Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka - ujście do jez. Otmuchowskiego


mospin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :) więc tak obecnie nie ma co na ujście jechać, przeszedłem się niżej niż staliśmy i jak ktoś pamięta gdzie stoi ostatnie duże drzewo... :) to poniżej jest wszystko pod wodą :) efekty mizerne jeden jaź na 10 wędek, ale wypiął mi się duży bolek w okolicach 70 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

W tym roku o ujściu chyba można zapomnieć. Wczoraj pod wieczór licho mnie podkusiło aby wyskoczyć nad ujście - od strony Starego Paczkowa. Wypad wędkarski skończył się prawdziwą wyprawą off road-ową :lol: . Jak już wjechałem w to bagno (a woda stoi praktycznie wszędzie), to darłem tak, aby się nie zatrzymać. Błoto na drodze mialo głębokość ok 40cm - auto jak czołg na reduktorze ryło. Efekt końcowy był taki, że cudem zawróciłem i upierd...... po dach pojechałem od strony Pomianowa. Godzina dość późna więc zjechałem na zakręty - porzucać nieco za bolkiem. Woda dość wysoka, lekko trącona, ale żerowania nie bylo widać. Udało się wyciągnąć jednego ok. 55cm. Było też sporo innych wędkarzy ( w tym jednym miejscu 4) tak, że każdy obławiał praktycznie tylko jedno zakole tam gdzie stał.

Komarów - standardowo - od cholery.

Jak dalej wygląda droga, nie wiem. Pewnie podobnie :razz:

Może ktoś jeszcze wrzuci jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

witam mógł by ktoś szczegółowo wytłumaczyć jak dojechać do ujścia od strony paczkowa, i czy coś sie dzieje jestem z okolic kotliny kłodzka na ujściu byłem dwa lata temu z sąsiadem ale teraz sie wyprowadziłem dobrze wspominam wypad i chciałbym go powtórzyć z drogi tam to pamiętam tylko tyle że z głównej zjeżdżało się wtedy w pola kukurydzy:D. (wtedy nie myślałem żeby wejść na forum i szkoda bo dowiedziałem sie że najważniejszy jest czerwony robal anie jak myślałem kukurydza z pinką ale i tak wtedy połapałem. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Cze byłem w niedziele na rekonesansie za zaporą na Kozielnie i później na ujściu . Za zaporą mało ludzi (no kill) efekt 1 okoń taki 20 -stak. Na ujściu efekt zero woda na max duża łąki i krzaki zalane (jakbyś patrzył tak przy ostatnim dużym drzewie na zakręcie to koło brzegu jakieś dobre 5 m wody jak nie lepiej (ryba pewnie poszła w zalane łąki i krzaki) ludzi prawie zero , dojazd b.dobry sucho)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewator, dzięki za info, na pogodynce widzę, że spuszczają wodę. Wysoki stan gwarantuje, że leszcz pięknie się wytrze, ale jeżeli nadto spuszczą wodę to ikra i narybek zostanie w kałużach :cry:

W każdym razie dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako że jestem nowy na forum , chciałem się najpierw ze wszystkimi przywitać mówiąc CZEŚĆ !

Do kolegów którzy jeżdżą na Ujście, mam prośbę - wytłumaczcie mi proszę drogę, chciałbym dojechać ale dokładnie nie wiem którym zjazdem jechać , itd. Będę jechał od strony kłodzka. A jeśli byłaby taka możliwość żeby na mapie google lub podobnej dodać znacznik w którym miejscu dokładnie jest to ujście to kurdę będę Wam ogromnie wdzięczny.

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wytłumaczyć - mijasz Paczków, potem mijasz Stary Paczków, po o k 2, 3 km za Starym Paczkowem, musisz skręcić w lewo w polną drogę - raczej nie ma tam charakterystycznego szczegółu, a dróg jest kilka. Musisz kierować się z głównej drogi na budynek - chyba przepompownie - niski biały, ledwie widoczny. jak polną drogą dojedziesz w pobliże przepompowni to ok 100m przed nią jest skrzyżowanie polnych dróg - na skrzyżowaniu jedziesz w prawo w stronę lasku, zagajnika. przejeżdżasz go i masz tereny zalewowe, gdzie w zasadzie jest jedna droga i prowadzi do rzeki, droga pod laskiem - lasek z wałem po lewej masz. Jak droga "dobija" do rzeki to ciągnie się przy rzece, aż do ujścia. W zależności od stanu wody nie zawsze możesz dojechać do końca, no i samochód raczej wysoko zawieszony, chociaż niskimi tez dojeżdżają. Trzeba uważać jak pada, bo suchy muł po deszczu zmienia się w ślizgawkę i można się nieźle zakopać. Od drugiej strony można dojechać od Poniatowa ale dawno tam nie byłem nie podam trasy z takimi szczegółami. Trzeba dojechać do Paczkowa, tam przejechać przez most i kierować się w prawo na Poniatów, tam drogą przesz wioskę i w pola.

Z Nowej Rudy jeździ spora ekipa na ujście więc może u Siebie popytaj kto jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazd i podjazd to jest dokładnie Stary Paczków - wioska, jak wyjedziesz z niecki to masz prostą asfaltówkę do Ściborza. Po wyjeździe z niecki 2 - 3 km jedziesz prosto asfaltówką i patrz w lewo - zobaczysz pod lasem daleko niski budynek biały to na niego się kieruj polami (polną drogą). Budynek biały, a patrząc z drogi na budynek po prawej masz zagajnik lasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.