Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwszy zestaw na karpia


rafi7105

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CEN Skillz

Marker to ja ustawiam starym teleskopem :smile: I tak kulki kobrą dookoła zestawu, a rzut to przynęta + cały zestaw w PVA. Więc wezmę Starbaits Shooter II 3,90 w dwu składzie, 3.5lbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dobry wybór jak za tą cenę CEN Skillz, sam przymierzam się do powrotu na dziką wodę i dwu składowych kijaszków oraz nowych kręciołków bez wolnego biegu szpuli. Poważnie myślę o Prologic'u Fast Water 3,5 lbs 13 ft i Penn'ie Anffinity 7000 Black Edition. To i tak wydatek za komplet wędek i kołowrotków ok 2500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEN Skillz

Ja właśnie łowię tylko na dzikich wodach :mrgreen: A także zdecydowałem się na zakup bez wolnego biegu szpuli, SPRO Kołowrotek Super Long Cast 460.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w tej chwili taki kołowrotek tzn Spro Super Long Cast 460 tyle że model Pro tj z zapasową szpulą, do tego aluminiową. Obie mieszczą po 0,30 mm żyłki równe 300 m i jak dla mnie to dobry zakup. W tej chwili ten model kołowrotka można zakupić np na allegro.pl za 165 zł bez zapasowej szpuli. Drugi jaki posiadam już dłuższy czas to Cormoran Match Master Feeder 4500 BR, też takie same parametry i bez wolnego biegu szpuli. Bardziej jestem zadowolony z Cormorana niż ze Spro, oba mam czwarty sezon ale w Spro poszła blokada wstecznego biegu służąca jako klakotka wolnego biegu, to taki kawałek druciku pod łożyskiem oporowym i gumową podkładką służący tylko za imitowanie dźwięku hamulca. Tak kołowrotek bez tego działa bez zarzutu ale po prostu jest znacznie cichszy bo nie wydaje odgłosu przy zwijaniu żyłki i regulowaniu szpuli pokrętłem np przedniego hamulca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEN Skillz

Rozumiem, ja jednak czytałem dużo opinii o tym SPRO więc chyba na niego się zdecyduję, wtedy zostawiają wędkę na podpórkach odkręcam maksymalnie hamulec przedni? :wink: a zacinając trzymam szpulę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

W tym sezonie już nie dam rady ale na przyszły chciałbym się zaopatrzyć w odpowiedni zestaw a mianowicie 2 x wędzisko i 2 x młynek lecz w tym temacie nie mam pojęcia co by wybrać, głównie będę rzucał z brzegu bo mieszkam 5 min drogi od stawu Młyńszczok, pod PVA ponieważ wywózki nie można stosować, na taki zestaw chcę przeznaczyć 1 tyś zł nie wiem czy starczy na coś sensownego dlatego chciałem zasięgnąć opini ludzi obeznanych w nowościach itd.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie już nie dam rady ale na przyszły chciałbym się zaopatrzyć w odpowiedni zestaw a mianowicie 2 x wędzisko i 2 x młynek lecz w tym temacie nie mam pojęcia co by wybrać, głównie będę rzucał z brzegu bo mieszkam 5 min drogi od stawu Młyńszczok, pod PVA ponieważ wywózki nie można stosować, na taki zestaw chcę przeznaczyć 1 tyś zł nie wiem czy starczy na coś sensownego dlatego chciałem zasięgnąć opini ludzi obeznanych w nowościach itd.

Za tysiąc złotych jesteś w stanie kupić dwa komplety, na które wyciągniesz każdego karpia. Sporo było na forum rad sprzętowych w tym przedziale cenowym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, w tym roku zacznę zabawę z karpiami. Sprzęt zakupiony, będę łowił metodą włosową na pellet i kulki, teoretyczną wiedzę mam, ale jedno mnie zastanawia: postawić na zestaw przelotowy czy samozacinający? Czym się kierować przy wyborze miedzy tymi dwoma opcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robcio napisał:

Witam, w tym roku zacznę zabawę z karpiami. Sprzęt zakupiony, będę łowił metodą włosową na pellet i kulki, teoretyczną wiedzę mam, ale jedno mnie zastanawia: postawić na zestaw przelotowy czy samozacinający? Czym się kierować przy wyborze miedzy tymi dwoma opcjami?

Zdecydowanie zestaw samozacinający. Przelotowy stosuje się wyjątkowych przypadkach (np. na amury) i na razie nie zawracaj sobie tym głowy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
14 godzin temu, piotrowskijan napisał:

Do wywózki polecam wędki o długości 3 m wtedy znacznie łatwiej jest operować wędziskiem :) 

Mógłbyś to jakoś wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc o łatwiejszym operowaniu wędziskiem, bo w sumie to kij kładziesz na podpórkach, otwierasz kabłąk kołowrotka i wywozisz zestaw. Długość wędziska nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ do wywózki przeznaczone są kije miękkie, poniżej 3 lbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.