Skocz do zawartości
tokarex pontony

Śląsk, gdzie łowić?


bun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Stosunkowo niedawno przeprowdziłem sie w okolice Katowic z województwa Lubelskiego. I zupełnie nie znam okolicy, a bez kija żyć nie potrafie. Dlatego też poszukuje jakiegos sęsownego łowiska i kumpli od kija. Dodam że i chciałbym wybrać się na jakąś białą rybkę :). Możecie doradzic mi jakieś łowisko i z czym się tam wybrać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam podobnie tez sie przeprowadziłem - jak na razie mam namierzone - zalew Goczałkowicki i wisła - ok 35 km od Katowic na południe - ale dopłata bo to zbiornik Zarzadu Gosp. Wodnej, no i odra - okolice Kędzierzyna i Raciborza, tyle sie dowiedziałem

Ps wole rzeki nie zalewy czy stawy wiec namierzyłem sobie miejscowość Wisła Mała. koło pszczyny - Strumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Stosunkowo niedawno przeprowdziłem sie w okolice Katowic z województwa Lubelskiego. I zupełnie nie znam okolicy, a bez kija żyć nie potrafie. Dlatego też poszukuje jakiegos sęsownego łowiska i kumpli od kija. Dodam że i chciałbym wybrać się na jakąś białą rybkę :). Możecie doradzic mi jakieś łowisko i z czym się tam wybrać?

Pozdrawiam

a gdzie dokladnie sie prrzeprowdzasz;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Stosunkowo niedawno przeprowdziłem sie w okolice Katowic z województwa Lubelskiego. I zupełnie nie znam okolicy, a bez kija żyć nie potrafie. Dlatego też poszukuje jakiegos sęsownego łowiska i kumpli od kija. Dodam że i chciałbym wybrać się na jakąś białą rybkę :). Możecie doradzic mi jakieś łowisko i z czym się tam wybrać?

Pozdrawiam

Witam.

Ja co prawda ograniczę się do łowisk troszkę oddalonych od Katowic, ale dla chcącego nic trudnego.

1. Pogoria 1 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (25 km od Katowic). Rybostan bogaty. Są piękne płocie, leszcze, karpie, amury, liny, karasie. Można połowić zarówno na spławik jak i z gruntu. Nigdy nie wiadomo co sie uwiesi na haku.

2. Pogoria 2 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (22 km od Katowic). Tu niestety z rybami cienko, ale można sie pobawić na spławik z płotkami i wzdręgami. Przeważają ryby małe i bardzo małe.

3. Pogoria 3 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (20 km od Katowic). Ryby jak na Pogori 1. Super czysta woda. Na 5 metrach widać dno i niestety wszystko na nim. Ryba chimeryczna. Bierze przede wszystkim o zmierzchu i w nocy. Nikogo nie dziwią płocie po 800 gr czy okonie po 1,5 kg. Zdecydowanie tylko grunt.

To trzy zbiorniki w "moim" mieście. Warto je zobaczyć i zapolować na jakąś rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych zbiorników troche, chocby w samych Katowicach. Godne polecenia to zbiorniki Doliny Trzech stawów (stawów jest w prawdzie chyba siedem), skupić należy się na Kajakowym i Łące. Szczególnie Łąka jest dość systematycznie zarybianą i zadbaną wodą. Połowisz i białoryb i drapieżnika. Kolejne skupisko stawów to granica Sosnowca, Katowic i Mysłowic. Większość stawów jest jednak po stronie Katowic - Szopienic. Według mnie są tu trzy stawy godne szczegolnej uwagi. Jest to przede wszytskim Morawa, zbiornik słynie z olbrzymich amurów. Rok w rok ryby z tej wody pojawiają sie w magazynach wędkarskich (ostatnio w Karp Max). Następne zbiorniki to Hubertus I i Hubertus II , zbiorniki znane przede wszystkim z dużej populacji pięknego lina. Można zajrzeć jeszcze na Borki, choć tam presja wędkarska jest olbrzymia i dość ciężko to uzasadnić. Szczególnie kiedy ryby w tym zbiorniku albo są strasznie chimeryczne albo jest ich po prostu mniej. Proponuje zabrać kiedyś spina i wybrać się na wycieczke zarówno na Dolinę Trzech Stawów, jak i na stawy na granicy miast. Przejdziesz sobie spokojnie i pooglądasz wszytskie. Wart uwagi jest jeszcze sosnowiecki Balaton, staw w Sosnowcu, dzielnica Klimontów.

