Skocz do zawartości
tokarex pontony

Daiwa Crossfire vs. Shimano Catana


oli11

Rekomendowane odpowiedzi

który kręcioł jest Waszym zdaniem lepszy? głównie na spławik, od czasu do czasu na spinning i żywca,

CrossFire A 3550

waga: 370g

ilość łożysk 3 kulkowe

przełożenie: 4.8 : 1

pojemność szpuli: 0.30/220 m

Shimano Catana 4000RA

waga: 370g

ilość łożysk 2 + 1

przełożenie: 5,1:1

pojemność szpuli: 0,25 / 260 m

post-4330-14544971576057_thumb.jpg

post-4330-14544971576309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W sumie to ciężko Ci pomóc, bo o tej daiwie nic mi nie wiadomo, nie miałem jej w ręce, nie kręciłem, natomiat o Catanie na tym forum napisano juz mnóstwo informacji.

Także cięzko będzi dokonać zakupu na zasadzie porównania ale myśle że jak poczytasz o Catanie to może to Cię jakoś ukierunkuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa - już się popisałeś wiedzą w tym zakresie na innych forach. :lol:

Zaraz pewnie znów napiszesz, że "miałeś w ręku" wiele kołowrotków i shimano są najlepsze bo Ty masz i Twoj tata. Pytanie tylko po co wciskasz zjechaną catanę na allegro opisując w aukcji, że jest w dobrym stanie i że się nadaje do ciężkiego spinningu...

Daj już spokój - chciałbym zobaczyć Twoją minę jakbyś spotkał kogos z internetu kto przez Twoje mądre rady kupił catanę i mu padła po 2 tygodniach lekkiego spinningu!

Ciekawe co byś zrobił? Oddał mu pieniądze? Powiedział "przepraszam"?

Na pewno by Ci ktoś taki podziękował za mądre rady...

[ Komentarz dodany przez: artech: 24-05-08, 16:34 ]

Nie można trochę grzeczniej się do siebie odnosić?? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan,

pfff nie wiem co masz do zarzucenia tej firmie

nic nie mam do zarzucenia -poprostu odnosze wrażenie że dla niektórych z was wszystko na czym pisze SHIMANO jest najlepsze na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borsuck człowieku przeczytaj co Ty wypisujesz, jak mój ojciec nie łowi ryb, a ja na allegro nic nie wystawiam

ds-fan,

tak daiwa też ma bardzo dobre kołowrotki ale dlaczego mówić ze shimano to syf

[ Komentarz dodany przez: artech: 24-05-08, 16:28 ]

Jak jeszcze raz będę musiał takie posty poprawiać to na 2 punktach się nie skończy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym kupic jakis kolowrotek, niewazne czy do gruntu czy spalwika to tylko daiwa.To zreszta nie tylko moje zdanie,znam kilku karpiarzy dla nich istnieje tylko jedna marka kolowrotka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam oba te kołowrotki - przy czym czasy trochę się zmieniły i daiwa Crossfire wygląda teraz trochę inaczej. Ma też szpule zapasową (wczesniej chyba nie miała) i więcej łozysk.... Waży niestety tez więcej od shimano Catana (waga nie bierze się z nikąd - patrz ilość łożysk!).

Ale i tak shimano chodzi lepiej, ciszej i jest lepiej spasowane. Jeśli ktos ma podobne rozterki niech wybierze Shimano!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossfire nie ma zapasowych szpul, chyba, że wersje matchowe, ale znacznie różnią się od zwykłych. Produkcja w Chinach jednak jest zdecydowanie lepsza niż w Vietnamie...

Co do Catany to nie mamy już RA tylko RB ;-) Nowy design i ustanowienie półki cenowej na 140-paru złotych spowodowało, że wyrównała się z nowymi cenami Crossfire. Teraz żeby kupić pierwszy lepszy szajs z niskiej póły zamiast stówy trzeba wydać półtorej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Daiwa jest troche masywniejsza i wydaje mi sie, że wytrzyma więcej. Prawda jest taka że do spina to delikatnie z tymi kołowrotkami bo je zajedziesz.

Mam katane i następnym razem wybiore daiwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.