sprzęt i wiedza pozostała, ale chęci mniej.
  • podróżowanie małe i duże. największe osobiste osiągnięcie to autostop do Afryki via Hiszpania zimą, w pojedynkę. wspomnienia na całe życie, sporo życiowej nauki i poszerzenia horyzontów.
  • nurkowanie rekreacyjne do 30 m głębokości (skafander, płetwy, butla, automaty oddechowe itp manele), oczywiście z racji zainteresowań przyrodniczych i po części wędkarskich, było to podglądanie życia pod wodą; gdzie trzymają się ryby, ich zachowanie itp itd. obecnie zrezygnowałem całkowicie z powodów problemów z kręgosłupem (chyba częsta dolegliwość płetwonurków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Za młodu interesowałem się trochę ornitologią. Różne dziwne rzeczy w tym zakresie się robiło. Od dokarmiania ptaków w zimę po rozdrabnianie wypluwek sów. Raz nawet rozmrażaliśmy szkielet krogulca z bryły lodu.

Coś mi z tego jednak zostało. Kiedyś robiłem z kolegami budki lęgowe pod określone rodzaje dziuplaków. Ponieważ we Wrocławiu (o dziwo) przymroziło postanowiłem kilka takich zbić. Tej zimy zrobiłem i powiesiłem 3 budki . Jedna pod sikorę bogatkę i dwie pod sikorę modrą. Kolejne dwie pod sikory bogatki są już prawie skończone. Dzisiaj rano jak wyszedłem z psem to zauważyłem, że jedna z budek została już zasiedlona przez parkę bogatek - nie powiem... jest satysfakcja :) i poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Jeśli macie trochę czasu i ochoty to zachęcam do takich działań. Niestety z uwagi na postępujący proces urbanizacji brakuje miejsc lęgowych dla dziuplaków. Brak tych miejsc jest główną przyczyną braku nowych lęgów.

20180127_152259.thumb.jpg.97ba7ab0e1599bc49f813affd9416493.jpg

Oczywiście dla mnie zima bez karminka to nie zima.

20180318_122628.thumb.jpg.09052b52c2461e19d674000ea8b5c69a.jpg

Mimo, że mieszkam na blokowisku to przylatuje wiele gatunków ptaków. Regularnie pojawiają się: sikory bogatki, modre, wróble, mazurki, rudzik, sójka, sroka, kwiczoł. Dzisiaj pojawił się pierwszy raz szpak. Ten jak się dosiadł to zjadł od razu połowę wsadu ;)

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się nawet  Grubodziób co jest rzadkością na naszych terenach , tak poza tym to wszystkie zwierzę co ma pierze z tych mniejszych łącznie z dzięciołem . Największym bałaganiarzem z tej ferajny jest Kowalik . Nie zaliczyłbym tego do hobby tylko zwykłe dokarmianie pierzaków już bardzo długo 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.