Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie zapytanie, jaki nóź polecanie, bo musze zainwestować w nowy nóż i to prawda ze ostrze może mieć tylko 15 cm pomóżcie, bo ostatnio byłem na belonach i nóź walno mi samobija i skoczył do wody:> wariat a mówiłem mu ze zimno jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardziej taki do prac ekstremalnych, bo wiem ze nie można połączyć dobrego noża wędkarskiego z nożem do filetowania
a cos z nozy z ktorymi mozna zrobic biwak

Znam taki jeden w maire tani nóż tej klasy

Cold Steel SRK

poczytaj sobie jak będziesz miał chwile, może akurat Ci przypasuje

http://swiatnozy.com.pl/content/view/102/64/

http://www.knives.pl/www/artykuly/testy/fallkniven_a1_czy_cold_steel_srk.html

Oczywiście ceny w polskich sklepach to farsa, poszukaj jakiejś fajnej oferty na allegro, lub ściągnij go sam.

Ps. No chyba że potrzebujesz coś jeszcze odrobinę większego :wink: , daj zaznać poszukamy razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... to sie wypowiem.. ale mówię od razu że mam wymagania co do noży..

Mam taki 2 LATKA...eksploatowany konkretnie...wedkarsko-biwakowy..

Coprawda dałem za niego ok 140PLNów.. ale naprawde warto.. piękne precyzyjne wykonanie.. pożądna stal.. rękojeść z drzewa afrykańskiego..świetnie leży w ręku..

..solidny.. same superlatywy..

Producent: Kopromed.. noze myśliwskie.. poprostu cuda!!!!!

http://www.kopromed.com.pl/wz08.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu, pooglądaj i coś sobie kup. Jak sam wybierzesz, to będziesz zadowolony.

A może się zdarzyć, że za jakiś czas kupisz następny i kolejny, i jeszcze inny. Ja bardzo zżyłem się ze scyzorykiem Victorinoxa. Wersja bez nadmiaru bajerów, ale koniecznie z nożyczkami i piłą. Kupiłem Victorinoxy całej rodzinie (żonie i córce też, oczywiście "damskie" modele) i teraz wszyscy lubią je mieć pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

!!!UWAGA!!!

Kupując nóż można się nieżle naciąć!

Ja rozwaliłem nóż sprężynowy na ogonie 30cm leszcza. Nie taki byle jaki, kupiłem w sklepie militaria.pl za 50zł. Nie przyjeli mi gwarancji, bo "nóż został uszkodzony przy samodzielnej naprawie", co oczywiście jest nieprawdą.

Odradzam tym samym noże sprężynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrze może mieć tylko 15 cm?

W Polsce bez pozwolenia są dozwolone noże do 18 cm. :cool:

Bzdura :mrgreen:

Jeśli masz taki kaprys możesz sobie przy pasie nosić Kukri

Nóż nie jest bronią i nie potrzebujesz żadnego pozwolenia

Nóż może być uznany co najwyżej jako narzędzie niebezpieczne i nic poza tym.

Polecam lekturę;

Ustawa z dnia 21 maja 1999r o broni i amunicji Art 4.1 a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić bagnet Sig 57. Nóż jest bardzo dobrej jakości (wiadomo - był na wyposażeniu wojska) Przydaje się przy różnych pracach biwakowych i nie tylko no i robi niezłe wrażenie (głownia 27 cm długości). I Chyba najważniejsze, kosztował tylko 65 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnety nie nadają się do prac biwakowych czyli do ciosania, lekkiego rąbania ostrzenia drągów..wykopywanie robaków z ziemi :wink: w miarę normalnego krojenia warzyw itd..

Nie nadają się ...ze względu na kształt, grubość oraz przekrój poprzeczny głowni,której głównym zadaniem jest przebijanie..można go stosować co najwyżej do otwierania puszek tudzież jako śledź do namiotu :wink:

Kolejna sprawa to masówka czyli badziewną tania stal która nie pozwala na długie utrzymanie ostrej krawędzi tnącej...

Następnie jelec/garda a zwłaszcza jego górna część - w normalnych warunkach ma za zadanie nie pozwolić na osunięcie się dłoni na ostrze np. podczas mocnego uderzenia w kieszeń w której był akurat metalowy magazynek lub co częściej bezpośrednie trafienie w żebro.

Właśnie górna cześć tego jelca nie pozwala na wygodne położenie kciuka na górnej krawędzi ostrza podczas precyzyjnego strugania.

Bardzo często okrągła lub minimalnie owalna rękojeść, całkowite nieporozumienie..przy mocnym struganiu i nie tylko.

Powodów mógłbym wymienić jeszcze wiele...jeszcze jedno to nie ja wymyśliłem sobie tą

nieprzydatność "przebijaków" w zastosowaniu do pracy dla cięższego noża..proponuje odwiedzić strony survival'owe i poczytać opinie ludzi którzy mają spore doświadczenie w tym temacie.

Bagnet ewentualnie nóż szturmowy kozacko wygląda, i to by było na tyle...w praktyce biwakowej to tylko kawałek wąskiego symetrycznie naostrzonego płaskownika.

Ps.

Ale nie tym tonem kolego, ok? :P
Co masz na myśli koleżanko? :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No cóż, gratuluję sporej wiedzy. Wystruganie patyka może być rzeczywiście trudne, ale naostrzonym bagnetem można co nieco zrobić i mam pewność żę się nie rozleci. Ja noszę swój zawsze gdy jestem na rybach w jakimś odludnym miejscu, jakoś czuję się pewniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony proponuję produkty Benchmade. Niesamowite noże i dożywotnia gwarancja, ja używam Gamera i jestem zadowolony. Do filetowania to raczej Salmon Creek Fillet. Te z klasy czerwonej są w miarę tanie choć lepiej sprowadzić z zachodu. Jeśli masz więcej kasy to nie ma nic lepszego niż noże Microtecha, ale na to już mnie nie stać :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.