W promieniu 70 km masz jeszcze: Poraj, Łąkę, Dziećkowice, Przeczyce, Dzierżno Duże i Małe, Rogożnik I i II, Sosine, Pogorie I,II,III i IV, Goczałkowice są to zbiorniki w więkoszości duże, ponad 300 ha i w dużej częsci zaporówki.

Rzeki nizinne: Warta, Odra, Wisła to podstawa, lubie też czasami na nizinną Czarną Przemszę podjechać. Dobrych rzek i rzeczek nizinnych w województwie śląskim jest całkiem spora. Dużo słyszalem chocdzby o Rudzie i Pszczynce.

Rzeki górskie: Biała Przemsza, Sztoła, Czarna Przemsza, Centuria, Mierzawa, Krztynia, Warta i wiele wiele innych.

Więcej na temat łowisk dowiesz sie zapewne w googlach :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promieniu 70 km masz jeszcze: Poraj, Łąkę, Dziećkowice, Przeczyce, Dzierżno Duże i Małe, Rogożnik I i II, Sosine, Pogorie I,II,III i IV, Goczałkowice

Dodałbym jeszcze Paprocany w Tychach.

Byłem pewny, że o czymś zapomniałem.

Ten zbiornik jest bardzo wysoko w moim rankingu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Stosunkowo niedawno przeprowdziłem sie w okolice Katowic z województwa Lubelskiego. I zupełnie nie znam okolicy, a bez kija żyć nie potrafie. Dlatego też poszukuje jakiegos sęsownego łowiska i kumpli od kija. Dodam że i chciałbym wybrać się na jakąś białą rybkę :). Możecie doradzic mi jakieś łowisko i z czym się tam wybrać?

Pozdrawiam

Witam.

Ja co prawda ograniczę się do łowisk troszkę oddalonych od Katowic, ale dla chcącego nic trudnego.

1. Pogoria 1 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (25 km od Katowic). Rybostan bogaty. Są piękne płocie, leszcze, karpie, amury, liny, karasie. Można połowić zarówno na spławik jak i z gruntu. Nigdy nie wiadomo co sie uwiesi na haku.

2. Pogoria 2 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (22 km od Katowic). Tu niestety z rybami cienko, ale można sie pobawić na spławik z płotkami i wzdręgami. Przeważają ryby małe i bardzo małe.

3. Pogoria 3 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (20 km od Katowic). Ryby jak na Pogori 1. Super czysta woda. Na 5 metrach widać dno i niestety wszystko na nim. Ryba chimeryczna. Bierze przede wszystkim o zmierzchu i w nocy. Nikogo nie dziwią płocie po 800 gr czy okonie po 1,5 kg. Zdecydowanie tylko grunt.

To trzy zbiorniki w "moim" mieście. Warto je zobaczyć i zapolować na jakąś rybkę.

1. Pogoria 1 - położenie m. Dąbrowa Górnicza (25 km od Katowic). Rybostan bogaty. Są piękne płocie, leszcze, karpie, amury, liny, karasie. Można połowić zarówno na spławik jak i z gruntu. Nigdy nie wiadomo co sie uwiesi na haku.

witam.

mospin a na pogorii I gdzie naljepiej lowic ?

masz jakies miejscowki.

od strony plazy , Hutnika ?

bywam tam czesto zwlaszcza latem bo plywam na żaglówkach wiec i kija by można pomoczyć :wink::mrgreen:

pozdrawiam

bronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek,

Teraz to zdecydowanie płytka woda właśnie od Hutnika. Jest tam taki pomost i ja często z tego pomostu sobie łowie na bata. W zanęte wchodzi płotka, jaź, ładny karaś i linek. Jak sie częściej bywa powiedzmy ze trzy razy w tygodniu to w następnym spokojnie można liczyć na branie całkiem sporego karpia.

