Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko nazwa tak nazywam wszystkie ryby pokroju karp, ryjących w mule.

Prosze mi tylko wytłumaczyć dlaczego kleń 60 + czyli pod rekord polski ma o połowe mniej punktów niż karp 60 :lol::lol::lol: Co ja mówie nawet 70 cm potokowiec jeśli gdzieś taki jeszcze pływa nie dorasta do pięt 60 siątce karpia :lol::twisted:

Czy tylko jednostki widzą tu jakąś pomyłke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie, przede wszystkim odnośmy się z szacunkiem do każdej metody łowienia bo w każdej można być dobrym lub takim sobie wędkarzem.

Sam byłem przeciwnikiem tego sposobu punktowania mimo, że łowię ryby które są wysoko punktowane i z tego co śledziłem wyniki- w ubiegłym sezonie miałbym szanse na dobre miejsce :wink::lol:

Przeciwny byłem dlatego, że łowię prawie wszystkimi metodami i znam skalę trudności łowienia dużych sztuk poszczególnych gatunków...

Konkurs ma określone zasady i kto w nim bierze udział musi akceptować reguły gry. Dla mnie np. nie do zaakceptowania jest zasada zdjęcia z miarką i m.in dlatego nie biorę udziału w GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko jednostki widzą tu jakąś pomyłke ?

Nie. Też byłbym za tym aby preferować ryby dziko żyjące.

Natomiast co do komercji to ciężko jakoś do tego podejść aby nikogo nie urazić.

dlaczego kleń 60 + czyli pod rekord polski ma o połowe mniej punktów niż karp 60

Też mi ciężko to zrozumieć. Złowić klenia nawet 50+ na Wiśle jest to pewien sukces natomiast (nikogo nie obrażając) "prosiaczka" takich rozmiarów na 3ha akwenie nie jest zbyt skomplikowane. Więc można by pokusić się o jakieś zróżnicowanie w punktacji ale w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi tylko wytłumaczyć dlaczego kleń 60 + czyli pod rekord polski ma o połowe mniej punktów niż karp 60 Co ja mówie nawet 70 cm potokowiec

Nie jest to żadna tajemnica:

Kleń 60 cm waży mniej niż Karp 60 cm a cechą GP jest przeliczanie wagi na punkty a nie gatunku ryby.

Jak Ci tak bardzo zależy na ocenie subiektywnej to jest na haczyk.pl konkurs "Sukcesy i Rekordy" i tam karp 60 cm przy rekordowym kleniu czy potokowcu będzie bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie np. nie do zaakceptowania jest zasada zdjęcia z miarką i m.in dlatego nie biorę udziału w GP.

Zdjęcie z miarką nie stanowi żadnego obligu, a jest tylko jedną opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, czyli tutaj wygrywa waga ryby, wow wreszcie do mnie do doszło :sad::!:

I na pewno nie chcesz kiedyś zrobić GP z prawdziwego zdarzenia z równymi szansami dla wszystkich dziedzin wędkarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A może by tak w przeliczniku uwzględniać np: stosunek wagi bądź wymiaru naszego okazu do jego odpowiednika rekordu Polski?

Przykładowo wspomniany już kleń ma rekord na poziomie 63cm. Jeśli ktoś złowi powiedzmy 51cm okaz to przelicznik wychodzi w granicach 0,8. Natomiast karp 60-centymetrowy z rekordem Polski 109cm będzie miał około 0,55.

Czy to mogłoby mieć jakąś szanse na przebicie? Myślę, iż zdecydowanie przybyło by uczestników łowiących tzw. "białą rybę" a w obecnej wersji nie mających zbyt wielkich szans na zaistnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A może by tak w przeliczniku uwzględniać np: stosunek wagi bądź wymiaru naszego okazu do jego odpowiednika rekordu Polski?

Taka była moja propozycja dawno, dawno temu ale ostatecznie nie weszła w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, żeby się powtarzać. Z mjej strony wszystko jest w temacie i regulaminie konkursu.

...nie unoś się. Przecież po to jest temat aby się wypowiedzieć czy zapytać.

...nie potrzebnie się denerwujesz. Przecież napisałem wyraźnie, że ja już się wypowiedziałem a temat jest tak skonstruowany, że można zapoznać się z nim od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Klasyfikacja po I Turze według tzw. "małych pkt" :

1. shaman1111 - 1 pkt

2. DAWID - 2 pkt

3. wernicjusz - 3 pkt

4. Damian21 - 4 pkt

5. Jacek - 5 pkt

6. Supersobi - 6 pkt

7. oI0 - 7 pkt

8. patryk/szczecin - 8 pkt

8. pepe17 - 8 pkt

10. Krzyś xD - 9 pkt

I zgodnie z regulaminem GP haczyk.pl oprócz nagród głównych:

W każdej turze będą nagradzane miejsca od 1 do 3.

Wśród nagród: plecionki wędkarskie, żyłki, błystki wahadłowe i przynęty Fishunter ( im wyższe miejsce tym cenniejszy i różnorodny zestaw)

I takie wysłałem w środę. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Natomiast osoby, które uzyskają w całej edycji GP haczyk.pl najmniejszą sumę tzw. "małych punktów" i w podsumowaniu całej edycji zajmą miejsca od pierwszego do trzeciego otrzymają nagrody główne - czyli wartościowe wędki firmy Mikado.

Trochę to dziwne, pomyślcie ktoś nie będzie brał udziału w pierwszej turze i w drugiej czyli ma 0 punktów i zapunktuje tylko w trzeciej to ma napewno mniej punktów od osób biorących udział w trzech turach, dobrze rozumuje, czy jakoś inaczej się to liczy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ostatnim czasy jedno z moich zgłoszeń nie zostało uznane. Gdyż "zdjęcie kawałka ręki z rybą, to nie regulaminowe foto wędkarza z rybą." Szanuję decyzję moderatora, chcę jednak poddać temat dyskusji.

Zdjęcia o którym mowa wyżej to

ebbc9070648f3a19m.jpg

i ewidentnie widać na nim tylko kawałek wędkarza, lecz na zdjęciu poniżej nie widać wędkarza wcale a zgłoszenia z tego typu zdjęciami są do konkursu zaliczane.

da6a83a0f22927bcm.jpg

Czy możemy dla spójności regulaminu zdecydować, że albo zaliczmy obie formy, albo faktycznie, według słów, moderatora tylko foto wędkarza z rybą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

Oraz max. 2 wyraźne zdjęcia ryby. Np: zdjęcie przedstawiające wędkarza i rybę

2

lub zdjęcie z uwiecznioną obok ryby miarką, kołowrotkiem, częścią wędziska lub innym przedmiotem powszechnego użytku ale takie aby dany okaz można było zidentyfikować i ocenić..
pierwsze zdjęcie które pokazałeś nie łapie się ani jako "wędkarz z rybą" ani "ryba z miarką, kołowrotkiem, częścią kija lub innym przedmiotem powszechnego użytku".
Czy możemy dla spójności regulaminu zdecydować, że albo zaliczmy obie formy, albo faktycznie, według słów, moderatora tylko foto wędkarza z rybą ?
jak widać są dwie formy akceptowalne, trzecia typu "kawałek wędkarza z rybą" nie są, zawsze możesz robić więcej fotek żeby nie było problemu.

wyjaśnij mi co jeszcze jest dla Ciebie nie jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.