Później sie przenosze na głęboką wode, ale to już u Rysia Koselarza na stanicy biore łódke i jade na leszcze - łopaty nawet po 70 cm. Z uwagi na to że nie lubie łowić z gruntu łowię na spławik.

Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis, czytaj uważnie :neutral:
niedawno przeprowdziłem sie w okolice Katowic

no tak nie sprecyzowales gdzie dokladnie :cool: bo chyba nie do centrum katosow ja jestemz jaworzna i to jest bardo niedaleko i o tutejszych lowiskach troszku wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh spoko;p jakbys sie gdzies wybieral w okolice jaworzna na jakies lowisko moge co nieco poradzic;p

Witam,

Memphis, fajnie byłoby jakbyś napisał coś więcej na temat Jaworzna, mieszkam w Jaworznie od 5 lat, ale na ryby jeżdże wszędzie tylko nie do Jaworzna.

Jakby co to moje gg 3658564

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje wasze spekulacje gdzie sie podziewam ;p. Obecnie mieszkam w Sosnowcu ale za jakieś 3 tygodnie przenoszę się do Czeladzi.

Dziś pozwiedzałem sobie trochę. Widziałem zbiorniki Pogoria, nie pamiętam dokładnie które :).

Myślę że w następny weekend uda mi się wyskoczyć na rybki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam

pytasz gdzie można spotkać węgorza....i tutaj cię zaskoczę ....łowie rybki już ponad 20 lat i nigdy na śląsku nie łapałem węgorzy,ale tylko z mojej winy....w zeszłym roku zacząłem nurkować ....i najczęściej spotykaną prze zemnie rybką jest właśnie węgorz(pomijając drobnice) w lipcu mając więcej czasu nastawiłem się na węgorze i mogę powiedzieć ze w tym roku mam ich 6 z tego 4 ponad 80 cm jednak ciekawą sprawa jest to że są nocki że na kiju były 3 węgorze plus jakieś tam sumy(niestety małe)a są całe tygodnie że siedzę i tak jak by ryb nie było w tej wodzie

jako ciekawostkę napiszę że podczas godziny pobytu pod wodą na "Chełmie" w nocy natknąłem się na 8 węgorzy w tym 3 około metra, jednego sandacza kilka małych szczupaków no i wiadomo płocie okonie niektóre całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie odnośnie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. W przyszłym sezonie mam zawody na tej wodzie, a niestety nie miałem jeszcze okazji tam łowić.

Czym się wygrywa? Jaki można tam zrobić wyniki?

Może ktoś ma mapkę dojazdu do łowiska na którym są rozgrywane zawody.

Wszelkie informacje mile widziane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem kiedyś w okolicy i często bywałem na Dolinie.

Zawody rozgrywanene są Najczęściej na KAJAKOWYM ale bywają organizowane na ŁĄCE

Można się nastawić na Małe leszczyki i mieszńce / z naciskiem na małe /

jak trafisz w miejsce to możesz liczyć na sporo drobnej płoci /max 25cm/ , i tu jedna uwaga zawody zazwyczaj organizowane są po zarybieniu KARPIEM :mrgreen: /sprawdzaj strony PZW można dzwonić do PZW w sprawie ŁĄKI PZW koło K-ce Bogucice a staw KAJAKOWY K-ce Miasto telefony na WWW.

Jak trafisz na zarybienie to zazwyczaj padają wyniki 15-20 szt karpia po ok 1-2,5 kg/szt /

na karpie nastawiaj się maksymalnie do 2-3 tygodni od zarybienia po tym czasie to wszystko jest wyłowione i pozamiatane pozostają leszczyki i płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.